بازی Attack on Titan کمپانی Koei Tecmo Games

جزئیات بازی Attack on Titan Ps4 کمپانی Koei Tecmo Games

شرکت KOEI TECMO GAMES CO., LTD اخیرا از یک بازی در سبک اکشن به نام Attack on Tiatn PlayStation رونمایی کرده که در سال ۲۰۱۳ توسط کارگردان مشهور ژاپنی به نام آراکی ساخته شد. این بازی برای علاقمندان به انیمیشن های ژاپنی بسیار جالب توجه خواهد بود. داستان بازی با حملۀ تایتان ها به شهر شروع می شود و پس از آن با غلبۀ موجودات خبیث بر شهر ادامه می یابد.

در جریان مبارزات، انسان ها باید برای زنده ماندن و نجات شهر، تایتان ها را از بین ببرند. اما در این میان متوجه می شوند در بین خودشان نیز تایتان هایی وجود دارند که بایستی از میان برداشته شوند. امید رهایی از همۀ وقایعی که پس از تسلط تایتان ها بر شهر، یکی پس از دیگری به وقوع می پیوندند، با متولد شدن قهرمان نجات بخش در شهر، که Eren نام دارد، صد چندان می شود.

در واقع پس از حملۀ تایتان ها به شهر، مردم دیواری به دور شهر می کشند و به مدت ۱۰۰ سال در امنیت زندگی می کنند. اما در سال ۸۴۵، زمانی که Eren تنها ۱۰ سال دارد، “تایتان کلوزی” ناگهان ظاهر می شود و دستور تخریب دیوار بزرگ شهر و ورود دیگر تایتان ها را می دهد. یکی از این تایتان ها Carla، مادر Eren را می خورد. Eren پس از از دست دادن خانواده، خانه و رویاهایش، انگیزۀ انتقام جویی از تایتان ها را در خود می بیند.

جزئیات بازی Attack on Titan Ps4 کمپانی Koei Tecmo Games
جزئیات بازی Attack on Titan Ps4 کمپانی Koei Tecmo Games

سپس او با هدف تبدیل شدن به یکی از اعضای هنگ قاتل، به ” ۱۰۴th Cadet Corps” می پیوندد و روند بازی با شروع مبارزات او ادامه می یابد. پنج سال پس از عضویت Eren در گروه، “تایتان غول پیکر” به طور ناگهانی دوباره ظاهر می شود. Eren سعی می کند به تنهایی با او مبارزه کند، اما شکست می خورد. او به گروه باز می گردد و پس از آن گروه را با خود همراه می کند. اما این مأموریت با شکست Eren و کشته شدن بسیاری از سربازان همراه است.

هنگامی که Armin قرار است بوسیلۀ یک تایتان خورده شود، Eren زندگی خود را برای نجات جانش فدا می کند. اعضای گروه با ماموریت ایجاد نیروی زمینی بزرگ برای حمله به شانگشانا، جایی که دیوار تخریب شد، تلاش می کنند. آنها با تایتان ها در خارج از دیوار می جنگند، در حالی که به دنبال کشف مسیر رسیدن به مقصد امن برای مردم شهر هستند.

این بازی نیز همانند بسیاری دیگر از بازی هایی که در ژانر قهرمان پروری و اندیشۀ نجات، تولید شده اند، جذابیت خود را مدیون شخصیت قهرمان بازی است. روند بازی حالت تکاملی دارد و بر اساس نحوۀ عملکرد گیمر می تواند به وضعیت پیشرفته تبدیل شود. در ابتدای بازی، گیمر بایستی فقط با استفاده از یک شمشیر مبارزه را آغاز کند، اما در مراحل بعدی با توجه به امتیازاتی که کسب می کند و دشمنانی را که از سر راه بر می دارد، امکان ارتقاء درجه و تجهیزات فراهم می شود و گیمر قادر خواهد شد تا مبارزات را به شکل پیشرفته تری هدایت کند.

جزئیات بازی Attack on Titan Ps4 کمپانی Koei Tecmo Games
جزئیات بازی Attack on Titan Ps4 کمپانی Koei Tecmo Games

این بازی به نحوی طراحی شده که امکان اجرای آن در همۀ پلتفرم ها از جمله پلی استیشن ۴ وجود دارد و در دو سبک تک نفره و چند نفره اجرا می شود. Attack on Titan توانست در مدت کوتاهی از نظر برخی سایت های رتبه بندی بازی از قبیل گیم رنکینگز (Game Rankings)، آی جی ان (IGN)، گیم اسپات (Game Spot) و گیم رولووشن (Game Revolution) به ترتیب امتیازات ۷۴، ۷۳، ۶۰ و ۸۰ را کسب کند.

یکی از شاخصه هایی که گیم پلی در مورد بازی Attack on Titan به آن اشاره می کند، استفاده از سیستم نیمه مخفی کاری است که این امکان را فراهم می کند تا بدون اینکه تایتان ها متوجه شوند، بتوان آن ها را نشانه گذاری کرد و سپس به آن ها حمله کرد. از نظر گرافیک می توان Attack on Titan را جزء بازی های قوی قلمداد کرد. به طوری که گرافیک قوی در ساختار انیمیشنی بازی، بر جذابیت آن افزوده است.

گرافیک بازی به حدی قوی است که به شما امکان تجربۀ حضور در انیمه را می دهد. تروفی های مختلفی نیز در بازی وجود دارند که با طی مراحل مختلف گیمر می تواند با انجام ماموریت هایی که به آن ها محول شده است، آن ها را بدست آورد. همان طور که ذکر شد بازی در سبک اکشن قرار دارد. بر همین اساس، یکی از مشخصه های بازی حرکات سریع اکشن است، که می تواند برای گیمرهایی که از بازی انتظار افزایش قدرت تمرکز و هماهنگی عملکردها را دارند، گزینۀ خوبی به شمار آید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 5 =