جزئیات انتشار بازی Oxenfree PS4 کمپانی Night School Studio

جزئیات انتشار بازی Oxenfree PS4 کمپانی Night School Studio

جزئیات انتشار بازی Oxenfree PS4 کمپانی Night School Studio

با توجه به آن که کنسول های انجام بازی های رایانه ای در دهه های اخیر رشد و پیشرفتی انقلابی را تجربه کرده اند و هم از نظر کمیّت و هم از بعد کیفی به نقطه مطلوبی رسیده اند (هرچند که قطعاً این نقطه انتهای مسیر پیشرفت برای آن ها نخواهد بود)، امروزه جنبه نرم افزاری صنایع دخیل در بازار بازی های ویدئویی دارای اهمیت و پویایی بیشتری شده است.
گسترش چشمگیر ایجاد شده در استودیوهای بازی سازی، شرکت های توسعه دهنده ی بازی ها، شرکت های مستقل تولیدکننده بازی و غیره حاکی از همین امر است. جابجایی گسترده نفرات و کارشناسان شامل نویسندگان، طراحان و خالقین شخصیت ها، پویاسازها و دیگر نفرات دخیل در بازی های رایانه ای بین این شرکت ها و یا حتی تاسیس شرکت های جدید توسط تعدادی از این کارشناسان، نشانه دیگری از پویایی و رقابت شدیدی است.

جزئیات انتشار بازی Oxenfree PS4 کمپانی Night School Studio
جزئیات انتشار بازی Oxenfree PS4 کمپانی Night School Studio

در بازار تولید، توسعه و انتشار این بازی ها وجود دارد. اگرچه وجود شرکت های عظیم و با تجربه در این عرصه کار را برای رقبای نوپا کمی دشوار ساخته است اما امروزه کمابیش شاهد ظهور، بروز و به عرصه رسیدن شرکت های مستقل و کوچکی که در واقع استودیوهایی برای ساخت بازی های با سرمایه ی کم هستند، می باشیم.
یکی از این شرکت های نوپا و کوچک که هم در زمینه توسعه و هم انتشار بازی های رایانه ای و ویدئویی به صورت مستقل فعالیت می کند، شرکت Night School Studio است.
شرکت آمریکایی Night School Studio در سال ۲۰۱۴ در ایالت کالیفرنیا و توسط دو نفر از کارشناسان با سابقه حضور در شرکت دیزنی بنا نهاده شده است.
نخستین تلاش این استودیوی مستقل در عرصه توسعه و انتشار بازی های ویدئویی منتج به تولید یک بازی پلی استیشن ۴ در ژانر ماجراجویی گرافیکی شد که برای ایجاد محیط رازآلود آن از عوامل ماوراءالطبیعه کمک گرفته شده است. نام این بازی توسط استودیو Oxenfree انتخاب شد که حاکی از فضای نفس گیر این بازی است.
انتشار این بازی برای کنسول پلی استیشن ۴ در انتهای سال ۲۰۱۶ انجام شد این درحالی بود که پیش تر و در ابتدای همان سال نسخه های PC و ایکس باکس یک آن منتشر شده بودند. دید این بازی به صورتی است که شخصیت ها سه بعدی و محیط اطراف آن ها دوبعدی هستند.

بازی Oxenfree دارای تم دوره بلوغ و نوجوانی است و شخصیت اصلی آن نوجوانی به نام الکس است که به همراه دوستان هم سن و سال خودش برای گذراندن تعطیلات آخر هفته به جزیره ای محلی می روند. با شروع داستان و سپری کردن اوقات خوش نخستین در این قبیل داستان ها وقوع اتفاقاتی ماوراءالطبیعه آغاز می شود و الکس و دوستانش را درگیر خود می کند. دریافتن راز چگونگی توقف این نیروی ماورایی آزاد شده، هدف نهایی این گروه است.
در ابتدای داستان انتخاب و تعیین روابط بین الکس به عنوان شخصیت اصلی داستان و سایر شخصیت ها و حتی رابطه بین سایر شخصیت ها به عهده شما است، که توجه به این نکته که قسمت مهمی از پیچیدگی و جذابیت بازی بر اساس تعریف همین روابط شکل می گیرد نباید فراموش شود.
خط داستانی این بازی بر اساس تکنیک قصه گویی محاوره ای بین شخصیت های بازی است و این شما هستید که در قالب الکس با انتخاب بین گزینه های ارائه شده ادامه داستان را تعیین می کنید. البته این به شرطی است که فرصت نمائید بین چند پاسخ ممکن یکی را انتخاب کنید، چون یکی از نقدهای عمده به این بازی زمان کوتاه به نمایش درآمدن این گفتارها (خصوصاً وقتی تسلط شما به زبان کم باشد یا گفتارها طولانی باشند) بوده است.
یکی از خلاقیت های جذاب و جالب توجه بکار رفته در این بازی ارائه گفتارها به روش بالون است که بیشتر در کمیک استریپ ها مشاهده می شود.
اشیائی که در بازی Playstation 4 دخالت دارند با یک دایره کوچک در کنارشان مشخص می شوند. در این ژانر معمولاً ارتباط با دنیای دیگر یا بُعد پلید داستان توسط یک جسم یا شی انجام می شود که در این بازی رادیوی همراه الکس این نقش را به عهده دارد.
یکی دیگر از نقدهای وارد شده به بازی Oxenfree آن است که تمامی معماهای قرار داده شده درون بازی از قبیل احضار یا ارتباط گرفتن با ارواح، باز کردن قفل ها و غیره با استفاده از همین رادیو (با یافتن فرکانس مناسب، تغییر سرعت سرعت پخش نوار و غیره) حل می شوند و این امر سبب می شود بازی کمی کسل کننده و یکنواخت به نظر برسد. در این بازی زد و خورد، برد و باخت و یا سوختن وجود ندارد و تنها دنبال کردن خط داستانی از اهمیت برخوردار است.

جزئیات انتشار بازی Oxenfree PS4 کمپانی Night School Studio
جزئیات انتشار بازی Oxenfree PS4 کمپانی Night School Studio

نقش مهم شما در بازی Oxenfree در واقع تصمیات شما است و باید آگاه باشید که این تصمیمات شما است که انتهای داستان (از بین چندین پایان ممکن) و روابط شخصیت ها مشخص می کند.در انتها می توان گفت علیرغم وجود نقدهای مختصری که درخصوص مدت دیالوگ ها و برخی مشکلات حرکتی و باگ های Oxenfree وجود دارد، بیشتر منتقدین دید مثبتی نسبت به این بازی داشته اند.
به طوری که این بازی در Game Awards سال ۲۰۱۶ نه تنها در بخش های مختلفی نامزد کسب جایزه شد بلکه موفق به کسب جایزه بهترین بازی مستقل از دیدگاه جلوه های بصری نیز شد. مورد دیگری که در این بازی مورد تحسین واقع شده است پرهیز از ارائه بصری و مفهومی خشونت در این بازی است. در هر حال محبوبیت این بازی سبب گردیده است تا در سال ۲۰۱۷ نسخه ای از این بازی برای کنسول نینتندوسوییچ و همچنین نسخه ی اندرویدی آن برای گوشی های هوشمند نیز ارائه گردد.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 16 =