بازی Overcooked 2 XBox 1 کمپانی Team17 Digital Limited

جزئیات انتشار بازی Overcooked 2 XBox 1 کمپانی Team17 Digital Limited

بازی جذاب و مهیج Overcooked 2 یک بازی اکشن و ماجراجویانه است. که استودیوی Ghost Town Games آن را منتشر نموده است. بازی رقابتی بین آشپزهای یک رستوران برای سریع تر رساندن غذا به دست مشتری می باشد. این بازی یکی از سرگرم کننده ترین بازی هایی است که هر کسی می تواند از آن لذت ببرد. بازی به قدری چالش بر انگیز است که حتی در حالت تک نفره هم بسیار هیجان انگیز است. البته بازی را تا چهار نفره هم می توان انجام داد.

شاید به دلیل ماهیت بازی های آشپزی که تقریبا همیشه حاضر کردن غذا و گذاشتن غذا در یک بشقاب و ارائه آن می باشد، وقتی سخن از بازی Overcooked 2 می گوییم بسیاری حتی حاضر به فکر کردن به چنین بازی نباشند. ولی باید بگویم که این بازی را اگر از دست بدهید دنیایی از چالش ها و هیجانات جذاب را از دست داده اید. این بازی هم اکنون قابل اجرا بر روی کنسول های PS4 ،Nintendo Switch ،Xbox One و PC می باشد.

سازندگان این بازی دائم در حال توسعه بازی می باشند و پیشرفت های زیادی در این زمینه کرده اند. بخش اصلی بازی همان تامین مواد اولیه غذایی و خرد کردن آن ها و قرار دادن غذا در بشقاب می باشد ولی آنچه بازی پلی استیشن را چالشی می کند قرار دادن غذا بر روی اجاق گاز است که چون پختن بعضی از غذا ها نیازمند زمان خاصی است، اگر این زمان بگذرد آشپز خانه به جهنمی تبدیل می شود که هر کس به دنبال روشی برای خاموش کردن آتش می گردد.

جزئیات انتشار بازی Overcooked 2 XBox 1 کمپانی Team17 Digital Limited
جزئیات انتشار بازی Overcooked 2 XBox 1 کمپانی Team17 Digital Limited

اگر بازی را با سه بازیکن در نظر بگیریم یکی از آنها مسئول تهیه ظرف برای غذاهایی که آماده سرو هستند می باشد و دیگری باید مواد اولیه را خرد نماید و ظروف را بشوید و این وسط یک نفر هم باید غذا را آماده کند که اگر اجاق گاز آتش بگیرد باید سریعا کپسول آتش نشانی را بیاورد و آتش را خاموش کند. در اصل در آشپزخانه دائماً پویایی و حرکت را مشاهده می کنیم. در نسخه دو بازی وسایل آشپزخانه بیشتر شده اند و غذاهای سخت تری نیز به منو اضافه شده اند که همین می تواند نظر شما را جلب کند.

اینجا اگر شما در پخت غذا کمی کاهلی انجام دهید بی شک به عصانیت خودتان خواهد انجامید. بازی مرحله به مرحله دشوارتر می شود و در این میان عوامل محیطی نیز وجود دارند که برای شما مشکلاتی ایجاد می کنند. شما در بازی با مسیرهایی مواجه می شوید که به طور ناگهانی ظاهر می شوند و در چشم بر هم زدنی ناپدید می شوند یا طوفانی که یکباره می آید و میزها را به حرکت در می آورد و یا گلوله های آتشین که راه را مسدود می کنند.و چالش های دیگری که ترجیح می دهم خودتان آنها را تجربه نمائید.

جزئیات انتشار بازی Overcooked 2 XBox 1 کمپانی Team17 Digital Limited
جزئیات انتشار بازی Overcooked 2 XBox 1 کمپانی Team17 Digital Limited

جلوه های ویژه به کار رفته در این بازی به قدری گیرا هستند که شما را میخکوب می کند. شاید استفاده از اصول بازی های ویدئویی سبب شده است که این بازی این چنین جذاب باشد. یعنی شما با یک سری چالش های تکراری و بی مزه رو به رو نیستید و هر لحظه چالشی جدید را تجربه می کنید. قبلا گفتیم که در بازی Overcooked 2 شما می توانید بازی را به صورت تک نفره یا چند نفره انجام دهید که هر دو حالت جذابیت های خاص خود را دارند.

در ضمن بازی را می توانید به صورت آفلاین و آنلاین CO OP انجام دهید. به نظر من اگر بازی را در حالت CO OP تجربه کنید بیشترین لذت را خواهید برد. هر چند سازندگان بازی در حالت تک نفره هیچ چیزی کم نگذاشته اند و کنترل دو آشپز دیگر را به موازات آشپز اصلی در دست دارند. گرافیک این بازی بی بدیل می باشد. می توان گفت گرافیک به قدری حرفه ای است که تمام جزئیات و افکت های تصویری را به بهترین شکل ممکن، انجام می دهد.

نهایتا پیشنهاد می کنم که این بازی که در رنگ بندی و طراحی و گرافیک و جلوه های ویژه و حفظ انرژی با موسیقی های بی نظیرش عالی می باشد را نصب کنید و از جلوه های صوتی و بصری ویژه آن لذت ببرید. این بازی را بر روی کنسول Xbox One می توانید انجام دهید و از ترکیب خصوصیات فنی کنسول و بازی نهایت بهره را ببرید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × سه =