بازی S.O.N. 2 کمپانی Red G Studios

جزئیات انتشار بازی S.O.N. 2 PS4 کمپانی Red G Studios

S.O.N یک بازی ماجراجویی وحشت روانی است که در روزهای اخیر طراحی شده و توسط RedG Studios منتشر می شود. شایان ذکر است که این بازی در حال حاضر در استرالیا (فروشگاه PSN اروپا) در دسترس نیست و تنها از طریق فروشگاه PSN ایالات متحده در دسترس است و قیمت آن در مجموع ۲۰ دلار است.

علاوه بر این، توسعه شرکت S.O.N در سال گذشته رفع برخی از موانع بازی پلی استیشن ۴ را انجام داد ودر حین این امر، به دلیل همزمانی توسعه استودیوی RedG و محدودیت های سخت افزاری منجر به تاخیر در ارائه این بازی شد. S.O.N مخفف south of nowhere به معنی جنوب ناکجا آباد می باشد و در یک جنگل ۳۰۰،۰۰۰ هکتار به نام Clarencaster در ایالت پنسیلوانیا واقع شده است که در آن تعداد قابل توجهی از مردم در سال ۲۰۱۸ گم شدند.

شخصیت اصلی Robert Alderson، یک مرد بیکار و مشروب خور است که پسر خود را در این جنگل مرموز از دست داده است. همانطور که بخش های عمیق تر جنگل با رابرت را کشف می کنیم، با دروغ های رازآلود تاریک در درون او روبرو خواهیم شد و با ترس هایمان مواجه هستیم و سعی می کنیم زنده بمانیم. در دنیایی که ترس کنترل هر کسی را ساقط می کند و گذشته شما هرگز پاک نشده است.

جزئیات انتشار بازی S.O.N. 2 PS4 کمپانی Red G Studios
جزئیات انتشار بازی S.O.N. 2 PS4 کمپانی Red G Studios

چه ترسها و شیاطینی سر راه شما قرار می گیرد تا گم شده عزیز خود را برگردانید؟ بازیکنان درمیان خطرناک ترین و معروف ترین جنگل های جهان سفر خواهند کرد. همه مسیرها به جایی شگفت انگیز و زیبا منجر نمی شوند، گاهی اوقات آنها بدون هیچ راهی برای حرکت به جلو حرکت می کنند و شما را به سمت عقب می برند. هیچ چراغ قوه ای در اختیار نیست، اما در عوض بازیکن از نور استراتژیک اطراف نقشه استفاده می کند تا به راه خود ادامه دهد.

بازیکنان باید پنهانی حرکت کنند و از آنچه که در عمق غارها دراز کشیده ست فرار کنند. مراقب باشید و همیشه از محیط اطراف خود آگاه باشید. طراحی های محل بازی و محیط پر از زرق و برق نه تنها امیدوار کننده هستند، بلکه یک چشم انداز دوربینی را نیز به نمایش می گذارد. بازی S.O.N یک سرگرمی ناامید کننده است که به سختی یک ساعت طول می کشد و هیچ تاثیر عاطفی واقعی ندارد.

در حالی که این رویکرد برای بسیاری از بازی ها می تواند جوابگو باشد ولی برای S.O.N این رویکرد به تنهایی کافی نیست. به طور تصادفی در سراسر سفر شما پیام ها نوشته های با خون را بر روی دیوارهاو معبر ها می بینید. برای مثال نوشته بله، من جدی هستم روی دیوارها، زشتی های عجیب و غریب (که هیچ هدف دیگری به جز اضافه کردن یک “وحشت” عامل به بازی ندارند) و البته، اشیا متمرکز بازی مانند درها و کلید ها در مسیر شما به چشم خواهند خورد.

این نمادها به بیننده این درک را می دهد که Robert به عنوان یک شخصیت، در گذشته اش و چیزی که در حال حاضر است، چه چیزی برای نمایش دارد. حتی بازیکن هیچ احساس واقعی ندارد. اساسا تمام این بازی ها به شما این امکان را می دهد که به مدت تقریبا یک ساعت (تقریبا بدون هدف) راه بروید، چند کلید را انتخاب کنید، درب را باز کنید و محیط اطراف خود را نگاه کنید. بازی دارای انتهای متعدد است و بستگی به انتخاب های شما دارد.

S.O.N به خودی خود هیچ راهبری استراتژیکی نداشته و Robert بر اساس علائم موجود در مسیر، راه خود را انتخاب می کند. در حالی که این یک مفهوم شسته و رفته است، اجرای آن بسیار دلخواه و سلیقه ای می شود که اغلب ناشی از ناحیه های بسیار تاریک است که نمیتوانید ببینید که کجا بروید. یک بازی لازم نیست که مکانیکی باشد تا جذاب باشد یا بیش از سی ساعت طول بکشد تا خوب باشد.

اما زمانی که شما ۲۰ دلار برای چیزی که اساسا یک بازی پلی استیشن ۴ دو ساعته است می پردازید، باید مطمئن شوید که هر سنت آن ارزش دارد. به دست آوردن کلید ها در بازی S.O.N.،بسیار سخت است زیرا مکان نمای مشخصی روی صفحه بازی وجود ندارد. به طور کلی، در اکثر بازی های ترسناک و یا فقط بازی های اول شخص، یک مکان نما، مانند یک نقطه در وسط صفحه وجود دارد که به بازیکنان کمک می کند تا بدانند که آیا آنها با یک شیء تطبیق یافته اند یا خیر اما در بازی S.O.N شما مجبور هستید.

به طور تصادفی به اطراف بروید و با فشار دادن کلید X به صورت مکرر یک کلید را بگیرید. عجیب و غریب است که اشیاء دیگر در این بازی، مانند خرس عروسکی که به عنوان نقاط صرفه جویی استفاده میشوند، هنگامیکه روی آنها متوقف میشوید، یک خط قرمز دور خود دارند که نمایش آن ها را در صفحه بازی آسان می کند، اما کلید ها به دلیل مرموز بودنشان این گونه نیستند و نمی توانید آن را را به شکل واضح ببینید.

جزئیات انتشار بازی S.O.N. 2 PS4 کمپانی Red G Studios
جزئیات انتشار بازی S.O.N. 2 PS4 کمپانی Red G Studios

یکی از ویژگی های مهم این است که S.O.N به طور مداوم فضای عجیب و غریب محیط را حفظ می کند. S.O.N یک بازی بدون صراحت جهت یا هدف و پر از تلاش های شکست خورده است. درست مثل نام کاملش، “جنوب ناکجا آباد”، بازی کردن SON مانند رفتن به سفر است که منجر به هیچ جا نیست و این بیشتر شبیه قدم زدن بی هدف به مدت یک یا دو ساعت است تا یک بازی ترسناک روحی. S.O.N در قالب بازی پلی استیشن ۴ ارائه می شود.

S.O.N در قالب بازی پلی استیشن ۴ ارائه می شود. کارگردان خلاق و بنیانگذار این بازیJordan Davenport در سال ۲۰۱۶ راهکار ساختن S.O.N را آغاز کرد و در اوایل سال ۲۰۱۷ با کمک Sterling Zubel، مدیر برنامه نویس خود و هنرمند Jullian Swinton، آن را به شکل تجاری توسعه داد. اخیرا S.O.N موفق به کسب جایزه از موسسه بازی های EPIC شده است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 4 =