جزئیات انتشار بازی۱ Thief of Thieves XBox

جزئیات انتشار بازی1 Thief of Thieves XBox

جزئیات انتشار بازی۱ Thief of Thieves XBox

فرهنگ کمیک بوک و خرید و خواندن کمیک بوک ها چیزی است که در آمریکا یک فرهنگ جا افتاده است دقیقا برعکس ایران ، البته در ژاپن هم فرهنگ مانگا خوانی رواج دارد اما این چیزی است که ایرانی ها به نسبت با آن غریبه هستند اما در سال های اخیر انتشارات زیادی سعی کردند که کمیک بوک های آمریکایی را ترجمه کرده و یا حتی خودشان شروع به تولید کمیک بوک ایرانی کنند که البته با اینکه چقدر در این موضوع موفق بوده اند بحثی نمی کنیم .
یکی از کمیک بوک های آمریکایی ، کمیک Thief of Thieves است ، مجموعه ای که از سال ۲۰۱۲ تا به امروز در حال انتشار است اما موضوع ما چیز دیگری است ،و آن هم بررسی بازی Thief of Thieves است که توسط کمپانی Rival Games Ltd توسعه داده شده است و توسط همین کمپانی منتشر شده است ،بازی که با الهام از این کمیک یک بازی داستان محور فوق العاده جذاب را برای پلتفرم ویندوز و کنسول ایکس باکس وان منتشر کرد .
بازی Thief of Thieves جدای از تمامی بخش هایی که در ادامه به تحسین آن می پردازیم نکته بسیار مهمی دارد و آن هم وفاداری بی نظیرش به کتاب های کمیک بوک است که همین وفاداری توانست سبک جدیدی از تلفیق دو مدیوم بازی های ویدیویی و کمیک بوک را خلق کند و نتیجه آن اثری درخشان و فوق العاده است .داستان بازی Thief of Thieves دقیقا مثل کمیک اش داستان دزدی حرفه ای به نام سیلیا است که با مشتریان مختلفی برای کارهای مختلف و دزدیدن چیز های با ارزش همکاری می کند .

جزئیات انتشار بازی1 Thief of Thieves XBox
جزئیات انتشار بازی۱ Thief of Thieves XBox

داستان بازی قرار نیست از لبه بام تراژیک بی افتد و نه از آن طرف بام کمدی ، بلکه بازی بلد است چگونه مثل بندبازی حرفه ای بر لبه ی این طناب راه برود و هر لحظه با تلفیق اتفاقات مختلف با یکدیگر لحظات غافلگیر کننده و پیچش های فوق العاده ای را خلق می کند . بازی با حرکت در خطوط زمانی مختلف روایت و داستان گویی فوق العاده ای را دارد .
شخصیت پردازی نیز بسیار خوب و درخشان است و به عنوان یک بازی قصه گو به خوبی توانسته کاری کند که گیمر با تک تک شخصیت ها ارتباط برقرار کند و همزاد پنداری کند و این هنر نویسنده است که به این خوبی توانسته داستان بازی را پیش ببرد .
اگر بازی های داستان محوری مثل بازی های استودیو در حال حاضر ورشکست شده Telltale را بازی کرده باشید با سیستم گیم پلی این بازی ها آشنا هستید .
بازی های با قرار دادن گیم پلی ساده و بدون پیچش در طول بازی و انتخاب دیالوگ های واقعا پیچیده و تاثیر گذار به مخاطب این مسـئـله را یـادآوری می کند که هیچ انتخابی درست نیست و هـر انـتـخاب نـقاط سفید و سیاه زیـادی را دارد ، که این انتخاب ها در بازی ارزش تکراری بازی را بالا می برد و به شما اجازه می دهد با انـتـخـاب هـای گـونـاگون رونـد بـازی را تـغـیـیـر دهـیـد و تـعـیـیـن کنـیـد .
بازی در بخش ماموریت ها به شما این اجازه را می دهد که در ابتدا ماموریت تیم خود را بچینید و شروع به سرقت کنید که البته گیم پلی بخش سرقت بازی در ژانر مخفی کاری قرار می گیرد که با طراحی مینی گیم های مختلف حس و حال جالبی را از طریق این مکانیزم برای کاربر به وجود می آورد .نکته مهمی که وجود دارد آزادی عملی اسـت که بازی به کاربر می دهد که مامـوریـت را بـا هـر روشی که خـود دوسـت دارد انـجـام دهـد که ایـن آزادی عـمـل خـیـلی بـه مـذاج گـیــمـر هـای خـوش آمـده اسـت .
البته در بخش هوش مصنوعی بازی Thief of Thieves آنچنان چیز درخشانی برای نمایش ندارد و هوش مصنوعی بازی در بعضی از نقاط دچار مشکل می شود که نشان می دهد استودیو سازنده برای بخش هوش مصنـوعی آنـطـور کـه بـایـد وقـت کـافـی نگذاشته است.بخش گرافیک بازی Thief of Thieves اما درخشان تر از داستان گویی بازی است ، میان پرده های درخشان بازی که با کارگردانی فکر شده و فوق العاده حرفه ای ساخته شده است.

جزئیات انتشار بازی1 Thief of Thieves XBox
در همان ثانیه های ابتدا شما را مجذوب خود می کند و علاوه بر این استفاده از طراحی بصری کمیکی شما را در فضایی قرار می دهد که انگار در حال ورق زدن و لذت بردن از یک کمیک بوک درخشان هستید ، البته که گرافیک بازی منحصر به فرد نیست و در آثار استودیو Telltale این گرافیک به وفور به چشم می خورد اما هنوز که هنوز این سبک گرافیک جذاب و مجذوب کننده است ، بازی از لحاظ فنی نیز بسیار خوب کار شده است .

و خبری از افت فریم یا باگ های فراوان و یا بهم ریختگی تکسچر دیده نمی شود و این مسئله گیمر را آزار نمی دهد .موسیقی و صداگذاری بازی نیز فوق العاده است و دوبله شخصیت ها بسیار خوب انجام شده است و جالب است بدانید که در تیم دوبله بازی Thief of Thieves یک ایرانی نیز وجود دارد ، موسیقی بازی نیز با محتوا هر لحظه بازی متناسب است و آنقدر حس و حال خوبی به بازی می دهد و در ریتم بازی تاثیر گذار است که شما را مجذوب موسیقی درخشان خود می کند .
بازی Thief of Thieves جز بازی هایی است که شاید مخاطب عاشقانه آن را دوست داشته باشد و بارها آن را تجربه کند اما متاسفانه بازی آنطور که باید به دل منتقدین ننشست و نسخه PC بازی از سایت Metacritic نمره ۵۹ از ۱۰۰ و نسخه XBox ۱ بازی نمره ۶۰ از ۱۰۰ را گرفت که برای این بازی واقعا نمره تعجب برانگیزی بود چون واقعا بازی Thief of Thieves یک عنوان درخشان و جذاب است .
در نهایت می توان گفت Thief of Thieves با یک روایت کمیک بوکی و داستان محور ، به زیبایی از تمام پتانسیل های خود استفاده می کند و مخاطب را هر ثانیه بیشتر در جهان خود غرق می کند و این نشان از این است که بازی تـا چـه انـدازه درخشان و فوق العاده است .

مرکزخرید دات کام

کلیدواژه : Thief of Thieves
  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + 13 =