جزئیات انتشار بازی Shadow of The Tomb Raider PS4

جزئیات انتشار بازی Shadow of The Tomb Raider PS4

جزئیات انتشار بازی Shadow of The Tomb Raider PS4

بازی Shadow of the Raider با سبک جالبی که دارد مخاطبان زیادی را جذب کرده است. سبک این بازی ماجراجویانه است و طبیعی است که در هر ماجراجویی و جست و جویی یک سری زد و خورد هایی نیز اتفاق بیافتد که باعث پدید آمدن سبک اکشن در این بازی شده است. بنابراین سبک این بازی PlayStation ۴ ماجراجویی اکشن است که البته ممکن است افراد زیادی که به سبک ماجراجویی علاقه ی زیادی نشان می دهند.
از سبک اکشن خوششان نیاید و ترجیح بدهند که به قول معروف یک راست سر اصل مطلب بروند و بدون جنگیدن و خیلی راحت تر به هدف خود برسند و یا برعکس بیشتر دوست داشته باشند به چالش های جدید وارد بشوند و زیاد تمایلی به جست و جو از خود نشان ندهند.
خوب تا چندی پیش این موضوع چند سبکی بودن یک بازی شاید زیاد خوش آیند نبود زیرا مخاطب این بازی ها افرادی با سلیقه های شخصی کاملا متفاوت بودند.
و این گونه بازی ها شاید زیاد به مذاق آن ها خوش نمی آمد اما خوب اگر کمپانی ها خواهان این موضوع باشند که بازی که ساخته اند موفق بشود و فروش زیادی داشته باشد پس طبیعتا باید ویژگی هایی که برای ساخت آن بازی به کار برده اند باید متفاوت باشد و به عبارتی آن گونه که بقیه ی بازی ها هستند نباشد و یک سر و گردن از آن ها بالا تر باشد.
ما شاهد این تفاوت در بازی Shadow of the Tobm Raider که ساخته ی کمپانی اسکوئر انیکس است، هستیم.

جزئیات انتشار بازی Shadow of The Tomb Raider PS4
جزئیات انتشار بازی Shadow of The Tomb Raider PS4

این کمپانی با ایجاد طیف های مختلف برای بخش های مختلف بازی مثل جست و جو ها، مبارزات و معما ها توانسته این مشکل را حل کند و بازی را طوری طراحی کند که باب طبع بسیاری از افراد با سلایق شخصی متفاوت باشد و آن ها را بیشتر به این بازی علاقه مند کند. به هر حال بازی که قابلیت انعطاف دارد و تا حدود زیادی رضایت مخاطبان خود را در نظر می گیرد نسبت به بازی که هیچ قابلیت انعطافی ندارد و به قول معروف سبک خشکی را دنبال می کند، می تواند موفق تر باشد.
از جمله این طیف ها می توان به بخش معما ها اشاره کرد که به ۳ قسمت آسان و متوسط و سخت تقسیم می شود که در بخش آسان زمان طولانی تر است و لارا کرافت تایم بیشتری دارد تا به اکتشاف یک معما بپردازد همچنین پس از تمام شدن یک کار لارا برای انجام دادن کار بعدی دستور العمل از پیش تعیین شده ای را دریافت می کند و بنابراین دچار سردرگمی نمی شود و همین باعث می شود که زود تر به پاسخ معما برسد.

جزئیات انتشار بازی Shadow of The Tomb Raider PS4
جزئیات انتشار بازی Shadow of The Tomb Raider PS4

همچنین اشیائی که در غریزه های بقا قابلیت اثر گذاری دارند مشخص می شوند. بخش متوسط آن زمان بندی نسبتا متوسط و کافی دارد و اشیاء پیش برنده در بازی پلی استیشن ۴ مشخص می شوند و همچنین لارا یک سری دستور العمل هایی دریافت می کند که کار او را آسان تر می کند. بخش سخت آن زمان بندی کمی دارد و همچنین خبری از دستور العمل ها نمی باشد و اشیاء مهم در غریزه های بقا هم مشخص نمی شوند.
بخش اکتشاف و جست و جوی آن نیز همین گونه می باشد که در بخش آسان آن مسیر های بحرانی دارای راهنما می باشند و جایگاه اصلی مشخص می باشد و زمان بندی های طولانی تری دارد. در بخش متوسط در مسیر های بحرانی راهنما وجود دارد اما راهنمای آن وضوح کم تری دارد جایگاه های اصلی تاریک هستند و زمان بندی آن نیز کم تر است.
در بخش سخت آن هنگام اکتشاف غریزه ی بقایی وجود ندارد و مسیر های بحرانی آن هیچ راهنمایی ندارند و همچنین بخش Deadly obsession آن شباهت زیادی به حالت سخت دارد و فقط می توان در کمپ های اصلی بازی را ذخیره کرد. بخش مبارزات آن نیز بخش بندی است که در قسمت آسان آن دشمنان ضعیف تر هستند و راحت تر شکست می خورند و همچنین از پشت دیوار قابل رویت هستند و مهمات مبارزه خیلی زیاد و در دسترس است.
در بخش متوسط آن دشمنان از نظر قدرت و سلامت متوسط هستند و جعبه های مهمات کم تر از حالت آسان هستند و دشمنان همچنان از پشت دیوار ها و اشیاء دیده می شوند. بخش سخت آن دشمان قوی تر هستند، مهمات کم یاب هستند، و دوربین نشانه گذاری نمیکند. همان طور که از قبل اشاره کردیم این ویژگی خیلی کار آمد بود و توانست توجه افراد زیادی را جلب کند و پیش بینی می شود که این درجه بندی سختی روز به روز گسترش یافته و بازی های بیش تری را نیز در بر بگیرد .

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 5 =