جزئیات و بررسی احتمال توسعه نسخه های جدید Tomb Raider PS4

جزئیات و بررسی احتمال توسعه نسخه های جدید Tomb Raider PS4

جزئیات و بررسی احتمال توسعه نسخه های جدید Tomb Raider PS4

این بازی از بازی های قدیمی بین بازی های ویدیویی است و گفته می شود که بین بزرگترین ها هم به حساب می‌ آید این اسم هم، به عنوان بازی دیده شده و هم فیلم آن را تولید کردند. تولید کننده فیلم Jonathan Dahan است. Dahan در بین صحبت‌ هایش عنوان کرده است که قصد خلاقیت دادن و پیشرفت کردن بیشتر در بازی را دارد این بازی برای شرکت سونی است زمانی که از طرفی مایکروسافت مشغول معرفی نسل بعدی کنسول های ایکس باکس در کنفرانس Es است. سونی هم سخت مشغول توسعه بازی Tomb Raider در نسل بعدی است.
این بازی بسته الحاقی هم از خود منتشر کرده است در این بسته الحاقی به بازیکنان نشان داد که باید در مقابل دشمن فوق العاده جنگجوی خود قرار بگیرد و از جان خود محافظت کند که این مسئله جذابیت زیادی برای بازیکن ها ایجاد کرده است این بازی در برهه زمانی خود پیشرفت های چشمگیری در نسل‌ های متعدد خود داشته است عنوان های اولیه که از بازی منتشر شده بود در نسل‌ های قبل فقط گرافیک پیکسلی بود که امروزه طرفداران زیادی را برای خود جذب کرده است.

جزئیات و بررسی احتمال توسعه نسخه های جدید Tomb Raider PS4
جزئیات و بررسی احتمال توسعه نسخه های جدید Tomb Raider PS4

از این بازی چند سالی خبری نبود که بعد از مدت ها در سال ۲۰۱۳ این بازی به عنوان یک ریبوت در بازار انتشار پیدا کرد این بازی متای ۸۶ را کسب کرده است فروشی که این بازی در بین بازی بازان داشته است حدود ۱۰ میلیون نسخه است که این فروش بسیار مورد تحسین است این تشویق ها و عملکردهای فوق‌ العاده بازیکنان باعث شد که این بازی نسخه بعدی خود را در سال ۲۰۱۵ عرضه کند.
نام این نسخه rise of the raiderاست این بازی هم مثل نسخه قبلی امتیازات و عملکرد بالایی از لحاظ درجه امتیازات و فروش داشـته است بعـد از ایـن دو نسـخه بازی به دلیـل کیفیـت بالای بازی و همـراهی کـردن بازیکنان معـرفی نسـخه سـوم بازی پلی استیشن هم در سال ۲۰۱۸ عرضه شد در این مدت بازیکنان منتظر معرفی نام و تاریخ انتشار بازی بودند. نام نسخه سوم این بازی shadow of the tombraider است یک پیش نمایش از این بازی برای بازیکنان منتشر شد.
باستان ‌شناس محبوب بازی‌ های ویدیویی لارا کرافت نام دارد که این شخصیت برای پیدا کردن عتیقه هایی برای زمان تمدن مایا به آمریکای جنوبی رفت انگاری که این عتیقه ای که لارا به دنبال آن می‌ رود نوشته هایی از پدرش در آن دیده شده است از طرف دیگر هم سازمان نیمه نظامی هم به دنبال عتیقه است تا از طریق آن بتواند تغییراتی در دنیا ایجاد کند.
این سازمان نیمه نظامی ترینیتی فعالیتش در حوزه ماورای طبیعی است نقشی که بازیکن در بازی دارد یک شخصیت قهرمان است که می‌خواهد دنیا را نجات دهد.
برای این کار عازم سفری می شود که در این سفر با اتفاقات متفاوتی مواجه می‌شود در نگاه اول داستان کلیشه‌ای نشان می‌دهد بازی بازان توقعی که از نویسندگان بازی Playstation دارند این است که بتوانند همه جوانب را در بازی برای گرایش بیشتر در نظر بگیرند.مثلا شخصیت‌ها دوست ها و دشمن ها حتی لباس ها و همچنین نقشه‌های در بازی بسیار برای بازیکنان حائز اهمیت است از نظر بازیکنان شخصیت لارا در نسخه های قبلی ضعیف بوده است. که امیدوار هستند لارا در این نسخه شخصیتی پخته ترو کامل تر داشته باشد چه از نظر محتوا و چه از نظر تصمیم هایی که می گیرد و نحوه صحبت کردن که بیشتر به چشم بازیکن دیده می شود.
در نسخه اول لارا فقط خود را به هر دری می زنند که بتواند از جزیره خارج شود.
در نسخه بعدی لارا فعالیت های متفاوتی داشت و آن این است که در بازی دنبال مهمات جمع کردن تجهیزات شکار کردن و جنگیدن با دشمنان بود البته در کنار بقا و زنده ماندن خود و اینکه در نسخه دوم دنبال ماجراجویی رفت و برای پیدا کردن اطلاعاتی از خود و سوال هایی که از خودش داشت راهی سفر شد که در کنار اینها لارا باید دنیا را هم نجات می‌داد.شخصیت وی مهاجمت بود. بازیکنان در انتظار نسخه بعدی این بازی هستند آنها عقیده دارند که باید در نسخه ها تنوع محتوای بازی داشته باشد و شخصی سازی عمیق تری را در کاراکترها ایجاد کند.
در نسخه دوم بازی از حالت خطی داشتن به نیمه خطی تغییر پیدا کرد که جستجو و فعالیت های مختلفی در بازی ایجاد شد که خارج از خط مستقیم بازی طراحی شده بود که برای بازیکن تنوع ایجاد شود. این تنوع برای بازیکن از نسخه اول بهتر بود در ورژن اول بازی سلاح ها کمانها و کلت ها اصلا تنوع نداشتند و از هر کدام یک عدد موجود بود که بازیکن اصلاً از این مسئله راضی نبود که مشکل در نسخه دوم برطرف شده و برای بازیکن سلاح ها مهمات تیر و کمان و اسلحه های با تنوع بالا وجود داشت تا بازیکن خود سلاح خود را انتخاب کند سلاح ها ویژگی های منحصر به فردی داشتند که بازیکن باید طبق روش بازی خود سلاح خود را انتخاب کند.

جزئیات و بررسی احتمال توسعه نسخه های جدید Tomb Raider PS4
جزئیات و بررسی احتمال توسعه نسخه های جدید Tomb Raider PS4

حتی در بین این تغییرات به لباس لارا هم تنوع داده بودند لباس لارا را می تواند بازیکن انتخاب کند که لباس ویژگی های زیادی دارد لباس لارا یک لباس کامل است که ویژگی منحصر به فردی دارد هر لباس می تواند سلاح های مختلفی را با خود حمل کند تا بتواند از لارا محافظت کند در بازی مناطق زیر آب اضافه شده است که کارگردان بازی به بازیکنان این مرحله را معرفی کرده است در نسخه اول لارا نمی‌توانست زیر آب برود.
ولی در نسخه بعدی به بعضی از جاهای محدود برای مبارزه می توانست برود اما در نسخه سوم کارگردان اعلام کرده است که کالا را می‌تواند در بازی به مناطق عمیق رفته و شنا کند و به جستجو بپردازد که لارا باید در زیر آب اشیا عتیقه و باستانی و بعضی آیتم ها را در زیر آب بگذراند در این نسخه بازی درجه های سختی و آسانی بازی طبقه بندی شده بود درجه آسان به رنگ سفید دیده می‌شد درجه متوسط رنگ سفید نیمه واضح داشت و درجه سخت بازی رنگ ‌سفیدی برای راهنمایی کردن بازیکن وجود نداشت.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + 9 =