جزئیات انتشار بازی The Last Guardian PS4 کمپانی SIE Japan Studio

جزئیات انتشار بازی The Last Guardian PS4 کمپانی SIE Japan Studio

جزئیات انتشار بازی The Last Guardian PS4 کمپانی SIE Japan Studio
جزئیات انتشار بازی The Last Guardian PS4 کمپانی SIE Japan Studio
The Last Guardianیک بازی اکشن و ماجراجویی است که توسط SIE Japan Studio تهیه شده و توسط Sony Interactive Entertainment برای پلی استیشن ۴ منتشر شده است. در این بازی، بازیکنان پسری را کنترل می کنند که دوستی نیمی پرنده و نیمه پستانداربه نام تریکودارد. Last Guardian در دسامبر ۲۰۱۶ در سراسر جهان منتشر شد.
مشخصات بازی:
طراح :
Masanobu TanakaSuchol LeeSatoru YamabeFumito Ueda
برنامه نویس : Makoto IzawaWriter
Fumito UedaMasami TanjiYuta Kimura
آهنگساز :Takeshi
پلت فرم:
PlayStation 4ReleasePlayStation 4
سبک : Action-adventureMode تک نفره
تیم ico شروع به توسعه Guardianin 2007 کرد. این بازی توسط Fumito Ueda طراحی و هدایت شدو سبک، موضوع و گیم پلی خود را با عناوین قبلی خود یعنی Ico (2001) و Shadow of the Colossus (2005) به اشتراک می گذارد.این بازی رویکرد “طراحی از طریق تفریق” را که برای بازیهای قبلیش مورد استفاده قرار گرفته بود، مورد استفاده قرار داد.
Sony اعلام کرد Last Guardian در ۲۰۰۹ با انتشار برنامه ریزی شده در سال ۲۰۱۱ به طور انحصاری برای PlayStation 3 منتشر میشود اما این موضوع با تاخیر زیاد مواجه شد. Ueda و سایر اعضای Team ICO شرکت سونی را ترک کردند وبا مشکلات سخت افزاری این بازی را به پلی استیشن ۴ در سال ۲۰۱۲ تحویل دادند و گمانه زنی ها مبنی بر این که سری این بازی این نسخه را مشاهده نخواهد کرد بیشتر شد.

جزئیات انتشار بازی The Last Guardian PS4 کمپانی SIE Japan Studio
جزئیات انتشار بازی The Last Guardian PS4 کمپانی SIE Japan Studio

اودا و استودیوی او، genDESIGN، که از اعضای سابق تیم ICO تشکیل شده بود، همچنان به عنوان مشاوران خلاق با Ueda به عنوان مدیر و استودیوی ژاپنی سونی به همکاری پرداختند.سرانجام Last Guardian درسال ۲۰۱۵ دوباره معرفی شد. پس از انتشار این بازی مورد ستایش از جهت هنری، داستان و ترسیم تصویر Trico قرارگرفت.گرچه بعضی ازجنبه های بازی ها را مورد انتقاد قرارگرفت.
گیم پلی بازی:
این بازی همانند بازی های قبلی (۲۰۰۱) و Shadow of the Colossus (2005)، The Last Guardian یک بازی شخص ثالث است که عناصر اکشن ماجراجویی و پازل را ترکیب می کند. بازیکن یک پسر نامرئی است که با موجودی نیمه پرنده و نیمه پستاندار به نام Trico همراه است و برای حل پازل و کشف حوزه ها با او همکاری می کند.
این پسر می تواند بر ساختارها صعود کند، اشیائی مانند بشکه را حمل کند و مکانیسم هایی مانند اهرم ها را اجرا کند. اندازه و چابکی Trico اجازه می دهد تا او به مناطق که پسر نمی تواند به تنهایی برسد برود. و از محافظانی که تلاش می کنند تا پسر را بگیرند عبور کند. برعکس، برخی موانع مانند دروازه یا چشمان شیشه ای که تریکو را ترسانده اند، مانع پیشرفت Trico می شوند و باید توسط پسر حذف شوند.
پسر همچنین باید بشکه هایی را برای تغذیه تریکو در هنگام گرسنگی ذخیره و تریکو را پس از نبرد آرام کند، و دشمنان را بر روی تریکو پرتاب کند.
اگرچه بازیکن در ابتدا کمی فراتر از Trico است، پسربچه یاد می گیرد که Trico را به جهش بر روی لبه ها هدایت کند، بازیکنان تشویق می شوند تا Trico را برای حرکت به سمت راست هدایت کنند، مناطق جدید را می توان با اجازه دادن به Trico مستقل کرد.
در نقاط مختلف، پسر دارای یک آینه بازتابنده است که رعد و برق از دم تریکو ایجاد میکند، که می تواند برای شکستن اشیا خاص مورد استفاده قرار گیرد.
بازیکن اگر به دنبال نگهبانان دستگیر شود یا اگر از ارتفاع بسیار زیاد سقوط کندبه آخرین پاسگاه بازگردانده می شود در بازی های چند گانه لباسهای اضافی را بر اساس بازی های Playstation 4 قبلی Ueda باز کنید.
داستان Last Guardian به عنوان یک فلاشبک گفته شده توسط یک مرد مسن که حاصل تجسم و تجربه خود اوست به عنوان یک پسرنامرئی طراحی شده است. این پسر در یک قلعه ویران شده در یک دره عمیق به نام Nest بیدار می شود. او یک موجود عظیم، بالداروگربه مانند به نام Tric را که در زنجیر و زخمی است پیدا میکند. اگر چه Trico خشمگین است اما پس از آنکه پسرصدای او را میشنود و به او تغذیه می دهد، شروع به پذیرش او می کند.

جزئیات انتشار بازی The Last Guardian PS4 کمپانی SIE Japan Studio
جزئیات انتشار بازی The Last Guardian PS4 کمپانی SIE Japan Studio

این پسر، Trico را unchains می کند و آنها منطقه را کشف می کنند،و یک سپر مانند آینه را که باعث ایجاد رعد و برق از دم Trico است را کشف میکنند. این دو از طریق خرابه های قلعه، از ورود سربازان ارواح به قلعه جلوگیری می کنند، و شاخ شکسته و بال های Trico به آرامی دوباره رشد می کنند.
 Trico به روستای پسر پرواز می کند و او به لانه خود می رود، اماتوسط سربازان اسیر میشود. پس از اتمام حمله با یک موجود زرهی دیگر، تریکو و پسروارد یک برج اسرار آمیز شده و یک نیروی بدخواه به نام، “استاددره”، که نیروی موجودات و سربازان دیگر است را کشف میکنند.
این چندمین باراست که تریکو موجودی از نوع مشابه خود را که کودکان را به سرقت می برد برج خود بصورت وحشیانه از بین می برد و همین موضوع باعث جدا شدن انرژی از انتهای دم او می شود. پسر از آینه برای بازگرداندن انرژی جدا شده از دم تریکو و ویران کردن استاد دره،که باعث ایجاد موجودات خطرناک از آسمان می شود استفاده میکند.

بهبود زخم، Trico طول می کشد .وپسر، در حالیکه نزدیک مرگ است تریکو به سمت روستای او پرواز میکند وقتی روستاییان وحشت زده به او حمله می کنند، پسر دستور می دهد تا Trico آنجارا ترک کند. چند سال بعد، پسر، که اکنون بزرگ شده است، سپر را کشف می کند و آن را به آسمان می فرستد، و پرتو نور را به لانه ای که Trico ساکن است، می فرستد.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × سه =