جزئیات انتشار بازی State of Decay 2 PS4 کمپانی Undead Labs

جزئیات انتشار بازی State of Decay 2 PS4 کمپانی Undead Labs

جزئیات انتشار بازی State of Decay 2 PS4 کمپانی Undead Labs
جزئیات انتشار بازی State of Decay 2 PS4 کمپانی Undead Labs
State of Decay 2 نام یکی از بازی های پلی استیشن۴ است که در آن زامبی ها حرف اول را می زنند. بازی های زامبی محور یکی از محبوب ترین بازی هایی هستند که در سراسر دنیا گیمرهای مختلفی را به سمت خود جذب می کنند. بازی هایی که چنین سبک و سیاقی دارند، یا آنقدر خوب هستند که در نهایت گیمر را محو خودشان می کنند و یا آنقدر بد که مخاطب هیچ انگیزه ای برای پیش رفتن در بازی نداشته باشد. حالا باید دید که بازی State of Decay 2 در کدام دسته جای می گیرد.
ما تصمیم داریم تا در این مقاله به بررسی کامل و دقیق State of Decay 2 بر روی کنسول پلی استیشن۴ بپردازیم. پس با ما همراه باشید تا بیشتر با وجوه مختلف این بازی آشنا شوید.
کمی بیشتر در مورد بازی State of Decay 2
شاید پیش از خواندن این مقاله با عنوان بازی State of Decay آشنایی داشته باشید. بازی که پس از عرضه نسخه اولش به بازار سر و صدای زیادی به پا کرد. این بازی زامبی محور که اوضاع یک شهرداری را در شهری پر از زامبی به تصویر کشیده بود، ویژگی های مثبت زیادی را شامل شده بود. به طوری که در همان روزهای اولیه نظر منتقدین را به خودش جلب کرد.
نسخه اول این بازی وقایع آخر الزمانی را در بر گرفته است و همه چیز ظریف و موشکافانه در کنار یکدیگر جای گرفته بود تا در نهایت مخاطب به یک بازی پلی استیشن ۴ جذاب برسد و تمایل داشته باشد تا در مراحل مختلفش پیش برود.
بگذارید پیش از اینکه به بازی State of Decay 2 بپردازیم، یک حقیقت را در مورد بازی هایی با این سبک و سیاق بازگو کنیم. اصولا در بازی های زامبی محور نیاز زیادی به داستان احساس نمی شود.

جزئیات انتشار بازی State of Decay 2 PS4 کمپانی Undead Labs
جزئیات انتشار بازی State of Decay 2 PS4 کمپانی Undead Labs

در واقع هدف اصلی این بازی ها تلاش برای بقا است. شما باید تلاش کنید که در طول بازی خودتان را از چنگال مرگ بیرون بکشید. این اتفاقی است که برای بسیاری از این بازی ها افتاده است. اگر چه اکثر بازی های زامبی محور داستان جذابی ندارند، اما اگر سایر فاکتورهای لازم برای جذابیت را داشته باشند، می توانند به خوبی نظر مخاطب را به خود جلب کنند.
حالا بگذارید به سراغ بازی State of Decay 2 برویم.
بازی که در ابتدای کار دغدغه ای به جز نجات خودتان نخواهید داشت. اما کمی که از بازی می گذرد، با افراد مختلفی مواجه می شوید که باید به دنبال راهی برای نجات جان آنها هم باشید. البته پیش از اینکه بتوانید جامعه کوچک بازی را شکل دهید، باید به دنبال جمع آوری آذوقه و منابع مختلف باشید.
برای اینکه بتوانید اسلحه، مهمات و منابع مختلف را به دست آورید، باید به مغازه ها، خانه ها و حتی محل اقامت زامبی ها سرک بکشید. یادتان باشد که تجهیزاتی که در طول بازی تهیه می کنید تا پایان اتفاقات بازی با شما همراه نخواهند بود. این تجهیزات بر اثر اتفاقات مختلفی که رخ می دهند، از بین می رود و شما باید به دنبال راه تازه ای برای رسیدن به ادوات جنگی باشید.

یکی از نقاط مثبت State of Decay 2 توجه به ارتقای تجهیزات بازی است. بدین ترتیب بازی Playstation 4 از جذابیت بیشتری برخوردار خواهد شد. شما می توانید با ارتقای تجهیزاتی که در دست دارید، قدرتتان را افزایش دهید. مثلا اگر بتوانید خودرویتان را ارتقا دهید، زیر گرفتن زامبی ها برایتان کار راحت تری خواهد بود. به نظر می رسد بخش ماشین سواری State of Decay 2 جذابیت زیادی دارد و می تواند حسابی سرگرمتان کند.
پس چه بهتر که با ارتقای کیفیت خودرو، این جذابیت را برای خودتان بیشتر از گذشته بکنید.
تهیه دارو یکی از بخش های مهم بازی است. شما باید بتوانید با مراجعه به بخش های شهر، دارو به دست آورید و در زمانی که خودتان و یا سایر هم گروهی های شما دچار گازگرفتگی شدند، از آنها استفاده کنید. البته در صورتی که با یک فرد گازگرفته مواجه شدید، دو انتخاب خواهید داشت.

جزئیات انتشار بازی State of Decay 2 PS4 کمپانی Undead Labs
جزئیات انتشار بازی State of Decay 2 PS4 کمپانی Undead Labs

اولین راه این است که با داروهایی که به دست آوردید، جان هم گروهیتان را نجات دهید. دومین راه هم این است که شخص گاز گرفته را بکشید و هیچ دارویی را برایش صرف نکنید. یادتان باشد در صورتی که او را به حال خودش رها کنید، در نهایت به یک زامبی تبدیل می شود. پس شاید بهتر باشد پیش از اینکه به یک زامبی تبدیل شود، جانش را بگیرید!
گرافیک در بازی State of Decay 2
به نظر نمی رسد که State of Decay 2 از لحاظ گرافیکی تفاوت فاحشی با نسخه قبلش داشته باشد. در واقع هیچ وقت این دو نسخه به خاطر گرافیک فوق العاده مطرح نشدند. اگر چه پیشرفت هایی در State of Decay 2 دیده می شود، اما در نهایت همه چیز به یک بازی نسل هشتمی معمولی شباهت دارد.
البته نا گفته نماند که نورپردازی در State of Decay 2 در وضعیت مناسبی قرار دارد. بدین ترتیب جذابیت محیط بازی بیشتر از نسخه قبل شده است و همه چیز بهتر از گذشته به چشم می آید. یکی از اتفاقات بد بازی، به طراحی محیطی آن باز می گردد. شما در طول بازی State of Decay 2 با بخش هایی مواجه خواهید بود که شباهت زیادی به هم دارند و این اتفاق بازی را کمی خسته کننده کرده است.
متاسفانه هیچ چیز تازه ای در فضاهای بازی دیده نمی شود که توجهتان را به خودش جلب کند. محیط کلی شهر، خانه ها، منازل و… همه به هم شبیه هستند و انگار شما در طول بازی فقط در یک نقطه خاص حضور دارید.
بهتر است در بخش صداگذاری بازی هم توقع زیادی نداشته باشید. در این بخش هم همه چیز معمولی است و چیزی برای شگفتی وجود ندارد. صدای آدم ها، زامبی ها، اتومبیلها و زامبی ها خیلی معمولی است.
البته که نا امیدتان نمی کنند، اما تاثیری هم بر جذاب تر شدن بازی ندارند.
در نهایت باید بگوییم که State of Decay 2 یک بازی زامبی محور معمولی است که می تواند برای علاقمندان به این سبک از بازی تجربه جالبی باشد.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 6 =