جزئیات انتشار دو نسخه مخصوص از بازی Friday The 13th The Game قسمت سوم

جزئیات انتشار دو نسخه مخصوص از بازی Friday The 13th The Game

جزئیات انتشار دو نسخه مخصوص از بازی Friday The 13th The Game قسمت سوم

جزئیات انتشار دو نسخه مخصوص از بازی Friday The 13th The Game قسمت سوم

این فیلم برای رده سنی نوجوانان منتشر شد و احتمالا بیشتر هم در نمایش خانگی توسط VHS فروش داشت که البته بیشتر از تئاتر ها هم در این بخش به نمایش در آمد.در واقع VHS بود که پخش فیلم های جنایی را هموار نمود. افزایش پخش ویدئوی خانگی به این معنا بود که فیلم ها برای ساخت استودیو علاوه بر نمایش تئاتر پول دریافت می کردند و بالطبع تقاضای این نوارها به اندازه کافی بالا بود که گاهی اوقات حتی مهم نبود که این فیلم ها به صورت اورجینال باشند.
جلوه های ویژه به خوبی انجام شده بود و مسلما در نوارهای VHS عملکرد بهتری داشت و همچنین قوانین کپی رایت هم در این بخش بهتر اعمال می شد. منصفانه تر این است که بگوییم که این ویژگی ها سبب شد که فیلم های بدتری ساخته شوند. در این میان VHS باید گامی مهم در راستای فروش بیشتر یا ساخت فیلم های با کیفیت امروزی، بر می داشت. هر چند دسترسی آسان به فیلم ها رغبت به خرید فیلم ها را بیشتر می کند و امتیاز خوبی است.

در The Final Chapter به دور از عنوان نامناسب آن نکات منفی دیگری نیز هست. در واقع این پدیده ای دور از ذهن است که حق امتیاز متوقف گردد؟ نکته امیدوار کننده در این پایان زندگی برای Jason تنها با هدف فروش خوب قابل اغماض بود اما در این میان بازگشت Tommy Savini به عنوان یک قاتل برای Jason ایده خوبی بود. اما سری چهارم قابل توجه است چرا که Tommy Jarvis در این سری معرفی می شود و اولین بار این شخصیت را Corey Feldman ایجاد نمود.

جزئیات انتشار دو نسخه مخصوص از بازی Friday The 13th The Game
جزئیات انتشار دو نسخه مخصوص از بازی Friday The 13th The Game

شخصیت Jarvis به عنوان کاراکتری مهم در دو نسخه بعدی حائز اهمیت است و این که Jason را دوباره در این فیلم می بینیم بسیار جذاب و خاطره انگیز است. در The Final Chapter با پیش زمینه Back to the Future اثر Crispin Glover خاطره ای به یاد ماندنی در اذهان به نمایش گذاشته می شود.

ورود Freddy و خروج Jason
با آغاز سری پنجم بازی پلی استیشن ۴ Friday the 13 th برخی از جلوه های قبلی فیلم از بین می رود. در A New Beginning همان Tommy Jarvis را می بینیم که گمان می کند Jason از مرگ نجات یافته است اما او را به شکل یک قاتل می بینید. این حرکت آنها در این فیلم به قدری غافلگیرانه بود که در فیلم بعدی آنها Jason را با عنوان Jason Lives به فیلم بازگرداندند.
در همین اثنی، فرانشیزی که Jason کسب کرده بود رقابتی شدید بین دفتر موسسه و دیگر بخش ها به راه انداخته بود. در همان سال Wes Craven با فیلم A Nightmare On Elm Street همزمان با The Final Chapter آمد و Freddy Kruger به اندازه کافی در این گونه ژانرها جنجال بر پا کرده بود. دیده می شد که Freddy با دیدی آگاهانه به عنوان تبهکاری خبیث پا به عرصه این فیلم ها نهاده بود.

جزئیات انتشار دو نسخه مخصوص از بازی Friday The 13th The Game
جزئیات انتشار دو نسخه مخصوص از بازی Friday The 13th The Game

هیچ کسی نمی تواندFreddy را به خاطر اینکه در رویاهایش زندگی می کند بکشد و همچنین هیچ کس نمی تواند خواب دیدن او را متوقف نماید و غیره. همچنین کسی نمی تواند Jason Voorhees را به خاطر اینکه او یک تبهکار است بکشد. چون اگر این کار انجام شود تبهکاری دیگر پا به عرصه وجود گذاشته است. این ها دقیقا کارهایی است که در سری پنجم این مجموعه اتفاق افتاد و هیچ کس نتوانست پرونده ای برای آن ها تهیه نماید.
واقعیتی که بر هیچ کس پوشیده نیست این است که توجیهی برای زندگی دوباره Jason (بر خلاف Freddy) وجود ندارد. فیلم های Friday the 13 th از Jason Lives به بعد انگار دوباره متولد می شوند و به عالم ماورالطبیع می روند. در قسمت هفتم ژانری روانی تجربه می شود.
در قسمت هشتم به دور از هیجانات به شهر نیویورک سفر می کنید و در قسمت نهم Jason Goes To Hell مستقیما شامل Necronomicon می شود که از فیلم های Evil Daed الهام گرفته است و نشان می دهد که روح Jason قادر به جذب بدن انسان می باشد.
اگرچه این که عناصر ماورالطبیعه را طبقه بندی کنیم معقول به نظر نمی رسد اما در Jason Goes To Hell فتنه ای دیگر که با ظهور تبهکاری دیگر به نام Freddy است روبه رو می شویم.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 3 =