جزئیات ساخت نسخه واقعیت مجازی بازی Sniper Elite PS4

جزئیات ساخت نسخه واقعیت مجازی بازی Sniper Elite PS4

جزئیات ساخت نسخه واقعیت مجازی بازی Sniper Elite PS4

خبرهایی منتشر شده که نشان می دهد طرفداران مجموعه بازی های اسنایپر الیت به زودی باید منتظر نسخه های جدیدی از این سری باشند. برای آشنایی بیشتر با این سری بازی ها به نقد بازی Sniper Elite 4 می‌پردازیم. در حالی که نسخه های زیادی از مجموعه اسنایپر الیت منتشر شده و سازندگان بازی حالا از تجربه بالایی در ساخت بازی های سوم شخصی مخفی کاری برخوردارند ولی هنوز با بازی های مطرح تر در این سبک و سیاق فاصله دارند .
برای مثال هنوز نتوانسته اند به کیفیت و محبوبیت هیتمن برسند. اسنایپر الیت که همیشه درباره جنگ جهانی دوم بوده است. البته هنوز مشخص نیست کار ستوان کارل فربورن تیر انداز حرفه ای آمریکایی و شخصیت اصلی این بازی چه زمانی به پایان خواهد رسید. اما چیزی که مشخص است اینکه در اسنایپر الیت ۴ او در ایتالیا به جنگ نازی ها می رود. این بازی ادامه ی ماجرا پس از قتل ژنرال والن و پیشامدهای آفریقا را در بر می گیرد که یکی از مهم ترین این پیشامد ها یافتن سلاح مخفی آلمانی ها و نابود کردن آن است.
اینبار در سال ۱۹۴۳ هستیم جایی که نازی ها در حال غلبه و قتل پارتیزان های ایتالیایی هستند. ناگفته نماند که آلمانی ها باز هم دست به ساخت یک سلاح مخفی دیگر زده اند که این بار از نوع موشک است و یکی از ماموریت های بازیکن نابود کردن این سلاح می باشد. در کنار این کار وظیفه دیگر کمک به پارتیزان های ایتالیایی و رهبر آن ها که با لقب The Angle شناخته می شود می باشد.

جزئیات ساخت نسخه واقعیت مجازی بازی Sniper Elite PS4
جزئیات ساخت نسخه واقعیت مجازی بازی Sniper Elite PS4

همچنین نباید از انجام دادن ماموریت هایی پیرامون مافیای ایتالیا عافل شد.برخی معتقدند داستان اسنایپر الیت ۴ دارای جذابیت و عمق زیادی نیست و در حالی که داستان مملو از اسم شهرهاست شما می توانید بدون توجه به این اطلاعات روند خطی داستان را دنبال کنید و با کشتن دشمنان در داستان پیش روی کنید، شاید اگر در مشکلات مافیای ایتالیا و پارتیزان ها دقیق تر می شدیم جذابیت داستان بیشتر می شد.
در ابتدای هر مرحله این امکان وجود دارد که به وسیله رادیو با مرکز صحبت کرده و درباره اتفاقاتی که باید در ماموریت بیوفتد اطلاعات کسب کنید.شاید بتوان یکی دیگر از ضعف های این بازی را همین نکته دانست که فقط همان ابتدای داستان با شخصیت ها روبرو می شویم و گفتگوی چندان زیادی با آنها نداریم. خوشبختانه کارل فربورن کماکان همان تک تیر انداز فوق العاده ای که بوده است می باشد .
و خوشبختانه روی کیل کم های معروف مجموعه در این نسخه تاکید زیادی شده است. این کیل کم ها کمک می کنند بتوانید با یک شلیک اجزای بدن نازی ها را نابود کنید.
از نکات قوت این بازی نسبت به نسخه قبلی می توان به بزرگ تر شدن نقشه بازی اشاره کرد. این موضوع چه در حالت انجام قسمت داستانی بازی و چه هنگام بازی بخش چند نفره پیشرفت بازی را نشان می دهد.
در مراحل مختلف این بازی بازیکن باید تعدادی مرحله فرعی هم انجام دهد که به اندازه کافی هیجان انگیز هستند، نمی توان گفت دزدیدن نقشه حرکتی دشمن و منفجر کردن ادوات آنها کاری لذت بخش نیست. دست بازیکن برای نوع جنگیدن نیز باز است و می تواند با استراتژی‌های مختلف و دلخواه خود کار را پیش ببرید. استفاده از مواد منفجره‌های موجود در مراحل از دیگر جذابیت های این بازی می باشد.

جزئیات ساخت نسخه واقعیت مجازی بازی Sniper Elite PS4
جزئیات ساخت نسخه واقعیت مجازی بازی Sniper Elite PS4

چه لدتی از این بالاتر که پس از نزدیک شدن دشمنان تنها با شلیک یک گلوله به یک بشکه آنها را نابود کنید. و البته بهترین انتخاب برای زمان شلیک وقتی است که بتوان صدای آن را با چیز دیگری مانند صدای هواپیما یا شلیک توپخانه پوشش داد. لولینگ و افزایش سطح همچنان مانند نسخه پیشین پابرجا هستند. این قسمت از بازی PlayStation در سطح متوسط قرار داد و نمی توان آن را نقطه ضعف یا نقطه قوت در نظر گرفت.
اما نکته ی اصلی این مطلب خبرهای اخیر است که نشان می دهد Just Add Water و Rebellion Developments در حال ساخت دو بازی از این سری هستند.علاوه بر جدیدترین نسخه اصلی به نظر می رسد استودیوی دیگری در حال ساخت نسخه واقعیت مجازی این بازی می باشد.این بازی پلی استیشن قرار نیست فقط واقعیت مجازی را به نسخه های قبلی اضافه کند بلکه یک بازی جدید و متفاوت محسوب می شود. هنوز مشخص نشده که نسخه جدید این بازی با نام اسنایپر الیت ۵ شناخته می شود یا خیر و باید تا ۲۰۲۰ منتظر انتشار آن توسط استودیو ربلیون بمانیم.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =