جزئیات و بررسی اخراج مدیر مالی ارشد کمپانی اکتیوویژن

جزئیات و بررسی اخراج مدیر مالی ارشد کمپانی اکتیوویژن

جزئیات و بررسی اخراج مدیر مالی ارشد کمپانی اکتیوویژن

در سال ۲۰۱۸ بازی های ویدیویی جذاب و هیجان انگیزی وارد بازار شد و صنعت بازی‌های ویدیویی درآمد سرشاری را به دست آورد، با این اوصاف شرکت اکتیویژن بلیزارد شرایط مطلوبی ندارد و این شرکت بزرگ و مشهور دچار ضررهای مالی بسیاری شده است و علاوه بر این مشکلات فراوان دیگری نیز گریبان گیر این شرکت شده است. در سال گذشته مشتریان این شرکت کاهش چشمگیری داشتند. و این سیر نزولی کاربران نشان دهنده ی این است که عناوین ویدیویی و خدمات این شرکت کاهش داشته است.

جزئیات و بررسی اخراج مدیر مالی ارشد کمپانی اکتیوویژن
جزئیات و بررسی اخراج مدیر مالی ارشد کمپانی اکتیوویژن

سهام شرکت اکتیویژن سقوط یک درصدی داشت. و این مساله هم مزید بر علت های مشکلات مالی شد در راستای جبران خسارت های مالی و کاهش درآمد، شرکت تصمیم گرفت یکی از کارشناسان خود به نام اسپنسر نیومن را از سمت خود برکنار کند و این تصمیم خود را در بیانیه‌ی رسمی که اواخر سال ۲۰۱۸ منتشر کرده بود، به وی اعلام کرد و بیان کرد که قرارداد وی با این شرکت لغو شده است.
شاید شرکت اکتیویژن با این اقدام خواسته ارزش سهام خود را بالا ببرد زیرا هر گونه تغییری در بخش مدیریت مالی یک شرکت، توجهات و نگرانی سرمایه‌گذاران را جلب می‌کند. دلیل برکناری نیومن برخی مسائل مربوط به گزارش‌های مالی یا افشاکردن کنترل‌ها و روند‌های مالی اعلام شده است. در واقع، مدیران شرکت اینگونه بیان کردند که وی به خاطر نقض کردن و پایبند نبودن به یک‌سری تعهدات قانونی که قبلا به شرکت داده، از کار برکنار شده است. وی در حال حاضر علی‌رغم این‌که برکنار شده، اما حقوقش را دریافت می‌کند و این فرصت را دارد که توضیح دهد و ثابت کند که برکنارشدن وی باعث نقض حقوق او در شرکت شده و خلاف روند عادی شرکت است.
مجموع درآمدهای نیومن در سال مالی جاری ۹.۴۷ میلیون دلار است که آن را از شرکت اکتیویژن دریافت کرده است.
بعد از اخراج نیومن از شرکت اکتیویژن، شرکت نت فلیکس طی بیانیه‌ای اسپنسر نیومن را به عنوان مدیر مالی برتر خود منصوب کرد. تاکنون زمان آغاز فعالیت نیومن در شرکت فلیکس اعلام نشده است و این مسأله که نیومن چگونه می‌خواهد ثابت کند که اکتیویژن نباید او را از کار برکنار میکرد، هنوز اعلام نشده است.
شرکت اکتیویژن با این اقدام خود یکی از بزرگترین و بهترین کارشناسان مالی برتر خود را از دست داد این شرکت بازی هایی را قبلا تولید کرده بود. بازی‌هایی مانند Call of Duty XBox ،Overwatch ، World of Warcraft PS4و Diablo که با استقبال کاربران مواجه شدند و درآمد سرشاری را برای شرکت به ارمغان آوردند. اما با همه ی این اوصاف این شرکت دچار ضرر و زیان مالی شده بود زیرا درصد قابل توجه ی از کاربران خود را از دست داده بود و این به علت سقوط ارزش سهام این شرکت بود. به نظر می رسد این شرکت برای جبران ضرر و زیان وارد شده و بالا بردن ارزش سهام خود نیومن را اخراج کرده است.
شرکت اکتیویژن بلیزارد از دنیس دورکین، مدیر اجرایی برتر خود تقاضا کرده تا هنگام تعیین تکلیف وضعیت نیومن، به‌ صورت همزمان در سمت نیومن ایفای نقش کند و پس از آن، وی را به عنوان مدیر مالی برتر دائمی شرکت منصوب خواهد کرد؛ از آنجا که وی بین سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ میلادی در این سمت فعالیت داشته و مورد اعتماد شرکت است، بهترین گزینه برای جانشینی نیومن است. شنیده ها حاکی از آن است که نیومن قصد دارد بعد از تعیین تکلیفش در شرکت اکتیویژن، در شرکت بزرگ Netflix که در زمینه‌ی استریم فیلم فعالیت دارد، مشغول به کار شود.

جزئیات و بررسی اخراج مدیر مالی ارشد کمپانی اکتیوویژن
جزئیات و بررسی اخراج مدیر مالی ارشد کمپانی اکتیوویژن

خبر دیگری نیز خروج دیوید ولز را که سابقا به عنوان مدیر مالی برتر شرکت Netflix مشغول فعالیت بود، اعلام کرده است با این اوصاف احتمال استخدام نیومن در شرکت Netflix تقویت پیدا می کند. به گفته ی خود دیوید ولز او قصد دارد پس از ۱۴ سال خدمت در شرکت Netflix آنجا را ترک کند. همچنین و بنا بر اخبار رسیده، شرکت نت‌فلیکس اعلام کرده که شرط انتخاب مدیر مالی برتر جدید را سکونت در شهر لس آنجلس معین کرده است. که دقیقا نیومن این شرط را دارا است.
بنابراین انتظار می‌رود که نیومن فعالیت خود را در این شرکت از اوایل سال ۲۰۱۹ میلادی آغاز کند. در آینده ی نزدیک شرکت نت فلیکس خبر این ورود و خروج را به صورت رسمی اعلام خواهد کرد. سابقه ی کاری نیومن در شرکت اکتیویژن به ماه می سال ۲۰۱۷ میلادی باز می گردد که به عنوان مدیر مالی برتر اکتیویژن فعالیت خود را آغاز کرده بود و قبل از آن نیز سابقه‌ی فعالیت در شرکت دیزنی داشت که به عنوان مدیر مالی برتر پارک والت دیزنی مشغول فعالیت شده بود.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + چهار =