جزئیات انتشار بازی Tower of Guns PS4 کمپانی Terrible Posture Games

جزئیات انتشار بازی Tower of Guns PS4 کمپانی Terrible Posture Games

جزئیات انتشار بازی Tower of Guns PS4 کمپانی Terrible Posture Games

توپ و اره، پلاسما و لیزر و موشک های بزرگ، همه و همه چیزهایی هستند که به آنها علاقه دارم. تفنگ در بازی های ویدیویی سلاحی است که به شدت روی آن تاکید شده است و شاید این روند در آینده هم حفظ گردد. تفنگ ها در صفحات کوچک بر سایر تسلیحات غلبه می کنند. با استفاده از آنها به سرعت می توانید دشمنان دور و نزدیک خود را نابود کنید، کاری که شاید با تیر و کمان به سختی انجام می شود.
بازی Tower of Guns در ژانر بازی های شوتر اول شخص و roguelike قرار می گیرد. بازی بی عیب نیست اما هیجان زیادی در کاربر به وجود می آورد.تفنگ در بازی های ویدیویی سلاحی است که به شدت روی آن تاکید شده است و شاید این روند در آینده هم حفظ گردد. تفنگ ها در صفحات کوچک بر سایر تسلیحات غلبه می کنند. با استفاده از آنها به سرعت می توانید دشمنان دور و نزدیک خود را نابود کنید، کاری که شاید با تیر و کمان به سختی انجام می شود.
هدف در این بازی از بین بردن برج تفنگ هاست. برای رسیدن به این هدف، باید راه خود را در مراحلی که به شکل تصادفی ایجاد شده اند و پر از روبات های خشمگین، توپ و تفنگ و صندوق های مخفی هستند، پیدا نمایید. هر طبقه چندین اتاق داشته که باید برای رسیدن به غول مرحله آخر از آنها عبور کنید. البته، به دلیل اینکه شما برای مبارزه با هر برج تنها یک جان در اختیار دارید، بعضی مواقع پایین نگه داشتن تفنگ و صرفا جا خالی دادن نتیجه ی بهتری را در پی دارد.
البته با انجام این کار، خود را از کسب دستاوردهای برج محروم می کنید.
هر مرحله با انتخاب یک تفنگ و یک مهارت شروع می شود. دو تفنگی که در ابتدا برای شما موجود می شوند، چیز خیلی خاصی نیستند، اما می توانید به سرعت سایر قفل سایر تفنگ ها را باز کنید؛ آنها تصمیم می گیرید که کدام سبک بازی برای ادامه مناسبتر است. تفنگ های متنوعی برای انتخاب وجود دارند:
تیغ اره های آتشین، مواد انفجاری یا موشک. وقتی که صحبت از مهارت می شود، به سرعت می فهمید که چیزی بهتر از انتخاب اولیه شما نیست که همان مهارت Bluegrass است. چه کسی از مهارت پرش سه برابری خوشش نمی آید؟
همینطور که در مراحل پیش می روید، به پرش های بیشتر و حرکت سریعتر دست می یابید و دشواری بازی به وضوح بالا می رود. اگرچه مراحل اول بازی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان خیلی ساده به نظر می رسند.
اما در مراحل بعد آنقدر سرعت بازی زیاد شده که امکان زنده ماندن از حملات برای شما دشوار می شود. تمام کردن هر مرحله تنها حدود ۳۰ دقیقه به طول می انجامد (البته با فرض زنده ماندن)، اما مود بی پایان شما را آنقدر در مواجهه ی با برج قرار می دهد تا اینکه سلامت جسمی یا روانی شما مختل شود!
برج ها با هم فرق دارند و اگرچه بسیاری از مراحل در نظر شما مشابه یکدیگر به نظر می رسند.
اما همیشه مراحل جدیدی برای جستجو و اکتشاف و یا دشمنان جدیدی برای مبارزه وجود دارند. حتی اگر مراحل جدید در مسیرهای مشابهی صورت گیرند، دستاورد های آنها با یکدیگر متفاوت است. ممکن است سلاح خود را بهتر کنید و یا به اقلامی دست یابید که باعث افزایش قدرت شما می شوند. برخی دستاورد ها شما را به پرش های بیشتر می رسانند. اگر واقعاً بد شانس باشید، ممکن است فقط به سکه و قلب دست پیدا کنید و خود را از سلاح های اضافی موجود در بازی محروم نمایید.

جزئیات انتشار بازی Tower of Guns PS4 کمپانی Terrible Posture Games
جزئیات انتشار بازی Tower of Guns PS4 کمپانی Terrible Posture Games

اگرچه شما تنها می توانید از بین ۱۰ سلاح انتخاب خود را انجام دهید، اما در سراسر بازی می توان به موارد بسیار بیشتری دست یافت. با پیشروی در مراحل قدرت سلاح های شما افزایش می یابد. من در یکی از بهترین بازی های خود توانستم از بین ۶ اسلحه سلاحی را انتخاب کنم که برای از بین بردن برجک ها از همه مناسب تر است. سلاح محبوب من شیپوری بود که گلوله نارنجکی پرتاب می کرد، اما به جرات می توان گفت که توپ منحصر به فرد ترین سلاح بازی PlayStation 4 و  XBox One است.
کنترل بازی به شدت هموار و ساده است. در برخی مواقع، در زمان پرش با مشکل مواجه می شوید، اما این اتفاق تنها در صورتی می افتد که بخواهید پرش خود را با ظرافت بیش از حد انجام دهید. اگر در برخی مراحل انجام پرش برای شما دشوار است، می توانید با سلاح خود به سمت پایین شلیک کنید تا ارتفاعتان بیشتر شود. هدف گیری در هنگام حرکت کار دشواری است چرا که هر شلیک مانند حرکت پرتابی است و در آن باید سرعت حرکت و فاصله را در نظر گرفت.
مبارزه با هر غول مرحله آخر چالش های خاص خود را به همراه دارد. اگرچه کشتن بسیاری از آنها کار ساده ای است و تنها پیشرفت آنها از نظر اندازه و ابعاد است، اما برخی از آنها نظیر ارگ نی دار ساکن و یا Tilt-a-Whirlesque Egg Scrambler تجربه ای منحصر بفرد را در اختیار شما قرار می دهند. حتی در بازی این نکته تضمین می شود که مبارزات با یک غول مشابه، همانند یکدیگر نیستند. جالب توجه ترین مثال در این زمینه مبارزه با دکتر Turret است .
طراحی مرحله تغییر کرده و تجربه ی شما را با تفکیک بخش های مختلف تغییر می دهد و در هر بخش بخشی از نقطه ضعف های او لو می رود. وقتی که به میزان مناسبی از پرش و ارتفاع دست یافتید، مبارزه با برخی غول ها برای شما تکراری می شود، اما این نکته تنها در مود بینهایت بازی اتفاق می افتد که البته حتی در آن صورت هم یک مشکل رایج نیست.
طراحی مرحله نقاط قوت و ضعف خاص خود را دارا می باشد.

جزئیات انتشار بازی Tower of Guns PS4 کمپانی Terrible Posture Games
جزئیات انتشار بازی Tower of Guns PS4 کمپانی Terrible Posture Games

هر طبقه بخش های مخفی داشته که در آنجا به آیتم ها یا صندوق دست می یابید و در انتهای هر مرحله می فهمید که به چند درصد از آن نقاط مخفی دست پیدا کرده اید. برخی از آنها به شدت خوب مخفی شده اند و خیلی کم پیش می آمد که به درصد اکتشاف بالای ۵۰ برسم. اگر یک کمال گرا هستید، نقاط مخفی موجود در بازی توجه شما را به خود جلب می کنند. برخی از اوقات شما برای بار دوم در یک مکان حاضر می شوید و در زمان های دیگر، ممکن است خود را کاملا بیرون از مرزهای مدنظر پیدا کنید و در جایی پرسه بزنید که برای پرسه زدن طراحی نشده است.
برخی اوقات ممکن است در بازی گیر کنید. بازی ساز از این مسئله آگاه است و شما می توانید با نگه داشتن دکمه Y از آن مخمصه نجات یابید و مرحله را ریست کنید. در برخی از مراحل شما به راحتی هرچه تمام تر فرار می کنید و بازی پیامی خنده دار را به شما نشان داده و اعلام می کند که شما از مرزهای نقشه فراتر رفته اید. اگر به مکان های خیلی خطرناک وارد شوید بازی به شما استفاده از عملکرد ریست را یادآوری می کند.
در مورد طراحی اتاق ها باید گفت که در برخی موارد به شدت ابتکار عمل به خرج رفته و در بعضی مکان ها طراح موفق به طراحی یک فضای مناسب نشده است. در یکی از بخش ها، اگر روی لبه ی پایین بیفتید، باید خود را کج کنید تا از آن مخمصه نجات یابید. تمام طبقات برج پر از راز و رمز است که معمولا پشت دیوارهای کاذب قرار گرفته اند. طراحی شما را به جستجو وا می دارد، اما باعث می شود که حس پوچی نسبت به محیط داشته باشید.چشم پوشی کردن از دیالوگ بازی کار آسانی است، اما توقف و خواندن متن صحبت ها بی فایده نیست.
درون هر داستان طنزی بخصوص و کاراکترهایی نادان قرار دارد. در یکی از داستان ها شما در نقش برادر توسعه دهنده (آهنگ ساز) ایفای نقش کرده و در حین مکالمه با توسعه دهنده چندین مرحله را نقد می کنید. اگرچه داستان خود هیچ تاثیری روی بازی ندارد، اینکه یک بار داستان ها را بخوانید بی فایده نخواهد بود و خنده را بر لبان شما خواهد نشاند. همین مسئله در مورد صفحات لودینگ در بازی صادق است .
چرا که هر کدام نکات طنز منحصر بفردی را در اختیار شما قرار داده و به نحوی به شما می گوید که بازی هم خودش را خیلی جدی نگرفته است.
مشکل دیگری که ممکن است کمی شما را برنجاند زمانی است که تعداد زیادی بمب یا گلوله در صفحه ظاهر شوند. در این لحظات شما افت زیاد فریم را تجربه می کنید که شما را آزار داده و ممکن است منجر به مرگ زودهنگام شما شود. تنها راه حل این مسئله شلیک گلوله و دعا برای زنده ماندن و خالی کردن بخش دستاوردها قبل از حرکت به بخش بعدی است.
جدای از این مشکلات، بازی Tower of Guns یک تجربه ی بی نظیر را برای کاربر به همراه داشته که در دو حالت کوتاه و مد بی نهایت مناسب همه ی سلیقه هاست. حین انجام این بازی همیشه سرگرم خواهید ماند. بنابراین تفنگ خود را بردارید و با گلوله های خود جهنم راه بیندازید.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت − 5 =