جزئیات انتشار مراحل جدید بازی Celeste PS4 اوایل سال ۲۰۱۹

جزئیات انتشار مراحل جدید بازی Celeste PS4 اوایل سال ۲۰۱۹

جزئیات انتشار مراحل جدید بازی Celeste PS4 اوایل سال ۲۰۱۹

بازی Celeste توسط مت تورسون طراحی شده است. وی در اخبار منتشر شده در فضای مجازی این نوید را داد که بازی Celesteتا اوایل سال ۲۰۱۹ دراختیار بازی کنندگان قرار خواهد گرفت. بازی پلی استیشن نسخه ی جدید مراحلی سخت تر را برای بازی کنندگان خواهد داشت. بازی Celeste یکی از بازی های رایگان ایکس باکس لایو گلد خواهد شد. به گفته ی طراح بازی از تاریخ ۱۱ دی ماه تا ۱۱ بهمن ماه می توانید بازی را به صورت رایگان با دستگاه های ایکس باکس وان دریافت و بازی نمایید.

بررسی بازی Celeste
یک راست به سراغ داستان بازی می رویم؛ کاراکتری به نام مدلین سعی دارد به قله ی کوه سلست برسد. اوایل بازی راجع به داستان کاراکتر بازی مطالب زیادی به بازی کننده نمی دهد؛ ولی رفته رفته با گذراندن مراحل می توانید این شخصیت را بشناسید. داستان بازی بی نقص و پر محتواست؛ همچنین شخصیت پردازی کاراکتر به خوبی صورت گرفته است. بازی Celeste مانند یک کوه نوردی واقعی عمل می کند و حال و هوای یک کوه نوردی فوق العاده را به بازی کننده تلقین می کند.

جزئیات انتشار مراحل جدید بازی Celeste PS4 اوایل سال ۲۰۱۹
جزئیات انتشار مراحل جدید بازی Celeste PS4 اوایل سال ۲۰۱۹

مدلین بازی در حالی که از همه ی مشکلات زندگی به ستوه آمده است؛ بدون این که توانایی کوه نوردی را داشته باشد به دل کوه زده است. می توان داستان زندگی مدلین و موانع زندگی او را از دیالوگ هایی که در طول بازی PlayStation می گوید متوجه بشوید. به جز شخصیت پردازی عالی مدلین کاراکترهای دیگری در طول بازی هستند که از این حسن برخوردار هستند. داستان بازی طوری پیش می رود که بازی کننده را مانند یک آهنربا پای بازی نگه می دارد.
ضمن تمام این حسن ها طراحی با کیفیت عالی مراحل بازی نیز جزو بهترین ها است؛ طوری که می تواند از نظر طراحی محیط الگویی برای طراحان بازی های دیگر باشد.
حرکات کاراکتر بازی در چند حرکت پرش، نگه داشتن دیوارها، سرعت زیاد پرتاب کردن کاراکتر خلاصه می شود. در میانه ی راه موانعی قرار دارد که موجب افتادن مدلین از کوه می شود؛ پس باید هوشیارانه عمل کنید.
ممکن است حرکات کاراکتر ساده به نظر برسد، ولی بازی پیچیده است و باعث می شود چندین بار بمیرید. البته خبر خوب اینجاست که بعد از مرگ کاراکتر بازی از همان جایی که باختید شروع می شود.
بازی یک پیام بزرگ دارد؛ هیچ وقت با شکست خوردن ناامید نشوید و برای رسیدن به هدف خود تلاش کنید. شکست شما به میزان سختی مرحله بستگی دارد مثلا ممکن است در یک مرحله پنج بار شکست بخورید؛ در یک مرحله دو بار!
از طرف دیگر جذابیت بازی با این روند بیشتر می شود. مثلا در مراحل اولیه فقط باید چند موانع کوچک را پشت سر گذاشت، ولی در مراحل جلوتر موانع سخت تر و بزرگ تری سر راه شما قرار می گیرد.
گرافیک عالی بازی به همراه طراحی فوق العاده ی مراحل به بازی رنگ و بوی دیگری بخشیده است. بازی را می توانید با درجه ی راحت تر انجام دهید تا زودتر به انتهای داستان بازی برسید. در بازی محیط های ناپیدایی وجود دارد که با دسترسی که آیتم هایی که در آنجا مخفی شده می توانید مرحله ای درون آن هستید را سخت تر شروع نمایید.

جزئیات انتشار مراحل جدید بازی Celeste PS4 اوایل سال ۲۰۱۹جزئیات انتشار مراحل جدید بازی Celeste PS4 اوایل سال ۲۰۱۹
جزئیات انتشار مراحل جدید بازی Celeste PS4 اوایل سال ۲۰۱۹

و اما بخش هیجان انگیز بازی یعنی موسیقی؛ موسیقی با تمامی المان های بازی همخوانی دارد و هیجان عجیبی را به بازی تزریق می کند؛ مثلا در بعضی مراحل که درجه ی سختی کمتری دارند، موسیقی ملایم تری نواخته می شود و یا مراحلی که سخت هستند، موسیقی اوج می گیرد. بازی با رنگ و نور هم به زیبایی در صحنه ها جلوه می کند. با این که بازی یک گرافیک پیکسلی دارد، ولی این امر نقصی در کیفیت تصویر ایجاد نمی کند.
همه ی محیط های بازی با جزئیات خیلی خوبی طراحی شده است. این امر در طراحی کوه های پوشیده از برف کاملا هویداست. مسلما به خاطر گرافیک بازی چهره ی کاراکترها هم پیکلسی است. ولی با این حال می توانید شاهد عکس العمل هایی از سوی کاراکتر باشید.

نتیجه گیری درباره ی بازی Celeste
بازی Celeste روایتگر داستان یک کاراکتر آرام و متین است که به خواست خود خطرات و سختی های کوه نوردی را به جان می خرد، تا به نوک قله ی کوه برسد. بازی می تواند برای یک مدت طولانی شما را به خود جذب کند. بدون این که حتی ذره ای احساس خستگی به سراغ شما بیاید. همچنین بازی می تواند از جنبه ی روانشناسی روی شما تأثیر بگذارد و حال و هوای پیمودن یک کوه پر از برف را به شما القا کند. پس برای لذت بردن از این حال و هوای برفی توصیه می شود که این بازی را تجربه نمایید.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 4 =