جزئیات و بررسی کاراکتر ریوجی یامازاکی بازی The King of Fighters 14 PS4 در آپدیت جدید

جزئیات و بررسی کاراکتر ریوجی یامازاکی بازی The King of Fighters 14 PS4 در آپدیت جدید

جزئیات و بررسی کاراکتر ریوجی یامازاکی بازی The King of Fighters 14 PS4 در آپدیت جدید

مجموعه The King of Fighters یکی از مجموعه بازی هایی است که با وجود رقبای هم سبک خود هنوز هم در میدان است و با رقبای سر سخت خود برای بهترین بودن مبارزه می کند، مجموعه ای در سبک مبارزه ای که با وجود عنوان های پر طرفدار مثل Mortal Kombat و یا Tekken و حتی Street Fighter هنوز که هنوز است در حال ساخت و تولید است و برای پلتفرم های مختلف عرضه می شود.
شروع ساخت این مجموعه به سال ۱۹۹۴ بر می گردد جایی که کمپانی SNK ژاپن اولین نسخه از مجموعه The King of Fighters را با نام The King of Fighters ’94 تولید کرد، بازی که برای پلتفرم های آرکید، نیو جیو، نیو جیو سی دی منتشر شد و با ارائه یک بازی مبارزه ای جذاب توانست مخاطبین نسبتا خوبی را نیز به بازی جذب کند.ددر همان زمان بازی بازخورد های فوق العاده خوبی کسب کرد و توانست از نگاه مجله آمریکایی EMG به دو عنوان مهم بهترین بازی مبارزه ای سال و بهترین بازی کنسول نیو جیو دست پیدا کند، این باعث شد که SNK به ادامه ساخت این بازی امیدوار شود و تصمیم گرفت که به ساخت نسخه های بعدی مجموعه The King of Fighters ادامه بدهد.

جزئیات و بررسی کاراکتر ریوجی یامازاکی بازی The King of Fighters 14 PS4 در آپدیت جدید
جزئیات و بررسی کاراکتر ریوجی یامازاکی بازی The King of Fighters 14 PS4 در آپدیت جدید

یک سال بعد دومین نسخه از مجموعه The King of Fighters به نام The King of Fighters ’95 ساخته شد و این بار علاوه بر این میزبان این بازی شدند بازی که به نسبت نسخه اول رشد آنچنانی نداشت و نمراتی در همان حد و اندازه های نسخه ابتدایی کسب کرد. سال ۱۹۹۶ باز هم SNK تصمیم گرفت که به سرعت نسخه جدید بازی The King of Fighters را عرضه کند، نسخه جدید همانند شیوه نام گذاری های نسخه های قبل که بر اساس سال بود، The King of Fighters ’96 نام گرفت و باز هم پلتفرم های آرکید، نیو جیو، نیو جیو سی دی، سگا سترون، گیم بوی و پلی استیشن میزبان این بازی شدند، باز هم سقوط مجموعه The King of Fighters ’96 ادامه داشت و بازی باز خورد های بدی به دست آورد.
نسخه بعدی بازی The King of Fighters، The King of Fighters ’97 نام داشت که در مسیر سقوط این مجموعه را قرار داد و باعث شد باز هم SNK مجموعه The King of Fighters را حالا نه به عنوان یک مجموعه پر طرفدار بلکه یک مجموعه ضعیف و تکراری و بدون خلاقیت در کارنامه خود داشته باشد. سیر سقوط مجموعه با انتشار هر ساله نسخه های مختلف و نسخه جدید به صورت سالیانه ادامه پیدا کرد تا بالاخره بعد از انتشار نسخه The King of Fighters XIII در سال ۲۰۱۲ که توانست به عنوان یک نسخه خود از مجموعه The King of Fighters لقب بگیرد به طوری که از نگاه سایت Game Spot به عنوان بهترین بازی مبارزه ای سال لقب گرفت.
کمپانی SNK تصمیم گرفت که بازی را برای چند سال متوقف کند و نگذارد سیاست های سود جویانه باعث ضعیف شدن بازی شود، به همین دلیل مجموعه The King of Fighters به گوشه رفت تا SNK با نسخه جدید و فوق العاده بر گردد. چهار سال بعد و در سال ۲۰۱۶ وقتی همه گیمرها تشنه تماشای دوباره یک نسخه جدید از سری The King of Fighters بودند، SNK جدید ترین نسخه این مجموعه را با نام The King of Fighters XIV عرضه کرد، بازی که قرار نبود طبق سیاست های همیشگی SNK بر روی پلتفرم های مختلفی عرضه شود و بازی تنها برای PS4، ویندوز و طبق عادت همیشه برای آرکید منتشر شد.
تمام عوامل دست به دست هم دادند تا بازی The King of Fighters XIV به عنوان یک نسخه خوب و نه فوق العاده از مجموعه The King of Fighters نام بگیرد، بازی توانست نظرات مثبت و خوبی به دست آورد به طوری که نمرات منتقدین به بازی The King of Fighters XIV باعث شد که نسخه های مختلف بازی به میانگین نمرات خوبی دست پیدا کند، نسخه پلی استیشن ۴ بازی با کسب نمره ۷۹ از ۱۰۰ از نگاه منتقدین و کسب نمره ۸.۲ از ۱۰ از نگاه گیمرها به یکی از بازی های خوب مبارزه ای سال تبدیل شد.
نسخه کامپیوترهای شخصی بازی نیز توانست با به دست آوردن میانگین ۸۰ از ۱۰۰ تبدیل به یکی از بهترین بازی های سال کامپیوتر های شخصی شود. نکاتی که در مورد بازی The King of Fighters XIV باید به آن اشاره کرد این است که این نسخه قرار نیست ادامه ای برای نسخه های قبلی مجموعه باشد و خود داستان تازه ای را برای گفتن دارد، گیم پلی و مبارزات بازی نیز به خوبی باز طراحی شده است و این نسخه را از بعد گیم پلی تبدیل به یکی از بهترین نسخه های مجموعه کرده است.

جزئیات و بررسی کاراکتر ریوجی یامازاکی بازی The King of Fighters 14 PS4 در آپدیت جدید
جزئیات و بررسی کاراکتر ریوجی یامازاکی بازی The King of Fighters 14 PS4 در آپدیت جدید

SNKعلاوه بر داستان گویی و شخصیت پردازی بسیار خوب در بازی The King of Fighters XIV با تمرکز بر روی بخش چند نفره و مولتی پلیر بازی و قرار دادن سرورهای بسیار قدرتمند باعث شد که گیمرها به بخش آنلاین بازی The King of Fighters XIV علاقه مند شوند و آن را تجربه کنند، البته یکی از دلایل جذب گیمرها به آنلاین بازی کردن بازی The King of Fighters XIV این است که هوش مصنوعی بازی آن چنان که باید هوشمندانه نیست و بعد از مدتی به سادگی می توانید آن را شکست دهید و برای تان تهدیدی به حساب نمی آیند.
حالا اما با گذشت زمان از عرضه اولیه بازی The King of Fighters XIV کمپانی SNK تصمیم گرفته است که DLC تازه ای را به بازی اضافه کند، این DLC تازه قرار است یکی از مبارزهای مجموعه Fatal Fury را به بازی The King of Fighters XIV اضافه کند، این شخصیت کسی نیست به جز Yamazaki. شخصیتی که بسیاری از گیمرها آن را از نسخه سوم مجموعه Fatal Fury به یاد دارند، ریوجی یامازاکی به دلیل سبک خاص مبارزه ای خود بین گیمرها بازی های مبارزه ای توانست فوق العاده محبوب شود و همین باعث شد که تیم توسعه دهنده بازی The King of Fighters XIV تصمیم بگیرند که یامازاکی را به بازی خود اضافه کنند تا گیمرها بتوانند از بازی با این شخصیت لذت ببرند.
حالا باید ببینیم اضافه کردن شخصیت ریوجی یامازاکی می تواند باعث رشد گیمرهای بازی The King of Fighters XIV شود و باعث می شود که مخاطبین مجموعه Fatal Fury به بازی The King of Fighters XIV جذب شوند یا خیر ؟البته که این استفاده از شخصیت های مجموعه های دیگر که به اصطلاح Crossover نام دارد همیشه هم باعث جذب مخاطب نشده است و سیاستی است که مثل شمشیری دو لبه می تواند هم بازی را زمین بزند و هم می تواند باعث افزایش فوق العاده گیمرهای یک بازی شود.
از Crossover های دیگر صنعت بازی های ویدیویی می توان به بازی Mortal Kombat vs. DC Universe نام برد که شخصیت های مجموعه Mortal Kombat و قهرمانان DC را کنار هم قرار داد، یا می توان به Street Fighter X Tekken نام برد که Crossover دو مجموعه پر طرفدار Street Fighter و Tekken است. امیدوارم از DLC تازه بازی The King of Fighters XIV لذت ببرید و با مبارزه با شخصیت ریوجی یامازاکی خاطرات جذابی از مجموعه Fatal Fury برای تان زنده شود.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 6 =