بررسی آپدیت جدید بازی Fortnite و اضافه شدن حالت Wild West

جزئیات و بررسی آپدیت جدید بازی Fortnite PS4 و اضافه شدن حالت Wild West

در بازه های زمانی مختلف سبک هایی از بازی که همیشه علاقه مندان خود را داشته، هستند بازی هایی که سبک و سیاق تازه ای ارائه می کنند و تا مدتی طولانی تمامی نگاه ها را به سمت خود می کشند. این ابتکارات معمولا از یک استودیوی خلاق آغاز می شوند و با در نظر گرفتن استقبال گیمرها، الباقی استودیو های بازیساز نیز راغب به ساخت یک بازی با چنان تم و حال و هوایی می شوند.
در این بین اما هر استودیو تلاش می کند تا برای سبقت از سایر استودیوها ویژگی ها و آپشن های جدید خلاقانه ای را در محصول خود بگنجاند. سبک Battle Royal یکی از همین نوآوری ها و ابتکارات خلاقانه است که در مدت زمان نسبتا کوتاهی که از پیدایش آن در دنیای بازی Playstation می گذرد، توانسته هم حجم عظیمی از گیمر ها را به سوی خود جلب کند و هم اینکه استودیو های زیادی را وا داشته تا یک بازی سبک بتل رویال را در میان محصولات خود بگنجانند.

جزئیات و بررسی آپدیت جدید بازی Fortnite PS4 و اضافه شدن حالت Wild West
جزئیات و بررسی آپدیت جدید بازی Fortnite PS4 و اضافه شدن حالت Wild West

در همین راستا هم اکنون می توان اسم هایی چون PUBG ،Fortnite و Apex Legends را در کنار بزرگان ادوار بازی های ویدیویی قرار داد. همان طور که گفته شده با بالا گرفتن تب بازی های بتل رویال در میان طرفداران گیم، هر یک از استودیو های مطرح در زمینه بازی سازی تلاش کرده تا از قافله رقابت عقب نمانند. برای نمونه به تلاش سازندگان دو بازی Battlefield V در استودیو EA DICE و Call of Duty: Black Ops 4 در استودیو Trey arch اشاره کرد که پس از عرضه نسخه اصلی بازی اقدام به انتشار حالت بتل رویال این بازی ها نیز کرده اند.
در توضیح مختصری پیرامون چگونگی بازی های بتل رویال باید در ابتدا اشاره کرد که این بازی ها آنلاین هستند به این ترتیب که بازیکنان باید در محیطی که بازی در اختیار آنان می گذارد. به رقابت با یکدیگر بپردازند. بازی های بتل رویال به وسیله هر کمپانی و استودیویی که عرضه شده باشند در سبک بقا طراحی شده اند یعنی بازیکنان باید در قالب تیم های تک نفره، دو نفره و یا چهار نفره برای برنده شدن در بازی به مبارزه با سایر بازیکنان و تیم ها پرداخته و در نهایت فرد یا تیمی که در انتها از پس باقی تیم ها برآمده باشد برنده نهایی آن مسابقه خواهد بود.
همان طور که اشاره کردیم بازی Fortnite یکی از بازی های بتل رویال است. محصول کمپانی بازی سازی اپیک گیمز در سال ۲۰۱۷ برای کنسول های خانگی عرضه شد. فورتنایت پس از انتشار برای کنسول های خانگی برای سیستم های تلفن همراه نیز منتشر گشت. این بازی گیمر را در جمعی ۱۰۰ نفره قرار می دهد و بازیکن باید بتواند تا جایی که ممکن است زنده بماند تا برنده نهایی بازی باشد. از طرفی چون با یک اثر شوتر و تیراندازی مواجه هستیم در فورتنایت بازیکن شلیک با انواع اسلحه را تجربه خواهد کرد.
در کنار سلاح های موجود در بازی بازیکن قادر خواهد بود تا پرش از هواپیما با استفاده از چتر نجات، راندن انواع وسایل نقیله اعم از ماشین ها و موتور ها و گشت وگذار در محیط مختلف را تجربه کند. فورتنایت در حال حاضر روز های خوبی را پشت سر می گذارد. بر همین اساس استودیو سازنده بازی یعنی اپیک گیمز (Epic Games) در کنفرانس توسعه دهندگان بازی (Game Developers Conference 2019) آماری را رائه داد که می توان با تکیه بر آن به محبوبیت بازی فورتنایت پی برد. این آمار و ارقام نشان می دهند تعداد بازیکنان این بازی هم اکنون بیش از ۲۵۰ میلیون نفر است.
برای درک این عدد باید توجه داشته باشید که از فورتنایت در دسامبر سال گذشته منتشر شده بود عدد ۲۰۰ میلیون را برای تعداد بازیکنان این بازی نشان می داد. این بدان معناست که تنها در ظرف پنج ماه گذشته پنجاه میلیون بازیکن جدید در این بازی ثبت نام و شرکت کرده اند یعنی چیزی نزدیک به ماهی ده میلیون بازیکن جدید هم چنین آمار ذکر شده از اپیک گیمز مجموع بازیکنان غیر تکراری ماهانه این بازی پلی استیشن را عدد خارق العاده ۷۸.۳ میلیون نشان می دهد در کنار این آمار قابل توجه باید دانست که محصول اپیک گیمز موفق شده تا عدد ۱۰.۸ میلیون بازیکن را برای بیشترین بازیکنان آنلاین در یک زمان را ثبت کند.

جزئیات و بررسی آپدیت جدید بازی Fortnite PS4 و اضافه شدن حالت Wild West
جزئیات و بررسی آپدیت جدید بازی Fortnite PS4 و اضافه شدن حالت Wild West

البته این اعداد تنها منحصر به کاربران مذکر نیست چرا که اپیک گیمز تعداد کاربران مونث خود را ۳۵ درصد از کل بازیکنان برآورد کرده یعنی رقمی بیش از ۸۷.۵ میلیون نفر که این تعداد بازیکن مونث برای اثری شوتر فوق العاده به حساب می آید. به همین دلیل استقبال کم نظیر از بازی سازندگان در استودیو اپیک گیمز در تلاش هستند تا با آپدیت هفتگی بازی ویژگی ها و قابلیت های جدید من جمله سلاح ها و محیط های جدید را به بازی بیافزایند. آپدیت جدیدی با نام Wild West حالتی تازه را به بازی اضافه می کند.
این حالت در غرب وحشی رقم می خورد و بازیکنان قادر هستند تا فقط با تفنگ های گاو چران ها با یکدیگر به مبارزه بپردازند. این اسلحه ها عبارتند از: Minigun، Pump Shotgun، Hunting Six Shooter، Rifle و Double Barrel Shotgun. از دیگر ویژگی های این آپدیت باید افزوده شدن دینامیت به جمع مواد منفجره بازی را نام برد. البته اپیک گیمز پس از مدتی دینامیت را به علت مشکلات پیش آمده برای این آیتم از بازی حذف کرد که پس از رفع نواقص دوباره دینامیت به بازی بازگشت بازیکنان می توانند دینامیت ها را در جعبه ها، دراپ ها و مکان های کمتر در دید توجه بازی پیدا کنند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 6 =