جزئیات انتشار بازی Resident Evil Revelations

جزئیات انتشار بازی Resident Evil Revelations PS4 کمپانی Capcom

در ابتدا این بازی برای کنسول دستی نیتندو ۳Ds در سال ۲۰۱۲ عرضه شد و یک سال بعد از منتشر شدن بازی، استودیو کپ کام نسخه ی ریمستر اچ دی Residents Evil :Revelations را در سال ۲۰۱۳ برای پلت فرم های Will U و ایکس باکس ۳۶۰ و رایانه های ویندوزی و کنسول پلی استیشن ۳ عرضه کرد. اما اکنون بنا به خبر های جدید از دنیای بازی، استودیو کپ کام، سرانجام با انتشار نسخه ی ایکس باکس وان و کنسول پلی استیشن ۴ در ۲۹ آگوست، هم زمان تریلری جدید از این بازی را نیز منتشر کرد.

در واقع می‌ توان گفت که این نسخه از بازی، بهترین نسخه از بازی محسوب می شود که دارای کیفیت خیلی خوبی است و در آن از جزئیات و دقت بیشتری برای محیط بازی استفاده کرده اند و هم چنین تمام بسته های الحاقی و آیتم های نسخه ی اصلی در قالب Unlockable Rewards در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت و قیمت این بازی برای کنسول پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان ۲۰ دلار است. هم چنین این نسخه از بازی، دارای حالت Raid Mood و یا همان حمله است که بازیکنان به این حالت خیلی علاقه مند هستند.

جزئیات انتشار بازی Resident Evil Revelations PS4 کمپانی Capcom
جزئیات انتشار بازی Resident Evil Revelations PS4 کمپانی Capcom

Raid Mood بخشی از بازی است که در آن بازیکنان به صورت Co_op یا Solo با دشمنان خود مبارزه می کنند. استودیو کپ کام چهار شیوه ی متفاوت کنترل را روی این نسخه از بازی طراحی کرده است که هر کدام از آن ها الهام گرفته از نسخه های پیشین است و استودیو آن ها را به کاربر هدیه می دهد تا از بازی کردن لذت بیشتری ببرند و در هر حالتی که راحت تر هستند آن را انتخاب کنند و بازی کنند.

در واقع نسخه ی ریمستر شده ی بازی دارای همه ی سلاح ها آیتم ها و DNL ها است. این بازی یک نسخه از مجموعه ی دوست داشتنی Residents Evil است که داستان بازی بین اتفاقات موجود در قسمت های چهارم و پنجم، اتفاق می افتد و دو نفر از کاراکتر های دوست داشتنی مجموعه، جیل ولنتاین و کریس ردفیلد در بازی قرار دارند.

در این داستان جیل با هم کار خود به نام پارکر به ماموریتی فرستاده می شوند و در آن جا متوجه ناپدید شدن کاراکتر دیگر یعنی کریس ردفیلد می شوند. آن ها به دنبال سرنخ در کشتی متروکه و شناور در دریای مدیترانه می روند.
مکانی که خیلی ترسناک و تاریک است، جیل مجبور است تا راه خود را از راه رو هایی پیچ در پیچ که تله های خطرناکی در آن جا وجود دارد، بگذرد. او متوجه می شود که یک گروه تروریستی خطرناک، باعث به وجود آمدن همه ی این مشکلات شده اند. بیشتر زمان بازی در کشتی متروکه ی زنو بیا اتفاق می افتد. در این بازی شما ترس و دلهره را کامل حس می کنید و از جهت ترسناک بودن بازی، با موفقیت رو به رو شده است. با این که موضوع داستان مانند نسخه های قبلی در مورد ویروس است اما داستان قوی تر از قبل عمل کرده است.

داستان بازی به شکل سریالی ساخته شده است و در همه ی مرحله ها ی بازی شاهد اپیزودیک بودن آن هستیم. به طوری که در ابتدای هر مرحله، اتفاقات مرحله ی قبلی را روایت می‌ کند و در آخر هر اپیزود سوال هایی برای شما پیش می آید که شما را علاقه مند برای اپیزود بعدی می کند. این همان کاری است که Evil های معروف انجام می دادند و بازیکن را در اتفاقات بازی غرق می کنند. در این نسخه از بازی ۵ کاراکتر وجود دارند که شما نمی توانید آن ها را به دلخواه انتخاب کنید بلکه برای جذاب تر شدن بازی هر کدام از این کاراکتر ها بنا به شرایط داستان به شما داده می شود.

جزئیات انتشار بازی Resident Evil Revelations PS4 کمپانی Capcom
جزئیات انتشار بازی Resident Evil Revelations PS4 کمپانی Capcom

بهتر است علاوه بر داستان بازی و موارد ی که ذکر شد، به عوامل دیگر بازی نیز نگاهی کوتاه بیندازیم. شخصیت پردازی در این نسخه از عملکرد خیلی خوب و حرفه ای بر خوردار است. گرافیک بازی در حد قابل قبول می باشد و از جهت موسیقی، مانند نسخه های پیشین خود عمل کرده است. در این نسخه از بازی از زامبی ها خبری نیست و با دشمنانی جدید رو به رو هستیم که برای کشتن آن ها باید بیشتر تلاش کنیم و در مجموع بازی از گیم پلی خوبی بر خوردار است و رضایت بازیکنان را به دست آورده است.

این بازی به هواداران قدیمی خود حس نوستالوژیکی را هدیه می دهد و با این کار آن ها را مجذوب خود می کند. قابل ذکر است که استودیو کپ کام گفته است که نسخه نیتندو سوییچ این بازی را در سال ۲۰۱۷ منتشر می کند و هم چنین در نسخه ی نیتندو سوییچ یک نسخه از بازی Resident Evil :Revelations 2 قرار دارد. ولی هنوز بعد از منتشر شدن نسخه ی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان، از نسخه نیتندو سوییچ، خبری نیست.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 8 =