جزئیات انتشار دو نسخه مخصوص از بازی Friday The 13th The Game قسمت دوم

جزئیات انتشار دو نسخه مخصوص از بازی Friday The 13th The Game قسمت دوم

جزئیات انتشار دو نسخه مخصوص از بازی Friday The 13th The Game قسمت دوم

این ژنرها به نام giallo شناخته می شوند و شامل جنبه های بصری است که بر روی اسرار مربوط به قتل قرار می گیرند. این گونه قتل ها اغلب خشونت آمیز بوده و فیلمبرداری از نمایی نزدیک به قربانیان انجام می شود. در واقع خشونتی که علیه مقتول به کار رفته و هویت قاتل از دست خارج شده است. فیلم های giallo اغلب حالت شهوانی دارند. با ماسک یا بدون ماسک، قاتل اغلب قربانی را لحظاتی به شدت شهوانی قرار داده و در آن جا کار را تمام می کند.
اگر فیلم های کانینگهام را ببینید خواهید دید که برخلاف اینکه در ابتدا کارگردانی فیلم های کمدی و عاشقانه را بر عهده داشته است، یکباره به اعجوبه ای جهت ساخت فیلم های ترسناک مبدل می شود. در سال ۱۹۷۲ نسخه اصلی Wes Craven به نام Last House On The Left را ساخت و واکنش مخاطبان او را بر ان داشت که فیلم هایی مشابه Halloween بسازد. از این رو Cunningham و Victor Miller نویسنده فیلم های او کار بر روی A Long Night at Camp Blood را آغاز کردند.
هر چند این عنوان به دلیل نامناسب بودن به PlayStation ۴ Friday The 13th تغییر یافت. در متن اصلی داستان آنچه مشاهده می شود شباهت چندانی به Jason Voorhees وجود ندارد، اما دستاوردهای زیادی برای این فیلم موفق داشته است. حقیقت این است که مادر جیسون قتل ها را انجام می دهد. اگر شما هرگز این فیلم را ندیده باشید کافیست بدانید که او انگیزه کافی برای این کار را داشته است.

جزئیات انتشار دو نسخه مخصوص از بازی Friday The 13th The Game
جزئیات انتشار دو نسخه مخصوص از بازی Friday The 13th The Game

اگرچه Jason قاتل نیست، اما در بازی پلی استیشن ۴ Friday the 13th می بینیم که عناصر داستان به گونه ای شرایط را برای او مهیا می سازد. در ابتدا Camp Crystal Lake وجود داشت، در هر دو فیلم می بینیم که ابتدا شهوت نوجوانان را فرا گرفته و آنها را به قربانیان فیلم های جنایی تبدیل می کند. به عنوان نمونه ای از این فیلم ها می توان به فیلم های دهه هشتاد که اغلب در اردوگاه های تابستانی اتفاق می افتاد و همه آن ها هول و حوش یک محور بودند، اشاره نمود.
هنرمند چیره دست گریم Tom Savini که برای Romero در فیلم Dawn of Dead کار می کرد، با هنر بی نظیر خود فیلم را به منظره ای به یاد ماندنی تبدیل کرده است. آهنگساز فیلم Harry Manfredini با موسیقی اعجاب انگیز و پر ابهامی که در فیلم ایجاد کرده است، فیلم را از لحاظ موسیقی بسیار غنی کرده استبه طوری که همگان را شگفت زده کرد. مجموعه Friday the 13 th پیرو راه Halloween بوده و به این راه ادامه داده است.
جالب است بدانید یکی دیگر از نویسندگان Victor Miller با انتخاب Jason به عنوان قاتل به شدت مخالف بود و به همین دلیل در نسخه های بعدی با تیم همراهی نکرد و به همین دلیل جهت تبهکار نشان دادن Jason مدت زمانی وقت تیم گرفته شد.

جزئیات انتشار دو نسخه مخصوص از بازی Friday The 13th The Game
جزئیات انتشار دو نسخه مخصوص از بازی Friday The 13th The Game

VHS و Jason Reign Supreme
قسمت دوم Friday the 13th یک سال بعد به نمایش درآمد و پس از آن قسمت سوم این مجموعه نیز سال بعد اجرا شد (آنچه در این میان عجیب بود عدم حذف اعداد رومی بود.). تهیه کننده اولین فیلم Steve Miner در اولین فیلم، هر دو بخش را اداره نمود. او ایده تبدیل Jason به قاتل را در حالیکه دیگران با این ایده موافق نبودند پذیرفت.
اگرچه بسیاری معنقدند که سری ۲ بهتر از سری سوم بود، اما این دومین مزیتی است که Jason Voorhees در این مجموعه دریافت می کند. در سری دوم Jason ماسکی را روی صورت خود می کشد و در زیر ماسک او دارای موهایی قرمز و گردنی نازک است . اما این شخصیت یکباره در سری سوم به شخصی بدون مو تبدیل می شود. این درست در حالی است که دو سری این فیلم تنها با اختلاف یک روز از هم جدا شده اند.
علاوه بر این پروتزی که Jason انجام داده است بر روی افراد مختلفی در طول فیلم اجرا گردیده است. در سری سوم Jason ماسک ترسناک خود را دارد اما این در حالی است که شخص دیگری به جای او نقش آفرینی می کند. مطمئنا بیشتر افرادی که این فیلم را از دهه هشتاد دنبال می کنند، کمتر به این موضوعات می اندیشند و بیشتر به جنبه های هولناک این فیلم جنایی نظر دارند.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + شش =