جزئیات انتشار بازی Unavowed PS4 کمپانی Wadjet Eye Games

جزئیات انتشار بازی Unavowed PS4 کمپانی Wadjet Eye Games

جزئیات انتشار بازی Unavowed PS4 کمپانی Wadjet Eye Games

ژانر اشاره و کلیک ، ژانری بسیار جا افتاده در صنعت بازی های ویدیویی است که متاسفانه گیمر های ایرانی آنطور که باید با آن آشنا نیستند ، ژانری که بازی های درخشانی مثل مجموعه Monkey Island و یا بازی مشهور Machinarium و یا Botanicula را دارد بازی هایی که شاید فقط اسم آن ها به گوشمان خورده است و خبر از جذابیت فوق العاده گیم پلی آن نداریم .
که البته پیشنهاد می کنم حتما سه بازی گفته شده را برای چند دقیقه ای تجربه کنید تا متوجه شوید چه ژانر جذابی را تا امروز از دست داده اید .
سال ۲۰۱۸ ، استودیو آمریکایی مستقل Wadjet Eye Games که از سال ۲۰۰۶ مشغول به ساخت بازی هایی گوناگون در ژانر اشاره و کلیک است جدید ترین بازی پی اس ۴ خود را منتشر کردند یعنی بازی Unavowed بازی که برای دو پلتفرم مک او اس و ویندوز منتشر شد .
داستان بازی Unavowed بسیار درخشان نوشته شده است و داستان گروهی با نام Unavowed را روایت می کند که هدفشان مبارزه با شیطان و نیرو های شیطانی موجود در زمین است ، شما در قالب شخصیت اصلی که همان ابتدای بازی آن را تا حدودی شخصی سازی می کنید وارد این گروه می شوید و در کنار دوستانتان به مبارزه علیه شیطان می پردازید .

جزئیات انتشار بازی Unavowed PS4 کمپانی Wadjet Eye Games
جزئیات انتشار بازی Unavowed PS4 کمپانی Wadjet Eye Games

در هر بخش بازی با ماموریت های مختلفی رو به رو هستید که باید با سفر به منطقه ای جدید با یک مشکل ماورا طبیعه دست و پنجه نرم کنید و آن را حل و فصل کنید . داستان یکی از نقاط قوت بازی Unavowed است و نقطه قوت دیگر که در بستر داستان شکل میگیرد شخصیت پردازی قوی موجود در بازی است که به ارتباط برقرار کردن مخاطب با بازی کمک شایانی می کند .
بازی دارای شخصیت های بسیار زیادی است که البته هیچ کدام از آن ها بی دلیل خلق نشده اند و با فکر نویسنده های بازی به خوبی به داستان بازی اضافه می شوند و به روایت بازی کمک می کنند .
گیم پلی بازی در چند بخش خلاصه می شود ، انتخاب داستان و حل معما ها ، ابتدا به بررسی معما های بازی می پردازیم ، استویدو در طراحی معما ها بازی Unavowed یک نکته خیلی مهم را فراموش کرده و آن هم اعتدال در سختی آن ها است .
بازی معما های زیادی دارد اما برخی از این معما ها انقدر جواب ساده ای دارد که حل کردن آن ها آنچنان چالشی برایتان به وجود نمی آورد و برخی معما ها نیز آنقدر چالشی و خلاقانه طراحی شده است که بعد از حل هر کدامشان حس می کنید که سخت ترین معمای تاریخ را حل کرده اید .
نکته ای که وجود دارد این است که آن تعداد شخصیت بالای بازی PS4 که پیش از این گفتیم در حل تک تک این معما ها به کمک شما می آیند و هر کدام با استفاده از ویژگی هایی که دارند به شما در حل پازل های بازی کمک می کنند .
بخش دوم گیم پلی یعنی انتخاب داستان مسئله ای است که در پایان هر ماموریت با آن رو به رو می شوید و باید از بین گزینه هایی که برایتان باز شده است .
یکی را انتخاب کنید که هرکدام از این انتخاب ها تاثیر خود را در ادامه بر روی داستان بازی می گذارد و این نکته خیلی مهم است که هر انتخاب شما تاثیر مستقیم در روند بازی داشته باشد .
گرافیک بازی نیز مطابق با کلیشه های روشن فکری و انتلکتی که امروزه در بین استودیو های مستقل شکل گرفته به صورت پیکسلی است که شاید هنوز که هنوز است جذابیت های خود را دارد.

جزئیات انتشار بازی Unavowed PS4 کمپانی Wadjet Eye Games
جزئیات انتشار بازی Unavowed PS4 کمپانی Wadjet Eye Games

اما وقتی بیشتر بازی های مستقل از این سبک پیروی کنند و تبدیل به کلیشه شود دیگر آن جذابیت خود را از دست می دهد ، بازی Unavowed اما تا حدودی توانسته با خلق فضا های اتمسفریک دنیای خود حس و حال جهان بازی را منتقل کند ، البته Unavowed از بعد فنی بسیار ضعیف است و رزولوشن پایین بافت ها و تکسچر های بازی مسئله است که توی ذوق مخاطب می زند .
صداگذاری بازی خوب کار شده است و هر شخصیت مطابق با چهره ای که دارد صدایی نزدیک به صورتش برایش انتخاب شده است که این مسئله باعث نزدیکی مخاطب به شخصیت ها می شود ، موسیقی بازی نیز به خوبی حس ترس و افسردگی در دنیا بازی را به گیمر منتقل می کند که نشان می دهد تا چه اندازه در این مسئله کار شده است .
بازی Unavowed از دید منتقدین نیز توانست نمرات خوبی را بدست آورد و در سایت Metacritic با کسب نمره ۸۷ از ۱۰۰ توانست نشان دهد که سبک اشاره و کلیک هنوز هم می تواند بدرخشد و فوق العاده ظاهر شود ، بازی Unavowed توانست به دهمین بازی برتر PC در سال ۲۰۱۸ نیز تبدیل شود . بازی از سایت IGN نیز نمره ۸.۷ از ۱۰ را توانست کسب کند .
به طور کلی می توان گفت بازی Unavowed با ارائه یک بازی ماجراجویی در سبک اشاره و کلیک و با بهره گیری از داستان درخشان خود و صد البته گیم پلی خوب خود می تواند به یکی از فراموش نشدنی ترین تجربه های شما تبدیل شود .

مرکزخرید دات کام

کلیدواژه : Unavowed
  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + 8 =