بازی Swords and Soldiers 2 کمپانی Ronimo Games

جزئیات انتشار بازی Swords and Soldiers 2 PS4 کمپانی Ronimo Games

تاکنون بر روی کنسول های بازی ژانر های معروفی امده اند مانند اکشن و ترسناک که همه ای این ها هم بازی های خیلی خوبی در سبک خود دارند و گیمر های زیادی رو سرگرم میکنند در این بین جای یک عناون بازی که اتفاقا خیلی هم طرفدار دارد خالی است و اون هم سبک بازی های استراتژیک است که شاید نسل جدید که فقط با کنسول های خانگی بازی می کنند زیاد اصلا این سبک رو نشناسند.

جزئیات انتشار بازی Swords and Soldiers 2 PS4 کمپانی Ronimo Games
جزئیات انتشار بازی Swords and Soldiers 2 PS4 کمپانی Ronimo Games

قطعا گیمر های قدیمی با این سبک بازی پلی استیشن ۴ رو می شناسند و شاید بشه بازی های استراتژیک رو یکی از ستون های اصلی گیم دانست. خیلی از ما تا چند ساله پیش روی کامپیوتر های خونگی بازی هایی مثل جنگ های صلیبی و ژنرال روبازی می کردیم و این بازی ها توی گیم نت های قدیمی که الان بیشتر به کلوپ های PS4 تبدیل شده اند طرفتاران زیادی داشتند و ساعت ها مارو به خودشون مشغول می کردند.

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث شده است که بازی های استراتژیک رو توی کنسول های خانگی بسازند، نبود کنترل خوب و مناسب برای این بازی ها است که قطعا نمی شود بازی های استراتژیک رو به خوبی و بدون موس بازی کرد، اما استودیو Ronimo Games سعی کرده با دو بعدی کردن این بازی این مشکل رو حل کنه و باید دید ایا موفق بوده است یا نه؟

اول از همه سراغ داستان بازی برویم که باید بگوییم اگر طرفتار داستان های خوب و پیچیده هستید. اصلا این بازی مناسب شما نیست چون اصلا داستان بخصوصی ندارد، بازی درباره ی یک سرزمین پر از اشفتگی هستش که شما باید با پیدا کردن چراغ جادو مشکل رو حل کنید، البته این رو هم باید گفت که بازی دیالوگ های زیادی دارد و واقعا حوصله سر بر است شاید می خواستند با طولانی تر کردن دیالوگ ها حس اینکه داستان بازی جذابه رو القا کنند.
ولی اصلا موفق نبودند و فقط حوصله سر بر شده است، البته بازی سعی کرده با اضافه کردن مرحله های فرعی یکم جذابیت بازی رو زیاد کنه مثل پیدا کردن همسر یک وایکینگ و کار های اینجوری که تا قسمتی هم موفق بوده است. ولی در کل باید داستان این بازی رو یک نقطعه ضعف دانست.

گیم پلی بازی

گیم پلی بازی هم تعریفی ندارد شما در بازی بین سه گروه پارس و شیاطین و وایکینگ ها حق انتخاب دارید و تنها در طول بازی شما می توانید منابع رو کنترل کنید و اینکه ارتش شما از چه مسیری حرکت کنند که این واقعا بد است ، چون اگر بازی های معروف استراتژیک رو بازی کرده باشید می فهمید کنترل کامل بر همه چی داشتن یکی از اجزای اصلی بازی است ،ولی در کل با توجه به اینکه این بازی برای کنوسل ساخته شده است مورد قبول است و با اینکه بازی مکانیک ساده ای دارد.
ولی لذت بخش است، مراحل بازی هم در ابتدا بسیار آسان هستند و زیاد چالش برانگیز نیست ولی هرچه جلو تر می رویم سختی بازی زیاد شده و مبارزه ها هم جذاب تر می شوند، یکی از نکات جذاب بازی همین سه گروه بودن بازی است، که هر کدام قابلیت خاص خود را دارند مثلا پارس ها می توانند جون رفته خود را برگردانند و یا وایکینگ ها بسیار قدرتمند هستند ولی ارام حرکت می کنند که این از نقاط قوت بازی Playstation 4 به شمار می رود.

جزئیات انتشار بازی Swords and Soldiers 2 PS4 کمپانی Ronimo Games
جزئیات انتشار بازی Swords and Soldiers 2 PS4 کمپانی Ronimo Games

از دیگر نکات مثبت بازی میشه به صداگذاری زیبا و بی نقص بازی اشاره کرد و همچنین طراحی شخصیت ها و محیط بازی که بسیار زیبا طراحی شده است و حس خوبی القا می کند در کل باید گفت این بازی جلوه های بصری خوب دارد و همچنین طراحی بازی زیبا و بی نقص است و شما رو به بازی جذب می کند ولی داستان کسل کننده ای دارد و گیم پلی ساده ای دارد و مراحل هم اسان طراحی شده است.
خیلی به چالش کشیده نمی شوید در کل می توان این بازی رو تجربه خوبی دانست برای اینکه زیاد بازی استراتژیک خوبی برای کنسول ها طراحی نشده است، ولی می توان امید داشت که بازی هایی از این دسته بازی ها ولی با گیم پلی زیبا تر و همچنین مکانیک های بازی بهتر در سال های بعدی تجربه زیبا تری به بازیکن بدهند.

با اینکه بازی مکانیک ساده ای دارد ولی لذت بخش است، مراحل بازی هم در ابتدا بسیار اسان هستند و زیاد چالش برانگیز نیست ولی هرچه جلو تر می رویم سختی بازی زیاد شده و مبارزه ها هم جذاب تر می شوند، یکی از نکات جذاب بازی همین سه گروه بودن بازی است ، که هر کدام قابلیت خاص خود را دارند مثلا پارس ها می توانند جون رفته خودشون رو برگردانند و یا وایکینگ ها بسیار قدرتمند هستند ولی ارام حرکت می کنند ک این از نقاط قوت بازی به شمار می رود.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − چهار =