جزئیات و بررسی اجرای کراس پلی در میان پی سی و کنسول های بازی

جزئیات و بررسی اجرای کراس پلی در میان پی سی و کنسول های بازی

جزئیات و بررسی اجرای کراس پلی در میان پی سی و کنسول های بازی

طی مراسم The Game Awards 2017، آقای Donald Mustard که مدیر نوآوری های استودیوی جهانی Epic Games می باشد، توضیحاتی را مبنی بر بازگشت ویژگی کراس پلی (Cross Play) بین کنسول های Playstation 4، XBox One و پلتفرم رایانه های شخصی ارائه کرده است. در شهریور سال گذشته (ماه September)، استودیوی Epic Games به طور اتفاقی موفق شد که قابلیت Cross Play را بر روی بازی فورتنایت در کنسول های Playstation 4 و ایکس باکس وان قابل اجرا کند.
اما پس از گذشت مدت زمان کوتاهی، کمپانی سونی به مخالفت بر این ویژگی برخواست و در نتیجه مجبور به تغییر آن شدند. اکنون طبق آخرین اخبار مرتبط با بازی، گفته می شود که در جریان مراسم جوایز بازی سال ۲۰۱۷، آقای Donald Mustard، مدیر نوآوری های استودیوی اپیک گیمز در رابطه با توانایی بازی بین پلتفرمی، نکاتی را بیان کرده که در ادامه به جزئیات آن می پردازیم. دونالد موستارد در طی صحبت های خود اشاره به بازی فورتنایت کرده بود و اینگونه توضیح داد که تجربه ی این بازی با دوستان حقیقی بسیار لذت بخش تر می باشد.

جزئیات و بررسی اجرای کراس پلی در میان پی سی و کنسول های بازی
جزئیات و بررسی اجرای کراس پلی در میان پی سی و کنسول های بازی

اما به دلیل محدودیت در بین پلتفرم ها، این شرایط به ندرت برای بازیکنان محیا خواهد شد که در نتیجه موجب می شود بسیاری از ادامه ی آن صرف نظر کنند. وی در ادامه بیان می کند که بازیکنان به قابلیت Cross Play نیاز خواهند داشت و کمپانی Epic Games تمام تلاش خود را برای محقق کردن این خواسته ی آن ها به کار می گیرد چرا که او معتقد است، بازیکنان شایستگی داشتن چنین قابلیت هایی را دارند. همچنین پس از گذشت ۳ ماه ،این بار مدیر ارشد بازاریابی شرکت Xbox آقای Aaron Greenberg، بیان کرد که امیدوار است هر چه زودتر قابلیت کراس پلی برای بازی بین پلتفرمی با کنسول Playstation 4 اجرا شود.
در ادامه اینگونه توضیح داد که کمپانی Sony برای اجرای این قابلیت زمان کافی نیز خواهد داشت. در جریان مراسم The Game awards 2017، کمپانی Epic Games حالت تازه ای را برای بازی فورتنایت معرفی کرد که طی آن بازیکنان قادر خواهند بود در تیم های پنجاه نفره قرار بگیرند و با حریفانشان رقابت کنند. البته قابل ذکر است که در حال حاضر این حالت فقط به شکل محدود در دسترس برخی بازیکنان قرار گرفته اما گفته می شود که نهایت تا تاریخ December 17، نسخه ای رسمی و کامل از حالت ۵۰ در ۵۰ این بازی عرضه خواهد شد که تمام کاربران می توانند از تجربه ی آن لذت ببرند.
در رابطه با ویژگی کراس پلی باید به این نکته اشاره شود که مدت زمان زیادی از پدیدار آمدن این قابلیت در بین پلتفرم ها نمی گذرد و این ویژگی صرفاً برای بهره بردن بیشتر بازیکنان می باشد که بتوانند برخی بازی ها را به طور همزمان با کاربران پلتفرم های مختلف تجربه کنند. این ویژگی که بیشتر برای بازیکنان پلتفرم های پلی استیشن، پی سی و ایکس باکس در نظر گرفته شده قابلیت جالبی است که نظر بسیاری را به خود جلب کرده. در این بین شرکت مایکروسافت تلاش کرد که با ایجاد این قابلیت بین کنسول ایکس باکس با رایانه های شخصی امتیازات بیشتری را کسب کند و از رقیب همیشگی خود، یعنی Sony جلو بزند.
این در حالی است که شرکت سرگرمی های تعاملی سونی به طور کلی تمایلی به استفاده از این قابلیت بین Playstation و XBox را نداشته و به همین دلیل بارها مورد انتقاد هواداران خود قرار گرفته است. البته با توجه به نظرسنجی های انجام شده و تحقیقات در بین بازیکنان می توان به این آمار اشاره کرد که درصد بیشتری از کاربران، نسبت به این قابلیت بی تفاوت بوده اند و در هنگام خرید کنسول مورد نظرشان توجه زیادی به این ویژگی نخواهند داشت و در تصمیم آن ها تاثیری نمی گذارد.

جزئیات و بررسی اجرای کراس پلی در میان پی سی و کنسول های بازی
جزئیات و بررسی اجرای کراس پلی در میان پی سی و کنسول های بازی

همچنین این مورد درباره ی خرید بازی ها نیز صادق است. از این رو متوجه می شویم که این قابلیت هنوز آن قدر در بین گیمرها محبوبیت پیدا نکرده که بخواهند بر مبنای آن تصمیم گیری کنند. با این وجود گفته می شود که در نهایت مرزهای بین پلتفرم ها برداشته خواهد شد و کاربران قادر خواهند بود که بازی های آنلاین را با دوستان خود در سایر پلتفرم ها تجربه کنند. در این میان فقط شرکت سونی بود که در زمان اجرای این قابلیت بر روی بازی بتل رویال و محبوب فورتنایت با نشان دادن مخالفت خود، اعتراض ها و انتقادات زیادی را به همراه داشت که در نهایت موجب شد این کمپانی را برای اجرای قابلیت کراس پلی بر روی این بازی مجاب کند.
هم اکنون بازی فورتنایت جزء معدود آثاری می باشد که توانسته قابلیت کراس پلی بین تمامی پلتفرم ها را امکان پذیر کند. از طرفی دیگر شرکت سونی هم نسبت به اعتراضات کاربران خود واکنش نشان داده و بیان کرده که درخواست های بازیکنان را درک می کند و همیشه در اولویت کار خود قرار می دهند، اما با این وجود آن ها در تلاش هستند راهی را پیدا کنند تا علاوه بر این که رضایت بازیکنان را به دست بیاورند از مسیر اهداف شرکت خود نیز دور نشوند.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =