جزئیات انتشار بازی Wolfenstein The New Order پلی استیشن ۴ کمپانی MachineGames

جزئیات انتشار بازی Wolfenstein The New Order پلی استیشن 4 کمپانی MachineGames

جزئیات انتشار بازی Wolfenstein The New Order پلی استیشن ۴ کمپانی MachineGames
جزئیات انتشار بازی Wolfenstein The New Order پلی استیشن ۴ کمپانی MachineGames

اگر گیمر حرفه ای باشید محال است که نام این بازی فوق العاده با سابقه بیش از ده ساله به گوشتان نخورده باشد. این بازی دنباله نسخه های قبلی است و مثل آنها محور داستان آلمان نازی است. نازی های یهودی ستیز با تکیه بر قدرت نظامی ارتش خودشان در فکر جهان گشایی هستند و متفقین در اندیشه فرار از شکست. شروع بازی از سال ۱۹۴۶ است جایی که یک دانشمند آلمانی برای دنیا طرح شومی دارد و نیروهای متفقین فکر می کنند با از بین بردن این دانشمند ارتش آلمان هم نابود می شود.

شخصی به نام بلازت کوویچ هنگام فرار از دست آلمان‌ها گیر می افتد و بیهوش می شود او پس از ۱۴ سال در لهستان در یک آسایشگاه بیدار می شود در حالی که جنگ تمام شده و اینک آلمان فرمانروای جهان است او به همراه چند نفر دیگر تصمیم می گیریند دنیا را نجات دهند. موفقیت اصلی این بازی در القای جو سراسر ترس و وحشت به بازیکن است. تصمیمات در این بازی لحظه ای است و شما برای انتخاب نوع اسلحه در هر وضعیت وقت چندانی ندارید حتی برای جبران زخم هایتان باید هرچه سریعتر جعبه کمکهای اولیه را پیدا کنید.
جمع کردن تیرهای باقی مانده ازدشمن هم اهمیت خاصی دارد.
با اینکه داستان بازی قدیمی است ولی خصوصیات جنگ های مدرن هم در آن گنجانده شده است. نکته جالب بازی صحبت هایی است که شخصیت اصلی زیر لب انجام می دهد که در واقع شما را راهنمایی می کند که چه کاری انجام دهید. چنانچه سطح سختی بازی را افزایش دهید هوش مصنوعی سربازان دشمن خود به خود افزایش پیدا می کند. این بازی سرشار از راز و رمز است و هرچه در بازی پیش می روید درجه سختی بازی افزایش می یابد. درباره مسایل فنی بازی بیشتر کاربران بیش از هشتاد درصد رضایت داشته اند.

جزئیات انتشار بازی Wolfenstein The New Order پلی استیشن 4 کمپانی MachineGames
جزئیات انتشار بازی Wolfenstein The New Order پلی استیشن ۴ کمپانی MachineGames

داستان به کار گرفته شده در بازی Wolfenstein: The New Order اثبات کننده این موضوع است که برای لذت بردن بازی حتی اگر طرفدار بازی های اکشن هم هستید تنها نیاز به تیر اندازی و کشتکار با اسلحه نیست و می توان از عناصر مختلف برای ایجاد حس ترس و اضطراب و از پای در آوردن دشمن استفاده کرد. این بازی بر خلاف بازی های نسل نو که اغلب به صورت تیمی و گروهی انجام می شود نگاهی متفاوت و قدیمی را دنبال می کند و به دنبال بازی تک نفره، استراتژیک و تکیه بر خویشتن است.
این نوع بازی حال و هوای قدیمی بازی را هر چند بیشتر زنده می کند اما استفاده از عناصر مختلف توانایی گیمر را افزایش می دهد و اضطراب بیشتری برای بازی به همراه دارد.
تقریبا در این زمان اغلب ناشران اعتقاد دارند که ساخت بازی های تک نفره هزینه بیشتری دارد زیرا باید به جزئیات بیشتری پرداخته شود اما در بازی Wolfenstein: The New Order به راحتی این کمپانی ریسک هزینه را پذیرفته و توانسته میلیون ها نفر مخاطب خود را شگفت زده کند.
اما تردیدی نیست که وضعیت بازی Wolfenstein: The New Order به نسبت بازی های درجه یک امروزی کمی عجیب تر است. در این بازی Playstation باید همانند بازی های قدیمی به بخش تنظیمات بروید و قدرت و توان بازی را افزایش و یا کاهش دهید. در این بازی دیگر خبری از بخش co-op نیست و حتی امکان اشتراک تجربیات بازی بصورت آنلاین با دوستان در بازی دیده نشده است.

جزئیات انتشار بازی Wolfenstein The New Order پلی استیشن 4 کمپانی MachineGames
جزئیات انتشار بازی Wolfenstein The New Order پلی استیشن ۴ کمپانی MachineGames

وقتی بازی به انتها برسد اگر بخواهید بازی را دوباره بازی کنید باید از ابتدا بازی کنید که این در واقع باعث حذف تمامی داده های ذخیره شده بازی است و دوباره باید توانایی خود را ارتقا دهید. به همین دلیل این بازی شاید خیلی باب میل افرادی که بازی های آنلاین و فوق پیشرفته امروزی را بازی می کنند نباشد اما با این حال گرافیک فوق العاده بازی و رعایت اعتدال در بسیاری از بخش های بازی برای ایجاد رمز و رازهای حرفه ای در سطح بازی بخش قابل دفاع این بازی است.
سطح خشونت و هیجان بازی Wolfenstein: The New Order حتی به نسبت بازی های پیشرفته امروزی بسیار بالا است و همین شاید دلیل فروش فوق العاده این بازی باشد. بر اساس آمارها تنها در هفته اول رونمایی از این بازی ۴۰۰.۰۰۰ نسخه از این بازی فروخته شد که نوعی رکورد در نوع خود بود. به همین دلیل به راحتی می توان مدعی شد هنوز افراد بسیار زیادی هستند که این نوع سبک بازی را می پسندند و دوست دارند.
در واقع شاید نقطه قوت این بازی یعنی داشتن بازی تک نفره که در بازی های امروزی کمتر به ان پرداخته می شود موضوعی است که بسیاری از مشتریان بازی را به سمت این نوع بازی ها می کشاند. سبک بازی که شخصیت فرد را بهتر به سمت استقلال حفظ می کند و این موضوع کمی نیست.
شخصیت پردازی بازی بسیار حرفه ای است، بخصوص شخصیت های اصلی داستان بهتر شخصیت پردازی شده اند. در این بازی از سگ های مکانیکی استفاده شده اند که یکی از بزرگترین چالش های شما در طول بازی خواهند بود.
این بازی یکی از بهترین بازی ها از نظر کیفیت سلاح، سطح مکانیکی و سیستم تیر اندازی است که رونمایی شده است.
در هر صورت به نظر می رسد افرادی که عاشق سبک بازی های تک نفره با گرافیک بالا و البته سبک اکشن فوق العاده هستند بدون تردید از این بازی لذت فراوانی خواهند برد.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 10 =