بازی The Assembly and Perfect VR Double Pack

جزئیات انتشار بازی The Assembly and Perfect VR Double Pack PS4

شرکت­ انگلستانی بازی سازی nDreams با همکاری شرکت توسعه دهنده بازی های ویدیویی Perp در اواسط سال ۲۰۱۷ یک مجموعه­ دوگانه از بازی های واقعیت مجازی پلی ­استیشن را به بازار عرضه نمودند. این مجموعه دوگانه حاوی دو بازی Perfect و بازی The Assembly برای کنسول پلی استیشن می باشد.

شرکت بازی سازی nDreams نهایت سعی خود را برای هرچه بهتر شدن واقعیت مجازی و لذت بیشتر بازیکنان انجام داده است. هر کدام از بازی­های موجود در این مجموعه دوگانه دارای سبک بازی خاص خود هستند و از لحاظ داستانی به هیچ وجه به یکدیگر مرتبط نمی شوند.

بازی Perfect

بازی Perfect در سبک experience (تجربه) بوده و بعنوان یکی از خاص ترین بازی های واقعیت مجازی از آن می توان یاد کرد. بخش اصلی بازی شامل کشف مکان های شگرف و خیره کننده سه گانه از سواحل مناطق گرمسیری، محیط آرام کوه و جنگل و نور شفق های قطبی می باشد. شما بعنوان بازیکن و کسی که در جستجوی هر یک از مکان های آرامش بخش را در طول بازی هست.

می ­توانید بعد از پیدا کردن محل مورد علاقه خود در کنار لذت بردن از واقعیت مجازی حضور در آن محل مشغول گوش دادن به موسیقی های با سبک آرام بخش شوید. با انجام این بازی برای ساعاتی هم که شده شما از دنیای پر از مشغله و مشکلات خود دور خواهید شد. براستی نام Perfect بطور تمام و کمال شایسته این بازی بوده است.

بازی The Assembly

یک بازی داستانی تعاملی اول شخص که در آن یک سازمان اسرارآمیز بعنوان Assembly  نام دارد. مدت زمانی است که این سازمان با انجام آزمایشات متفاوت مخفی در حال فعالیت می باشد و به نتایج جالب و شگفت انگیزی دست یافتند ولی تمام فعالیت های Assembly خارج از نظارت دولت و هنجارهای اجتماعی صورت گرفته است. اما راز این پنهان کاری سازمان چیست؟ فعالیت های آن ها تا چه حد در جامعه تاثیر دارد؟

Assembly برای رسیدن به نتایج دلخواه خود چه کسانی را قربانی اهداف خود می کند؟ و سوالاتی از این دست که بازیکن در طول انجام بازی و سپری کردن ماموریت ها پاسخ های مناسب را یافته و هویت اصلی سازمان Assembly فاش می شود.در ابتدا بازی زنجیره ای از حوادث بعضی از راز­های مخفی سازمان Assembly را افشا می کند. دو شخصیت Madeleine Stone  و veteran Cal  بعنوان نفرات اجرایی در راستای کشف اسرار  مخفی Assembly در بازی حضور دارند.

جزئیات انتشار بازی The Assembly and Perfect VR Double Pack کمپانی nDreams
جزئیات انتشار بازی The Assembly and Perfect VR Double Pack کمپانی nDreams

هر کدام از این دو دارای نیت و انگیزه خاص خود می باشند. تصمیمات بازیکن در حین انجام ماموریت های در بازی تاثیر مستقیم دارد بدین­ صورت که تصمیمات خلاقانه و درست بازیکن در مورد چالش های موجود جریان بازی را به سمت و سوی افشای رازهای مخفی و نتایج آزمایشات پنهانی سازمان سوق می دهد یا با اتخاذ تصمیمات اشتباه باعث ایجاد بروز فاجعه ای در محیط بازی می شود.

مسیر داستانی بازی Assembly شبیه به یک نمایشنامه طولانی مدت است که بازیکن بصورت آزادانه با استفاده از واقعیت مجازی جذاب بازی در دنیای پیچیده و در عین حال واقع گرایانه ضمن سعی در پی بردن به حقیقت پنهان سازمان Assembly از محیط بصری بازی سرمست خواهد شد. زبان بازی Assembly در قالب گفتگوهای در جریان بازی، فایل های صوتی و زیرنویس های راهنما به ۳ زبان انگلیسی، فرانسوی و آلمانی ارائه شده است.

در سال ۲۰۱۶ پیش از انتشار نسخه مربوط به کنسول­ بازی های ویدیویی نیز نسخه مربوط به رایانه شخصی راهی بازار شده بود. هرچند انجام بازی در نمایشگرهای قدیمی، واقعیت مجازی را نمی تواند به صورت تمام و کمال برای بازیکنان به نمایش بگذارد اما شرکت توانست با استفاده از بازخوردهای مرتبط به بازی نواقص را رفع تا تجربه واقعیت مجازی برای بازیکنان ملموس تر شود.

جزئیات انتشار بازی The Assembly and Perfect VR Double Pack کمپانی nDreams
جزئیات انتشار بازی The Assembly and Perfect VR Double Pack کمپانی nDreams

در واقع هدف اصلی شرکت بازی سازی nDreams با ارائه این دو سبک متفاوت از بازی های ویدیویی، به نمایش گذاشتن توانایی و قدرت واقعیت مجازی بوده است. بازیکنان علاوه بر اینکه می تواند برای انجام هر دو بازی می توانند از کنترل کننده های PS Move و DualShock 4 استفاده کنند. دچار محدودیت مکانی در انجام یک ماموریت در محیط بصری بازی نیست. وجود دو بازی کاملا متفاوت یک تضاد شیرین برای خریداران این پک فراهم آورده است.

آن ها بطور عملی می توانند جمله یک تیر و دو نشان زدن را اجرا کنند. بازیکن در بازی Assembly با تفکر و هیجان باید به دنبال کشف رازهای نهان و نجات جامعه باشد ولی در بازی Perfect در جستجوی مکان های آرامش بخش و لذت بردن از حضور هرچند مجازی در آن محل برآید.

آقای David Corless بعنوان یکی از مدیران ارشد در شرکت بازی ­سازی nDreams با توجه به استقبال بازیکنان به استفاده از مجموعه دوگانه The Assembly and Perfect بیان داشته که تجربه عرضه این مجموعه دوگانه واقعیت مجازی برای آن ها بسیار مفید و مورد استفاده بوده و سعی در انتشار مجموعه های دوگانه دیگری برای درک هرچه بهتر محیط واقعیت مجازی خواهند بود.این شرکت در ماه های پایانی سال ۲۰۱۷ نیز با استفاده از تجارب بدست آمده از این مجموعه دوگانه توانست بازی Radial-G : Racing Revolved که یک بازی رقابتی محسوب می شود را در محیط واقعیت مجازی برای علاقه مندان به این حوزه منتشر کند.

کلیدواژه : The Assembly
  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 1 =