جزئیات و بررسی آپدیت بازی Torment Tides of Numenera PS4

جزئیات و بررسی آپدیت بازی Torment Tides of Numenera PS4

جزئیات و بررسی آپدیت بازی Torment Tides of Numenera PS4

در جدیدترین اخبار مربوط به بازی های ویدیویی متوجه شدیم که آپدیت جدیدی برای بازی Torment: Tides of Numenera ارائه شده است که به واسطه این به روزرسانی، یک همراه و یک دانشنامه به بازی اضافه خواهد شد.به روزرسانی جدید، اولین محتوای رایگانی است که برای بازی Torment: Tides of Numenera ارائه شده و هم اکنون کاربران پلتفرم ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ می توانند به آن دسترسی داشته باشند اما کاربران پی سی باید یک هفته منتظر بمانند تا این محتویات برای آن ها نیز ارائه شود.
تمامی کاربران بعد از به روزرسانی جدید، یک همراه و یک دانشنامه جدید دریافت خواهند کرد.همراهی که بعد از این آپدیت به بازی اضافه خواهد شد، Oom نام دارد که یک آمورف می باشد. Oom از نظر ظاهری شبیه به یک قطره است اما مهارت های خاصی دارد که او را بسیار مهم کرده است. در رابطه با مهارت های او، سازنده بازی توضیحاتی را داده است:”Oom را می توان یک جاندار مصنوعی دانست که از دنیای قبلی به بازی اضافه شده است. او به شدت به شما وفادار خواهد بود و هم می تواند تغییر شکل دهد و هم توانایی زیادی برای محافظت از شما دارد و همچنین قابلیت اتصال به Tide ها را نیز دارد.”
اما این تنها مزیت به روزرسانی جدید نمی باشد چرا که همان طور که قبلاً هم اشاره شد، یک دانشنامه بزرگ نیز به بازی اضافه خواهد شد که افسانه ها و روایات قومی زیادی را بازگو می کند. شبیه این دانشنامه را در بازی هایی مانند Mass Effect و Distiny دیده اید اما با ورود به بازی است که خواهید توانست اطلاعات بیشتری را از مکان ها و هم چنین موجوداتی که در بازی وجود دارند، به دست آورید.
در مورد بازی Torment: Tides of Numenera باید بگوییم که این یکی از جدیدترین بازی های استودیو اینگزایل اینترتینمنت است که در سبک نقش آفرینی می باشد. این بازی حدود یک میلیارد سال بعد در جریان است و همین باعث می شود تا تمدن های حال حاضر در بازی، تمدن های گذشته محسوب شوند. این اختلاف زمانی موجب شده است تا دنیای آن با دنیای فعلی تفاوت زیادی داشته باشد.
کاربر در قالب شخصیتی به نام The last castoff قرار خواهد گرفت که در ابتدای بازی از آسمان هفتم به دنیای بازی (کرانه جهان نهم) سقوط می کند. او که یکی از آخرین موجودات خدا مانندی است که در طول سالیان دراز توانسته با ساخت اجسام متعددی زندگی کند. ساخته شدن یک جسم بهتر موجب می شود تا بدن قبلی به دنیای فانی ها برود و جسم جدید فعالیت خود را آغاز کند.

جزئیات و بررسی آپدیت بازی Torment Tides of Numenera PS4
جزئیات و بررسی آپدیت بازی Torment Tides of Numenera PS4

اما مواقعی وجود دارد که جسم قبلی به طور کامل از بین نرفته است و برخورد آن با زمین موجب ایجاد خودآگاه دیگری می شود. برای ایجاد توازن در طبیعت، موجودی به نام Sorrow (اندوه) وجود دارد که خدای اجسام و بدن های او را شکار کرده و به توازن طبیعت کمک می کند. این انتخاب های کاربران است که موجب بروز ماجراهای مختلفی در بازی می شود اما در طول بازی، سوالاتی در مورد هستی کاراکتر اصلی پرسیده می شود که هر بازیکن پاسخ های متفاوتی به این سوال می دهد.
پاسخ های شما داستان را ساخته و با شخصیت کارکتر اصلی آمیخته می شوند. به دلیل اهمیت تصمیمات شما در بازی، حتی نباید کوچک ترین تصمیم را بی اهمیت بدانید چرا که همان تصمیم کوچک می تواند نقش موثری داشته باشد. برای مثال، اگر شما تصمیم به بازدید از یک مکان بگیرید ممکن است یکی از شخصیت های مرتبط با ماموریت شما، اعتمادش را به شما از دست داده و شما را تنها بگذارد.
اتمام تمامی مراحل بازی امکان پذیر نخواهد بود چرا که هر تصمیمی که می گیرید مسیرهای متفاوتی برای شما باز می شوند و مسیرهای دیگری هم بسته می شوند. داستان در این بازی نقش مهمی دارد و به همین دلیل، بخش زیادی از بازی به رد و بدل کردن دیالوگ ها و صحبت با دیگران اختصاص خواهد یافت. این دیالوگ ها در بیشتر موارد به صورت نوشتاری خواهد بود و تعداد کمی از کاراکترها مجهز به سیستم صداگذاری هستند.
به همین دلیل برای افرادی که علاقه ای به خواندن نوشتارهای طولانی ندارند، مناسب نخواهد بود.درست است که بازی دارای پیچیدگی های فراوانی است و در ابتدا ممکن است برای کاربرانی که با این سبک بازی آشنایی ندارند، اذیت کننده باشد اما در ادامه متوجه خواهید شد که آن بسیار سرگرم کننده است و در عین حال شما را با پرسش هایی مواجه می کنند که بسیار جدی می باشند و موجب به فکر انداختن شما خواهند شد اما نمی توان از نکات منفی آن نیز چشم پوشی کرد؛ از جمله این نکات منفی، روند طولانی مبارزات است که در مواقعی موجب خستگی کاربر می شود.

جزئیات و بررسی آپدیت بازی Torment Tides of Numenera PS4
جزئیات و بررسی آپدیت بازی Torment Tides of Numenera PS4

در مجموع این بازی PS4 را می توان جزو دسته بازی هایی قرار دارد که ارزش تکرار بالایی دارد و توانسته است نظر علاقه مندان به بازی های سبک نقش آفرینی را به خود جلب کند. این بازی توانسته است تا بعد از گذشت زمان زیاد از ارائه سری اول این مجموعه، دوباره Torment را بر سر زبان ها بیندازد و با داشتن داستانی بسیار زیبا و در عین حال جذاب، نظر مخاطب را به خود جلب کند و تبدیل به یکی از بهترین های نوع خود شود. جهان بازی نیز به زیبایی هر چه تمام تر طراحی شده و بر جذابیت بازی افزوده است.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =