بررسی انتشار بازی realm royale

جزئیات انتشار بازی realm royale PS4 کمپانی Hi-Rez Studios

Realm Royale پس از آن که ۹۵ درصد از مخاطبان خود را از دست داد، اکنون دوباره برای بازگشت آماده می‌شود به نظر می‌رسد که هر روز به تعداد بازی‌هایی که سبک Battle royale دارند، بیشتر افزوده می‌شود. بازی‌هایی که ژانرشان با Realm Royale مشابه باشد، پشت سر هم تولید و عرضه می‌شوند، بعضی از آن‌ها از جمله Fortnite، H1Z1 و Black Ops 4’s Blackout ممکن است به موفقیت‌هایی رسیده باشند.

اما بسیاری از موارد دیگر تنها کپی‌ های ناشیانه‌ ای بودند که فقط توانستند در برهه‌ای کوتاه جلب توجه کنند، اما با همان سرعتی که نام و آوازه‌ای برای خود به دست آورند، ناپدید شدند و دیگر نشانی از آن‌ ها نماند. برای مثال Radical Heights آخرین تلاش مذبوحانه شرکت تولیدی Boss Key بود که در نهایت راه به جایی نبرد و نتوانست این سازمان را از ورشکستگی نجات دهد.

سازندگان Darwin Project با عجله آن را به نسخه‌ای رایگان تبدیل کردند تا از ریزش مخاطبان خود جلوگیری کنند و Culling 2 هم آن‌قدر با استقبال مایوس‌کننده‌ای روبرو شد که شرکت Xaviant یک هفته پس از انتشار، فروش این بازی ایکس باکس را متوقف کرد. Realm Royale اما در ابتدا زندگی خود را در Paladins: Battlegrounds آغاز کرد که گزینه‌ای بود که سازندگان آن یعنی Hi-Rez در قسمتی از بازی معروف Paladins جا داده بودند.

جزئیات انتشار بازی realm royale PS4 کمپانی Hi-Rez Studios
جزئیات انتشار بازی realm royale PS4 کمپانی Hi-Rez Studios

اما در شرکت Hi-Rez تغییراتی سریع اتفاق افتاد (این شرکت اخیرا به سه استودیوی زیرمجموعه تقسیم شده است که هر کدام روی پروژه‌های مختلفی کار می‌ کنند) و ظرف کمتر از یک سال، Paladins: Battlegrounds توسعه پیدا کرد و تبدیل به یک بازی مجزا و مستقل شد، Realm Royale. درنتیجه امکانات جدید و متنوعی به بازی اضافه شد و همه ابعاد آن وسیع‌تر شدند. این تغییرات خوب جواب دادند و بازی در دل مخاطبان خود جا باز کرد.

Realm Royale به محض ورود خود به بازار در ماه ژوئن با اقبال عمومی روبرو شد و به سرعت تعداد بازیکنان همزمان آن به بیش از صد هزار نفر رسید، اما این موفقیت دیری نپایید و همه چیز دستخوش تحول شد. تنها ظرف کمتر از دو ماه، تعداد بازیکنان همزمان Realm Royale به طور چشمگیری سقوط کرد و به عدد ۵ هزار رسید و این یعنی ۹۵ درصد افت نسبت به زمان اوج بازی در فصل تابستان. این کاهش تا فصل پاییز نیز ادامه پیدا کرد و وضعیت بازی در بازار بهتر نشد. هواداران یکی یکی بازی را رها کرده و دنبال تجربه‌های جدید و یا همان بازی‌های قدیمی خود رفتند. اما شرکت Hi-Rez که قبلا بازی‌ها پرطرفدار زیادی را عرضه کرده بود، قصد نداشت به این سادگی‌ها جا بزند.

تولد دوباره Realm

در طول چند ماه گذشته استودیوی Heroic Leap به سختی در حال تلاش بوده است و قصد دارد نه تنها Realm Royale را ارتقا داده و دوباره احیا کند، بلکه در این اندیشه است تا بازار کنسول‌هایی همچون پلی استیشن ۴ و Xbox را نیز محک بزند. سازنده این بازی در اواخر هفته گذشته اعلام کرد که مالکان PS4 نیز از این به بعد خواهند توانست به جمع مخاطبان بازی Realm Royale بپیوندند و در این تجربه سهیم باشند.

Rory Newbrough یکی از دست‌اندرکاران شرکت Heroic Leap طی مصاحبه‌ای علت افت و خیز Realm Royale را توضیح داده و گفت، “راستش را بخواهید پس از انتشار بازی انتظار چنین استقبالی را ابدا نداشتیم و اصلا برای این حجم از مخاطب آماده نبودیم. با آن که این بازی شالوده قوی و مفرحی داشت، اما اگر می‌خواست مخاطبان خود را در طولانی مدت حفظ کند، باید تمهیدات لازم را می‌اندیشید، چیزی که اصلا به آن فکر نشده بود.

این بازی به هیچ عنوان برای برداشتن گام‌های بعدی آماده نبود.”ظاهر منظور او از گام‌های بعدی عرضه و امکان انجام این بازی در کنسول‌های ایکس‌باکس و پلی‌استیشن بوده است، هدفی که به نظر می‌رسد اکنون محقق شده است. بسیاری از کسانی که این بازی را به صورت کلوزد بتا در Xbox بازی کرده‌اند، معتقدند بازی به خوبی توانسته است، خود را با کنسول تطبیق دهد. درنتیجه Hi-Rez ثابت کرده است که می‌ تواند.

به شکل مطلوبی بازی‌های خود را به پلتفرم‌های مختلف و متنوع عرضه کرده و به راحتی در حوزه‌های جدید برای خود جایی باز کند، البته شاید بهتر باشد، پیش از دادن نظر قطعی قدری بیشتر منتظر بمانیم.در همان حال تغییراتی که Heroic Leap در Realm Royale ایجاد کرده است، ظاهرا تاثیر خوبی داشته‌ اند، طراحان بازی به خوبی توانسته‌ اند، روی همان نکاتی دست بگذارند که پیش‌تر مورد توجه هواداران بازی قرار نگرفت و باعث فراری دادن آن‌ها شد.

دیگر از آن سلاح‌های مسخره خبری نیست و اکنون ابزاری کاربردی‌تر و مفیدتر جای آن‌ها را گرفته‌اند، علاوه بر آن اکنون می‌توانید قبل از ورود به مناطق جدید بالن‌سواری هم بکنید. با آن که این ویژگی چیز جدید و خاصی نیست، اما طراحان بازی به همین سادگی توانسته‌اند از عنصری ابتدایی برای افزودن به هیجان و زیبایی بازی استفاده کنند.

با تمام این حرف‌ها هوادارن شرکت Hi-Rez هنوز هم با دیده شک و تردید به نسخه جدید Realm Royale نگاه می‌کنند و به شوخی می‌گویند سرانجامِ این بازی پلی استیشن ۴ نیز همچون Hand of the Gods خواهد بود، بازی دیگری که این شرکت تولید و عرضه کرد و بعد از دو سال به طور کلی از دور رقابت خارج شد. به‌ طور قطع با وجود قطعیتی که از جانب Heroic Leap مشاهده می‌ شود، احتمال این که Realm Royale باز هم ناکام بماند و با بی‌مهری مواجه شود، بسیار بالاست.

شکی نیست که حضور در بازار کنسول‌های ایکس‌باکس و پلی‌استیشن محدوده مخاطبان آن را گسترش می‌ دهد، اما PlayerUnknown’s Battlegrounds و Battlefield 5’s Firestorm نیز در بازار PS4 و Xbox One حاضرند و ممکن است مجال رقابت را به Realm Royale ندهند. به هر حال HRX تصمیم خود را برای حضور در این عرصه گرفته و هفته گذشته مخاطبان خود را در جریان این اتفاقات قرار داده است، حتی می‌توان حدس زد که این شرکت بازار Nintendo Switch نیز مد نظر داشته باشد، چون Paladins و Smite پیش از این در این پلتفرم عرضه شده بودند.

جزئیات انتشار بازی realm royale PS4 کمپانی Hi-Rez Studios
جزئیات انتشار بازی realm royale PS4 کمپانی Hi-Rez Studios

نکاتی چند درباره خود بازی

هواداران PS4 چندین گزینه دارند که در صورت تمایل به انجام بازی‌های چندنفره، می‌توانند از میان آن‌ها یکی را انتخاب کنند. اکنون بازی دیگری با همین ویژگی روانه بازار شده و تعداد این انتخاب‌ها را افزایش داده است. Realm Royale یک بازی battle royale رایگان است با تسلیحات جنگی مختلف.
تفاوت فاحشی که در این بازی به چشم می‌خورد، تجملات فانتزی آن است.

ابتدا دسته‌ بندی مورد علاقه خود را انتخاب می‌ کنید و سپس می‌ توانید وقتی برای بقا در حال نبردی سخت هستید، سلاح‌ های جدید و قابلیت‌ های جادویی را به دست آورده و یا به سرقت ببرید. وسایلی که از آن برای حمل و نقل استفاده می‌ کنید، چیزی شبیه به ارابه هستند، همین ابزار ابتدایی به شما کمک می‌کنند تا از جایی به جای دیگر بروید.

وقتی دسته‌ بندی خاصی را برای بازی انتخاب می‌ کنید، هرچه بیشتر با او بازی کنید، در عوض مهارت‌ های بیشتری به دست می‌ آورید و این فرصت را پیدا می‌ کنید تا سبک بازی پلی استیشن ۴ خود را طبق خواسته خود تغییر دهید.سابق بر این بازی به صورت closed beta در PS4 عرضه می‌شد، اما اکنون تغییری در آن به وجود آمده و به صورت open beta درآمده است. اگر با خواندن این توضیحات وسوسه شده‌اید تا بازی را امتحان کنید، پس نگاهی به مطالب زیر نیز بیندازید.

آنچه Realm Royale را از سایر بازی‌های هم‌سبک خود متفاوت می‌سازد، این است که بازیکنان خود را دست و پا بسته راهی میدان نمی‌کند و آن‌ها را وادار نمی‌سازد تا بدون هیچ امکاناتی بازی را آغاز کنند. اینجا با انتخاب هر کدام از پنج دسته‌بندی گزینه‌هایی در اختیارتان قرار می‌گیرد که می‌تواند در آغاز کمک بزرگی برای‌تان باشند. این دسته‌بندی‌ها عبارتند از Warrior (جنگجو)، Engineer (مهندس)، hunter (شکارچی)، assassin (آدم‌کش) و mage (ساحر).

هر یک از آن‌ها ویژگی‌هایی دارند که تنها مخصوص به خود آن‌هاست. به همین دلیل با انتخاب هر یک ناچار به تطبیق دادن سبک بازی خود خواهید بود.گزینه‌ای که بیشتر از همه انتخاب می‌شود، Warrior است. اکنون می‌خواهیم به هر یک از این دسته‌ بندی‌ ها پرداخته و شما را آن‌ ها آشنا کنیم.
Warrior ها به مرور زمان جان از دست رفته خود را دوباره به دست می‌ آورند و حتی می‌ توانند متحدان خود را نیز درمان کنند. امکان درمان و قدرت ویران‌کننده آن‌‌ ها باعث شده تا نسبت به دیگر دسته‌ بندی‌ها مقاوم‌ تر و موثر تر باشند. بنابراین اگر بازی را به تنهایی بازی می‌ کنید، این گزینه می‌ تواند از دیگر موارد بیشتر به کارتان بیاید.

به همین دلیل بیشتر افراد ترجیح می‌ دهند، Warrior ها را انتخاب کنند، به خصوص برای بازی‌ های یک‌ نفری یا دو نفری، دیگر دسته‌ بندی‌ها را بهتر است وقتی انتخاب کنید که قصد دارید بازی را به صورت گروهی انجام دهید، در این صورت تیمی را تشکیل خواهید داد که از شخصیت‌ هایی با توانایی‌ های مختلف و متنوعی برخوردار است که هر کدام مورد استفاده خود را دارند. Engineer همان‌طور که از اسمش پیداست.

شخصیتی است فنی با ابزار و تکنولوژی‌ های جالب و دیدنی، اما جالب‌ ترین خصوصیت آن بمب‌ های آتشین است که در صورت استفاده از آن‌ ها خسارات قابل توجهی به بار می‌ آید. بدی انتخاب این مهندس‌ ها این است که اگر بازی را به صورت تیمی انجام ندهید، بیشتر قابلیت‌ های آن‌ ها عملا بی‌فایده و بدون استفاده هستند و این یعنی اگر کسی بخواهد در این بازی به تنهایی با دشمنان خود مقابله کند، به ندرت حاضر به انتخاب آن‌ها خواهد بود.

هم warriorها و هم engineerها با mage قابل مقایسه نیستند، البته این دسته نیز بیشتر برای بازی تیمی مناسب است. اگر خواستید با جمعی از دوستان‌ تان این بازی نینتندو سوییچ را امتحان کنید، پیشنهاد می‌ شود، حتما این گزینه را در نظر بگیرید، چراکه توپ‌های آتشین او آسیب سختی به دشمن وارد می‌کند. از آنجایی که در Realm Royale بیشتر سلاح‌ ها تنها قابلیت یک بار شلیک کردن را دارند، پس بهتر است، خسارتی که وارد می‌ آورید، تا جای ممکن بیشتر باشند.
ناگفته نماند که اگر در تیم‌تان warrior یا engineer حضور نداشته باشند، به سختی می‌تواند مدت طولانی را دوام بیاورید. Hunter ها نیز بدذات و نابکار هستند، البته از دیدگاه طرف مقابل‌ تان آن‌ ها می‌توانند مین‌هایی را کار بگذارند و در زمان عقب‌ نشینی در جهت عکس یا به اصطلاح خودمانی‌تر عقب عقب پرواز کنند، امکانی که در زمان سرقت و زد و خورد قابلیت بسیار مفیدی است.

با این کاراکتر می‌ توانید دشمن را غافلگیر کنید، ضربه‌ ای به او وارد کنید و بدون این که آسیبی ببینید، به سرعت از تیررس او خارج شوید. بازی با این شخصیت نسبت به دیگر کاراکترها نیاز به مهارت و تمرین بیشتری دارد، در عین حال چندان هم هیجانی را در شما ایجاد نمی‌کند، پس نمی‌تواند انتخاب خیلی خوبی باشد، مگر آن که از آن گیمرهای مستعد باشید.

Assassin ها به hunter ها شباهت زیادی دارند. آن‌ ها از قابلیتی نظیر ghost walk برخوردار هستند که باعث می‌ شود، دشمن نتواند آن‌ ها را هدفگیری کند. از دیگر توانایی‌ ها این کاراکتر می‌توان به smoke screen اشاره کرد، ظرفیتی که با استفاده از آن می‌ توانید دید دشمن را کور کنید. این توانایی‌ ها اگرچه بسیار جالب توجه هستند.

اما فقط در موقعیت‌ هایی خاص کاربرد دارند. این شخصیت برای کمین کردن و حملات غافلگیرکننده به حریف و همین‌ طور بازی‌ های تک‌ نفره نیز بسیار مناسب است، البته اگر سرعت برای‌ تان مهم نباشید، چون با انتخاب آن‌ ها روند پیشرفت بازی کند می‌شود. در Realm Royale پا به دنیایی خیالی می‌گذارید و حسی جدید را تجربه می‌کنید. پس از انتخاب کاراکتر و سلاح و موارد دیگر باید به همراه تیم وفادارتان در نبردها پیروز شوید.

باید آرام آرام به قدرت و توانایی‌های خود بیفزایید تا دیگر هیچ کس نتواند حریفی برای‌تان به حساب آید. شما باید آخرین کسی باشید که در این بازی زنده می‌ماند. پس به دوستان خود خبر دهید: اکنون زمان آن رسیده تا با هم متحد شوید و گروهی نیرومند را تشکیل دهید. با روح درمانگر به تیم خود کمک کنید یا وقتی دشمن سر و کله‌اش پیدا می‌شود، از آتش استفاده کنید و از این طریق دوستان‌تان را از وجود او باخبر سازید.

جزئیات انتشار بازی realm royale PS4 کمپانی Hi-Rez Studios
جزئیات انتشار بازی realm royale PS4 کمپانی Hi-Rez Studios

اگر بتوانید تیمی خوب را با یاران خود تشکیل دهید و همکاری خوبی با هم داشته باشید، تاج پادشاهی می‌تواند از آن شما باشد.در سراسر Realm می‌توانید توانایی‌های منحصربه‌فردی را کشف کنید. در آسمان اوج بگیرید و از مسافتی دور از افسون‌های‌ تان استفاده کنید، در همان حال تیم‌تان هم می‌تواند دشمن را مورد حمله خود قرار دهد. از مین‌ها استفاده کنید، توپ‌های آتشین بیندازید، با دود جلوی دید حریف‌تان را بگیرید تا امکان پیروزی و موفقیت‌تان فراهم شود.

هرگاه نبردی پیش رو دارید، باید با توجه به طرف مقابل خود تعییرانی در قهرمان خود و قابلیت‌ های او ایجاد کنید تا بتوانید از میدان جنگ پیروز خارج شوید.در این بازی محدود به زمان خاصی نیستید، می‌تواند از سلاح‌هایی همچون شات‌گان و یا قناسه استفاده کنید، یا اگر به این نوع از سلاح‌ ها علاقه‌ای ندارید، می‌توانید به شمشیرها و کمان‌های پولادی فانتزی روی بیاورید. اگر می‌خواهید برنده شوید.

لازم است از کوره‌های آهنگری که در سراسر Realm پراکنده شده‌اند استفاده کنید تا ابزاری قدرتمند و تجهیزاتی بی‌نظیر برای خود بسازید و یا هم‌تیمی‌هایی را که از دست داده‌اید بازگردانید. اما مراقب باشید: وقتی مشغول ساخت و ساز هستید، ممکن است دشمن از راه رسیده و به شما حمله کند.

باید از میان جنگل‌های انبوه Jaguar’s Claws و ماسه‌های سوخته Goblin Gulch عبور کنید. خبر خوب این که اصلا مجبور نیستید، مسیرتان را پیاده پشت سر بگذارید. فقط کافی است، حیوان خود را فرا بخوانید، آن وقت است که در حالی که حتی باد هم نمی‌تواند به گرد پایتان برسد، به سمت نبرد باشکوه بعدی خود خواهید تاخت.

در صورتی که قصد دارید بازی را با کامپیوتر شخصی خود انجام دهید، سیستم شما باید مشخصات زیر را دارا باشد:

  • سیستم عامل و پردازشگر ۶۴ بیتی
  • سیستم عامل: ویندوز ۷
  • حافظه: رم ۶ گیگابایتی
  • گرافیک: NVIDIA GeForce GTX 555
  • داریت ایسک: نسخه ۱۱
  • فضای خالی مورد نیاز: ۵ گیگابایت
  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − 9 =