بازی Prison Architect کمپانی Paradox Interactive

جزئیات انتشار بازی Prison Architect PS4 کمپانی Paradox Interactive

بازی پریسون ارشیتکت (Prison Architect) یکی از بازی هایی است که توسط شرکت Interactive ساخته و منتشر شده است. نسخه ی اصلی بازی در سال ۲۰۱۵ روانه ی بازار شد. اگر به بازی هایی که به سبک شبیه سازی و ساخت وساز هستند علاقه مند هستید این بازی می تواند یکی از بهترین گزینه هایی باشد که می توانید آن را امتحان کنید.

جزئیات انتشار بازی Prison Architect PS4 کمپانی Paradox Interactive
جزئیات انتشار بازی Prison Architect PS4 کمپانی Paradox Interactive

بازی پریسون آرشیتکت سبک متفاوتی از بازی های ویدیویی است که به علاقه مندان در این دسته از بازی ها این امکان را فراهم می کند تا زندان مخصوص به خد را طراحی کنند و در نهایت بعد ازاتمام طراحی فضای زندان خود، زندان خود را مدیریت کنند. با استفاده از کارگران سلول های مختلفی برای زندانی ها طراحی می کنند، هرچند در حین طراحی و ساخت این سلول ها باید توجه داشت که بیشترین میزان امنیت در بازی و در سلول ها و زندان باید ایجاد شود تا زندانیان دست به شورش نزنند و یا فرار نکنند.

ساخت همچین زندانی یکی از جذاب ترین موضوعات بوده چراکه بیشترین میزان فروش را در دنیای بازی به خود اختصاص داده است. از طرفی نه تنها باید مراقب بود تا زندانیان فرار نکنند بلکه بایستی دقت کرد تا خلاف کاران در داخل محیط زندان خرید و فروش نکنند . از طرفی ممکن است در زندانیان در داخل زندان به جان هم بیوفتند و زد و خورد شدیدی را راه بی اندازند.

باید در این بازی به همه چیز توجه داشت ، هر چیزی که فکرش را بکنید، به عنوان مثال ساخت بخش اوژانسی را فراموش نکنید، و یا اینکه بهداشت زندان را از قلم نیندازید چراکه شما با تعدادی زندانی خلاف سروکار دارید که اصلا اهل قانون و قانون مندی نیستند و کوچک ترین کم توجهی باعث می شود تا از انها غالف شوید و در نتیجه آنچه نباید اتفاق ببیوفتد، رخ می دهد، هرج و مرج و بهم ریختگی رخ می دهد.

به دوربینها توجه کنید و دقت کنید که آنهارا کجا نصب می کنید، یکی از بخش های مهم دیگر د زندان احتمالا همان بخش امنیت است، حتما برای آن هم مکان مناسب انتخاب کنید تا حواستان به همهی بخش های زندان باشد، چون هر لحظه ممکن است خلافی از این خلاف کاران کله شق سر بزند. بازی Prison Architect شامل چهار فصل است که در هر فصل به بخش ها و جنبه های مختلف زندان می پردازد.

این زندان را می توان یک زندان همه چی تمام دانست چرا که از مافیا و باند های خفن گرفته تا سناتور های قدرتمند و معروف، همگی را در خود جای داده است. نویسنده ی بازی پریسون ارشیتکت که کریس هاستینکز نام دارد، برنده ی جایزه نوبل در بخش ادبیات شد چرا که هدف او نشان دادن زندان وزندانی بوده و هر آنچه که در پشت میله های زندان رخ می دهد را به قابل لمس ترین حالت ممکن به نمایش گذاشته است. فساد و بدبختی یک زندانی را از دنیای بازی به نمایش در آورده است که در پشت این زندان های مدرن گم شده اند.

جزئیات انتشار بازی Prison Architect PS4 کمپانی Paradox Interactive
جزئیات انتشار بازی Prison Architect PS4 کمپانی Paradox Interactive

یکی از ویژگی های جذاب بازی حالت فرار (Scape mode) در بازی است که بعد از اتمام طراحی و ساخت فضای زندان در آن می توانید بازی به از دید یک زندانی اجرا کرده و اقدام به فرار کنید البته فرار یکی از بخش ها و نقشه های شما می تواند باشد. مثلا نقشه ی فرار طراحی کنید و اقدام به فرار کنید البته همانطور که گفته شد این فقط یکی از قابلیت ها بود، می توانید عضوی باند های داخل زندان باشید و اقدام به خرید و فروش قاچاقی مواد کنید. هر چند بازی برای افراد زیر ۱۷ سال منع شده است و بازی محدودیت سنی نیز دارد.

این بازی جذاب که نیاز مند دقت بالا در ساخت و اجرای آن است برروی پلت فرم های مایکروسافت ویندوز، مک او اس، لینوکس، پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، ایکس باکس ۳۶۰، آی او اس، اندروید و نینتندو سوییچ قابل اجرا است و از طرفی علاقه مندان می توانند هم به صورت تک نفره و هم به صورت گروهی به بازی بپر دازند، هرچند بازی گروهی از جذابیت بیشتری برخوردار است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + ده =