جزئیات انتشار بازی Observer PS4 کمپانی Bloober Team

جزئیات انتشار بازی Observer PS4 کمپانی Bloober Team

جزئیات انتشار بازی Observer PS4 کمپانی Bloober Team

گسترش و توسعه بازی های رایانه ای در عصر حاضر با تولید و ساخت بازی هایی با داستان های جذاب و پیچیده رونق چشمگیری در سراسر جهان داشته است. تعداد بازی های ویدئویی که در هر سال تولید و منتشر می شود بسیار زیاد است اما در این بین تعداد محدودی از بازی ها هستند که می توانند به واسطه مشخصات و جذابیت های خاص خود حیطه ی گسترده ای از مخاطبان را جذب و سود سرشاری را برای سازندگان و ناشرین خود به ارمغان آورند.
این مشخصات خاص می تواند شامل مشخصاتی نظیر شخصیت پردازی، خطوط داستانی، مشخصات گرافیکی و جلوه های بصری، جلوه های صوتی، موسیقی و غیره باشند. بعضاً مشاهده می شود در صورتی که به این مشخصات به طور مطلوب پرداخته شده و در کنار یک دیگر قرار گیرند.

جزئیات انتشار بازی Observer PS4 کمپانی Bloober Team
جزئیات انتشار بازی Observer PS4 کمپانی Bloober Team

حتی امکان حضور یک بازی Playstation 4 در بازار بازی های ویدئویی برای چندین دهه را نیز فراهم می آورند به طوری که تنها با پیشرفت تکنولوژی و ایجاد تغییر نسل در کنسول های بازی، نسخه های جدید این بازی های محبوب به بازار عرضه می شود. در چنین شرایطی شرکت ها و استودیوهای بسیاری در سطح دنیا به عنوان توسعه دهنده بازی های ویدئویی در تلاش برای توسعه بازی های جدیدتر و سازگارتر با ذاعقه گیمرهای امروزی هستند.
برای حصول این امر ارائه داستان جذاب و گیرا در کنار سایر جذابیت های بازی می تواند تاثیر بسیار بالایی در حفظ علاقه مخاطب برای ادامه بازی داشته باشد. یکی از بازی هایی که بر پایه ی همین مفهوم بنا شده است بازی Observer است.

Observer به معنای نظاره گر (که در وجه استعاری به پیرو رسومی خاص نیز اطلاق می شود) نام یک بازی در ژانر وحشت روان شناختی است.
ژانری که بازی های آن در فضایی وهم آلود، پر از سوءظن، بی اعتمادی، شک و تعلیق در جریان است و هرچه سازنده در ایجاد و القای چنین فضایی موفق تر عمل کرده باشد اثری مطلوب تر خلق نموده است. خلق بازی Observer که یک بازی از دید اول شخص است توسط شرکت لهستانی Bloober Team که یک توسعه‌دهنده بازی خصوصی است، انجام شده است.
این تیم کار خود را از سال ۲۰۰۸ آغاز کرده و تنها اثر قابل ذکر آن ها تا پیش از توسعه Observer، بازی Layers of Fear بوده است که در سال ۲۰۱۶ منتشر گردید. انتشار بازی Observer توسط شرکت آمریکایی Aspyr Media صورت پذیرفته است. انتشار این بازی برای کنسول پلی استیشن ۴ در تاریخ ۱۵ آگوست ۲۰۱۷ منتشر گردید (همراه با انتشار همزمان برای PC و ایکس باکس یک).
نویسنده داستان این بازی Andrzej Mądrzak، کاراگاه دنیل لازارسکی عضو بخش Observer پلیس را که قابلیت هک نمودن و نفوذ به ذهن دیگران (به کمک دستگاهی به نام Dream Eater یا رویاخور که برای بازجویی استفاده می شود) را دارد، به عنوان شخصیت اصلی داستان خود برگزیده است. دنیل علاوه بر قابلیت نفوذ به ذهن دیگران دارای دید افزوده نیز هست که برای انجام جستجو در محیط پیرامونی کمک شایانی به او می کند.
این دید افزوده شامل توانایی شناسایی آثار زیستی و جستجوی وسایل الکترونیکی است.
داستان بازی از جایی شروع می شود که دنیل با ردگیری تماس تلفنی غیرمنتظره ای از سوی پسرش آدام به ساختمانی استیجاری می رسد که در آن با پیکری بدون سر مواجه می شود.
با ردگیری پیام های روی گوشی موجود در محل حادثه به نام هلن نواک بر می خورد که با رفتن به آپارتمان او با پیکر نیمه جان امیر روبه‌رو می شود و سپس متوجه جنازه هلن در حیاط کناری می شود. با نفوذ به مغز هلن درمی یابد که او همراه پسرش آدام مشغول قاچاق اطلاعات هستند.

این شروع پرشور و طوفانی نوید یک بازی سراسر هیجان و مملو از معما را می دهد که مدت ها شما را مشغول به خود نگاه خواهد داشت. اما با پیش رفتن در بازی متوجه خواهید شد که بزرگ ترین نقطه قوت بازی فرم ایده آل بازی است (که از طریق فضاسازی به شدت مناسب، استفاده از موزیک فوق العاده مناسب و صداگذاری بی نقص شخصیت ها شکل گرفته است) و شاید بار داستانی بازی تا حدی ناامیدکننده نیز باشد.

جزئیات انتشار بازی Observer PS4 کمپانی Bloober Team
جزئیات انتشار بازی Observer PS4 کمپانی Bloober Team

تکیه بیش از اندازه بر قابلیت هک کردن مغزی توسط شخصیت اصلی داستان و این که این قابلیت کلید تمامی قفل های قرار داده شده در خط داستانی این بازی است را شاید بتوان بزرگ ترین ضعف غیر فنی این بازی قلمداد کرد که در کنار ضعف های فنی موجود در بازی سبب شده تا این بازی از سطح یک بازی خوب تا سطح متوسط نزول داشته باشد.
البته این بازی نظرات مطلوبی را نیز از منتقدین شنیده است (هرچند که همین منتقدین نیز اشاراتی در خصوص نحوه میزان رازآلودگی و غلبه فرم بر محتوای در خصوص این بازی داشته اند). از این گذشته و با توجه به انتشار این بازی برای کنسول های مختلف و همچنین اخباری که در خصوص توسعه و عرضه بازی های ترسناک دیگر و حتی نسخه ۲ این بازی توسط Bloober Team به گوش می رسد می تواند گفت که Observer موفقیت نسبی را حاصل نموده است.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + سه =