جزئیات انتشار بازی Resident Evil PS4 کمپانی Capcom

جزئیات انتشار بازی Resident Evil PS4 کمپانی Capcom

مجموعه Resident Evil یکی از پیشگامان سبک ترس و بقا است، نسخه اول این مجموعه گیمر ها را با مفهموم جدیدی از زامبی آشنا کرد و تا مدت ها توانست ترس را به مخاطبان خود هدیه دهد. نسخه چهارم این مجموعه یعنی Resident Evil 4 در سال ۲۰۰۵ برای کنسول هایی چون دریم کست ، ویندوز پلی استیشن ۲ عرضه شد اما با آمد کنسول های نسل جدید این عنوان برای دیگر کنسول ها نیز منتشر شد.

به طوری که سال ۲۰۰۷ برای wii ،۲۰۰۹ برای ios و zeebo ، سال ۲۰۱۱ برای پلی استشن ۳ و ایکس باکس ۳۶۰، سال ۲۰۱۳ برای اندروید، سال ۲۰۱۶ برای پلی استشن ۴ و ایکس باکس وان و در نهایت سال ۲۰۱۹ برای نینتندو سوئیچ منتشر شد. نسخه چهارم این بازی یکی از بهترین بازی های کمپانی ژاپنی کپکام بوده و همینطور نسخه ی کلیدی برای این مجموعه به شمار میرود، به دلیل اینکه این نسخه با تغییر استاندارد ها و افزایش نوآوری جلوه تازه ای به سبک ترس و بقا داد.

جزئیات انتشار بازی Resident Evil PS4 کمپانی Capcom
جزئیات انتشار بازی Resident Evil PS4 کمپانی Capcom

داستان نسخه چهارم Resident Evil شش سال بعد از اتفاقات نسخه های قبل و وقایع راکون سیتی است، لئون اسکات کندی که در نسخه های ابتدایی یک مامور پلیس تازه کار بود در حال حاضر ترفیع گرفته است و مامور ویژه آمریکا است، دختر رئیس جمهور آمریکا به نام اشلی گراهام دزدیده شده است و ماموریت لئون رفتن به روستایی در اسپانیا و پیدا کردن وی است. لئون وقتی وارد روستا میشود متوجه میشود که مردم این روستا، انسان های عادی نیستند.
گیم پلی این بازی یکی از بهترین گیم پلی های مجموعه است، خلق سیستم تیراندازی جدید که حس بهترین نسبت به تیراندازی نسخه های قبلی دارد یکی از نقاط قوت گیم پلی است. مبارزه با انواع دشمنان و باس ها، به چالش بازی و همینطور جذابیت بازی بسیار کمک میکند و همینطور سازندگان چالشی دیگر را هم به بازی اضافه کردند و آن هم این است که در طور مبارزات باید مراقب اشلی هم باشید که این مسئله بازی را سخت تر می کند.

نقطه ضعف گیم پلی همان چیزی است که از همان نسخه پلی استیشن یا ویندوز بازی همراه بازی بود و در این نسخه هم رفع نشد و آن هم کنترل بازی است که بسیار سخت و خشک است و برای اینکه به آن عادت کنید مدت زیادی را باید بازی کنید تا قلق آن دستتان بیاید.

گرافیک بازی رشد کرده است و بعد از پورت شدن بازی برای کنسول های نسل هشتم باید هم توقع چنین چیزی را داشته باشیم، نسخه Resident Evil 4 برای کنسول Playstation 4 با رزولوشن ۱۰۸۰p و نرخ فریم ۶۰ فریم بر ثانیه منتشر شد اما ناگفته نماند آنچنان که باید گرافیک بازی  چشم نواز نیست و کیفیت پایین بافت ها و تکسچرها از همان لحظه نخست توی ذوق میزند و این نقطه ضعفی است که باید با افزایش قدرت گرافیکی رفت میشد اما کپکام اینکار را نکرد.

جزئیات انتشار بازی Resident Evil PS4 کمپانی Capcom
جزئیات انتشار بازی Resident Evil PS4 کمپانی Capcom

صداگذاری بازی چیزی نیست که بتوان آن را نقطه ضعف نامید، صداگذاری بسیار معمولی است و نه شما را اذیت خواهد کرد نه حس و حال خوبی به شما می دهد. بازی به دلیل خشونت بالا و ترسی که در آن وجود دارد برای تمامی سنین مناسب نیست و همینطور که می دانید سری Resident Evil به آن معروف است که مدت ها ترس بازی به دلایل مختلف از جمله داستان و همینطور کارگردانی خوب با شما همراه خواهد بود و حتی بعد از اتمام بازی هم ممکن است ذهن شما درگیر بازی باشد.

این نکته را باید در نظر بگیریم که ریمستر سازی یکی از اتفاقاتی است که در حال حاضر بسیار مرسوم است و ما شاید ریمستر هایی از سری Uncharted یا Gears of war و حتی God of War هستیم ، ریمسترهایی که سعی می کنند.

نقاط ضعف عنوان اصلی را از بین برده و نقاط قوت آن را تقویت کند تا مخاطب بتواند تجربه بسیار متفاوت تر و لذت بخش تر از تجربه اصلی را انجام دهد ، اما Resident Evil 4 نسبت به نسخه اصلی خود آنچنان که باید نتوانست این مسئله را حل کند، بازی از لحاظ بعد گرافیکی رشد چشمیگری نداشته و گیم پلی بازی بدون تغییر و دست نخورده است و همین باعث شده این نسخه از دید منتقدین در برابر نسخه اصلی عقب تر بماند.

نسخه پلی استیشن ۴ بازی Resident Evil 4 از دید سایت Metacritic توانست نمره ۸۲ از ۱۰۰ و را دریافت کند که نمره بسیار خوبی است اما وقتی مقایسه میکنیم که نسخه پلی استیشن ۲ بازی در زمان عرضه نمره ۹۲ را از همین سایت کسب کرد متوجه میشویم که منتقدین به درستی نقاط قوت و ضعف بازی را شناسایی کردند و نمره ای مناسب به آن دادند.
اگر از طرفداران این مجموعه هستید به شما پیشنهاد میکنم بازی Resident Evil 4 را از دست ندهید چون حس و حال بازی شما را به چندین سال پیش و زمانی که نسخه اصلی آن را بازی میکردید میبرد و تجربه خوبی را برای شما به ارمغان می آورد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =