جزئیات و بررسی احتمالات تهیه نسخه بعدی بازی Mass Effect PS4

جزئیات و بررسی احتمالات تهیه نسخه بعدی بازی Mass Effect PS4

جزئیات و بررسی احتمالات تهیه نسخه بعدی بازی Mass Effect PS4

در گزارشی که در سایت Kotaku منتشر شده است آینده سری بازی های Mass Effect در هاله ای از ابهام می باشد. البته هنوز ادامه ساخت این مجموعه به طور کامل قطع نشده است ولی طبق گفته های این سایت به نظر می رسد الکترونیک آرتز فعلا قصد ندارد نسخه بعدی آن را بسازد و قرار نیست به زودی نسخه جدید این سری از بازی ها را مشاهده کنیم. در حال حاضر یک سری تغییرات در شرایط بایوور مونترال به وجود آمده و بعضی از کارمندهای آن به دیگر بخش های الکترونیک آرتز رفته اند تا برای ساخت بازی Star Wars Battelfront ll و یک بازی دیگر که رونمایی نشده است کمک کنند.
اما اعضایی که باقی مانده اند برای تولید محتوای جدید برای بخش چندنفره بازی آندرمدا و همچنین بازی جدید بایوور کار می کنند. همچنین الکترونیک در اینباره با وب سایت Game Spot صحبت کرده است. آنها در اینباره گفتند که تیم های ما در بایوور و کل الکترونیک هارد به سختی در حال کار بودند تا بازی Mass Effect Androeda را در دسترس بازیکنان سراسر جهان قرار بدهند. در حالی که بایوور تمرکز خود را روی این بازی Playstation 4 و خدمات زنده آن ادامه می دهد ما در تلاش هستیم تا آمادگی خود را برای انجام یک تجربه جدید بسنجیم.

جزئیات و بررسی احتمالات تهیه نسخه بعدی بازی Mass Effect PS4
جزئیات و بررسی احتمالات تهیه نسخه بعدی بازی Mass Effect PS4

تیم هایی که در استودیوهای جهانی الکترونیک آرتز حضور دارند از افراد با استعداد می باشند و ما حالا با استودیوهای مختلف برای ایجاد کردن پروژه های کلیدی کار می کنیم. بایوور و بعضی تیم های دیگر در فضای استودیو مونترال با هم به طور اشتراکی کار می کنند، حالا ما بعضی از اعضای تیم بایوور را در حال کار روی پروژه های دیگر داریم و در تلاش هستیم اعضا را برای کار روی پروژه های در دست توسعه بایوور تقسیم بندی کنیم. در سال های آینده محتواهای زیادی از سوی بایوور در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.
آندرمدا نخستین بازی از سری Mass Effect بود که کاملا در استودیوی مونترال خلق شد و واکنش هایی که دریافت کرد چندان مورد انتظار نبود. مدیر عامل الکترونیک آرتز درباره آن گفت: این بازی یک بازی جالب می باشد و مدت بسیار طولانی در دست توسعه بوده است و خیلی از عناصری که بایوور به آنها شهرت دارد را ارائه می دهد. اندازه، عمق، وسعت و ابتکار زیادی در داستان این بازی استفاده شده است. ولی نمره که منتقدان به بازی دادند از چیزی که ما انتظار داشتیم کمتر بود.
با این حال بیش از ۱۰۰ نفر از منتقدان وجود دارند که به بازی هشتاد و بیشتر از آن دادند. این موضوع باعث می شود طرفداران بازی مشتاق بازی بشوند و خیلی از بازیکنان موفق شدند نتیجه ای که می خواهند از بازی بگیرند و برخی بازیکن ها هم موفق به انجام چنین کاری نشدند. اما اگر بخواهیم در مورد این بازی توضیحاتی ارائه دهیم باید بگوییم درباره کهکشانیست به نام آندرمدا که در واقع به شکل مارپیچ می باشد و فاصله ان با زمین دارای حدود دو و نیم میلیون سال نوری می باشد.
نام عجیب این کهکشان از یک داستان یونانی گرفته شده است و در یونان باستان این نام به دختر شاه اتیوپیا و همسرش بوده است. او یک دختر زیبا بود که مادرش حتی ادعا می کرد او از پری های دریایی هم زیباتر می باشد. به دنبال همین اتفاق بود که خدای دریا یک هیولا احضار کرد و او را برای انتقام گرفتن به سرزمین آنها فرستاد. کاری که آندرمدا انجام داد این بود که خود را مقابل هیولا به یک صخره بست تا مردم سرزمینش را نجات بدهد، ولی یک قهرمان او را نجات داد.
کهکشان آندرمدا شبیه به زنی می باشد که دست و پای بسته دارد و به همین دلیل دانشمندان نام آن را این چنین انتخاب کردند. داستانی که در این بازی اتفاق می افتد به این شکل است که شما را به یاد سه نسخه قبلی بازی می اندازد، ولی این بار دیگر خبری از فرمانده شپرد نخواهد بود. داستان بازی درباره دو شخصیت کاملا جدید می باشد یک خواهر و برادر که با نام های سارا و اسکات شناخته می شوند و آنها را در بازی با نام رایدر ها خواهیم شناخت.
بازیکنان باید یکی از این دو شخصیت را انتخاب کنند و به عنوان شخصیت اصلی استفاده کنند. یک امکان دیگر که در اختیار بازیکنان قرار داده شده است این است که شما می توانید شخصیت های پیش فرض را رها کرده و هم خواهر و هم برادر را با سلیقه خود بسازید. در این نقطه نکته جالب وجود دارد و آن این است که اگر شما آن را بسازید چهره پدر آنها به صورت خودکار ساخته خواهد شد و منطبق با آن ها خواهد بود. همچنین بازیکنان نمی توانند فامیلی آنها را تغییر بدهند ولی اسم کوچک آنها را می توان تغییر داد.
به نظر می رسد بهتر است از شخصیت های پیشفرض برای بازی استفاده کنیم چون در این صورت انیمیشن های بازی با کیفیت بالاتری اجرا می شود. همچنین دیالوگ هایی که در بازی شاهد خواهید بود طبیعی تر و صمیمی تر به نظر خواهند رسید. داستان بازی پلی استیشن به این شکل شروع می شود که انسان ها می خواهند در یک اقدام بلندپروازانه از کهکشان راه شیری بروند و در کهکشان کنار این کهکشان یعنی آندرمدا ساکن شوند و در آنجا برای خود یک خانه امن بسازند.
برای اینکار یک سیاره انتخاب شده که نامشHabitat 7 می باشد و به نظر می رسد همان خانه ای می باشد که انسان ها به دنبال آن هستند. دراین زمان یکی از دو شخصیت اصلی حالا سارا یا اسکات هر کدام که بازیکنان انتخاب کرده باشند از یک خواب طولانی مدت بیدار می شود، پدر آنها یک فرمانده نظامی به نام PathFinder می باشد که به نوعی به ناجی بودن او اشاره می شود. در واقع این اسم را به کسی می گویند که انسانها را به یک نقطه مشخص و با ثبات برساند.

جزئیات و بررسی احتمالات تهیه نسخه بعدی بازی Mass Effect PS4
جزئیات و بررسی احتمالات تهیه نسخه بعدی بازی Mass Effect PS4

اسکات در کنار یک تیم دیگر از انسانها به سیاره مورد نظر می رود تا در آن به جستجو بپردازد. همان طور که قابل پیش بینی است اتفاق ها آن جوری که برنامه ریزی شده اند جلو نمی رود و سفینه اسکات و همراهانش سقوط می کند حالا هر یک از سرنشینان این سفینه در گوشه ای از این سیاره می باشد. در وهله اول آنها متوجه می شوند که آب و هوایی که در این شهر وجود دارد اصلا مناسب نیست و کاملا ناپایدار است، همچنین یک سری موجودات فضایی عجیب نیز در آن زندگی می کنند که درباره آنها هیچ اطلاعاتی ندارد و این سیاره اصلا شبیه خانه ی جدید بشریت نمی باشد.
در ادامه متوجه می شوید که این تمدن فضایی پیشرفت های زیادی را در زمینه تکنولوژی کرده است ولی از لحاظ تمدن پیشرفت نکرده و هیچ رفتار صلح آمیزی از طرف آنها دیده نمی شود. شما از ابتدای کارتان روی آن سیاره با هیچکس ارتباط کلامی ندارید و به عنوان یک رایدر جوان باید بروید سایر سرنشین ها را پیدا کنید. وقتی که توانستید آنها را پیدا کنید یعنی درگیری های زیادی با موجودات فضایی را از سر گذرانده اید.
در بین این اتفاقات است که شخصیت اصلی و پدرش در یک انفجار بزرگ به درون یک دره بزرگ می افتند و در این قسمت بخش شیشه ای کلاه مخصوص فضانوردی شخصیت اصلی می شکند و او باید هوای نامناسب سیاره را تنفس کند. اینجاست که پدرش کلاه خود را برداشته و بر سر فرزندش می گذارد و به این ترتیب خود را فدا می کند تا فرزند زنده بماند و راه درست را به انسان ها نمایش دهد و این شروع ماجرا در این بازی جذاب می باشد.

مرکزخرید دات کام

کلیدواژه : بازی Mass Effect PS4
  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 4 =