جزئیات انتشار بازی Shadow of the Colossus PS4 کمپانی Team Ico

جزئیات انتشار بازی Shadow of the Colossus PS4 کمپانی Team Ico

جزئیات انتشار بازی Shadow of the Colossus PS4 کمپانی Team Ico
جزئیات انتشار بازی Shadow of the Colossus PS4 کمپانی Team Ico

احتمالا با بازی Shadow of the Colossus آشنایی دارید. بازی جذابی که برای کنسول های پلی استیشن ۴ در دسترس است و می تواند شما را غرق در لحظات مفرح و خوش کند.
این بازی نخستین بار برای کنسول های پلی استیشن۲ روانه بازار شد. باید اعتراف کرد که این بازی در آن زمان واقعا جذاب و با کیفیت بود. اما در کمال ناباوری با استقبال خوبی از سوی مخاطبان مواجه نشد و نتوانست به فروش خوبی برسد. حالا پس از ۱۳ سال این بازی دوباره پا به میدان گذاشته است تا تمامی خاطرات تلخ گذشته را جبران کند. اگر تمایل دارید تا در مورد بازی Shadow of the Colossus اطلاعات تازه ای به دست آورید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

آشنایی بیشتر با بازی Shadow of the Colossus
همان طور که پیشتر هم گفتیم کار Shadow of the Colossus بر روی کنسول های پلی استیشن۲ آغاز شد. آن زمان که بازی های ویدئویی با کیفیت از یک چهارچوب خاص پیروی می کردند، Shadow of the Colossus پا به میدان رقابت گذاشت تا به همه ثابت کند برای عالی بودن نباید شبیه به بقیه بود! این بازی هیچ عیب و نقصی نداشت و در میان بازی های با کیفیت جای می گرفت.
قطعا در زمان هایی که کنسول پلی استیشن۲ روی کار بود، به بازی هایی با کیفیت گفته می شد که علاوه بر داستان پردازی و شخصیت پردازی فوق العاده ، در ان به خوبی به جزئیات توجه می شد. جالب است بدانید که هیچ کدام از این فاکتورها در Shadow of the Colossus وجود نداشت و این ماجرا را حسابی جالب کرده بود.

شما در طول بازی Shadow of the Colossus با چند شخصیت محدود و صحنه های سینمایی محدودتر مواجه بودید که کمی در ابتدای کار متعجبتان می کرد. اما در ادامه راه همه چیز فرق می کرد و می توانستید از لحظه های مختلف شکل گرفته در داستان بازی لذت ببرید.
Shadow of the Colossus به خوبی احساساتتان را درگیر می کند و این معجزه این بازی به حساب می آید. حتی اگر برای نخستین بار Shadow of the Colossus را در کنسول های پلی استیشن۲ امتحان کرده باشید، احتمالا باز هم در زمان تجربه همین بازی در کنسول پلی استیشن۴ در کنترل احساساتتان به مشکل بر خواهید خورد.

جزئیات انتشار بازی Shadow of the Colossus PS4 کمپانی Team Ico
جزئیات انتشار بازی Shadow of the Colossus PS4 کمپانی Team Ico

یادتان باشد در Shadow of the Colossus راه سخت و پر پیچ و خمی در پیش خواهید داشت. دشمنان شما در این بازی واقعا قدرتمند هستند و نمی توانید به این راحتی ها آنها را از پای دربیاورید. Shadow of the Colossus برای شما خواب های ترسناکی دیده است. قرار است شما در این بازی با غول های وحشتناکی مواجه شوید. Shadow of the Colossus حتی در نحوه از میدان به در کردن این غول ها هم متفاوت عمل کرده است.
به این غول ها در بازی کلوسی گفته می شود. برای اینکه بتوانید این کلوسی ها را از پای دربیاورید، نمی توانید شمشیر به دست بگیرید و سوار بر اسب، صحنه های اکشن بازی Playstation 4 را رقم بزنید. شما مجبورید در این راه عقلتان را به کار بیاندازید و بسیار هوشیارانه و آرام آرام در این مسیر خطرناک پیش بروید.

در نخستین گام باید کلوسی ها را روی نقشه جست و جو کنید. پس از ان باید با بررسی نقاط ضعف این غول های عظیم الجثه یک راه منطقی برای ضربه رساندن به آنها پیدا کنید. در ادامه می توانید از طریق همان نقطه ضعف ها به کلوسی ضربه وارد کنید و از میدان نبرد بیرونش کنید.
شما در طول بازی با ۱۶ کلوسی دست و پنجه نرم خواهید کرد. اما هیچ کدام شبیه به دیگری نیستند. پس تصور نکنید در صورت آشنایی با نقاط ضعف یکی، بستری مناسب برای از بین رفتن سایر آنها فراهم شده است. شما در هر بار مواجهه با کلوسی ها حسابی به چالش کشیده می شوید و باید یک راه درست و منطقی پیدا کنید.

گیم پلی در بازی Shadow of the Colossus
همه ما می دانیم بازی از کیفیت کافی برخوردار است که در بخش گیم پلی حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد. عموما گیم پلی ها پس از گذشت سال ها اعتبار و زیبایی خود را از دست می دهند و دیگر جذاب به نظر نمی رسد. اما این اتفاق در مورد بازی Shadow of the Colossus نیفتاده است. یعنی اگر شما بازی قابل پشتیبانی در پلی استیشن۲ را هم بررسی کنید، با یک گیم پلی جذاب مواجه می شوید که به خوبی سرگرمتان می کند.
در واقع نسخه قدیمی Shadow of the Colossus با در نظر گرفتن فاکتورهای امروزی، باز هم یک بازی موفق و دوست داشتنی به حساب می آید.
شما در طول بازی بارها در برابر کلوسی ها ظاهر می شوید و هر بار با حس و حالی تازه به میدان نبرد می روید. در طول بازی انگیزه زیادی خواهید داشت تا شرایط را به نحوی موفق آمیز پیش ببرید که بتوانید در انتها معشوقه به خواب رفته خود را از چنگال کلوسی ها بیرون بکشید.

جزئیات انتشار بازی Shadow of the Colossus PS4 کمپانی Team Ico
جزئیات انتشار بازی Shadow of the Colossus PS4 کمپانی Team Ico

گرافیک بازی در Shadow of the Colossus
شاید پیش خودتان تصور کنید که گرافیک یک بازی ریمستر شده آن طورها که باید، پیشرفته نیست. اما باید بگوییم که چنین تصوری واقعا اشتباه است. زیرا گرافیک در Shadow of the Colossus واقعا فوق العاده است. به جرات می توانیم بگوییم این بازی چیزی از یک بازی با کیفیت نسل هشتمی کم ندارد. وقتی که سوار بر اسبتان هستید و در دل مناظر درحرکتید بهتر و بیشتر پی به گرافیک فوق العاده بازی خواهید برد.
همه چیز در Shadow of the Colossus واقعا زیباست. گاهی وقت ها در مسیر یک جنگل در حرکت خواهید بود و گاهی اوقات در میان صحرایی به انتها. در هر بخشی که باشید، در میان زیبایی های بصری Shadow of the Colossus غرق خواهید شد. البته نا گفته نماند که در طراحی کلوسی ها و شخصیت های اصلی بازی هم دقت فراوانی خرج شده است و در تمامی آنها جزئیات به خوبی پیاده سازی شده است. 
بهتر است خودتان به سراغ این بازی بروید و ببینید کیفیت در این بازی ریمسترشده چگونه است.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =