جزئیات و بررسی اخراج ۲۵۰ نفر از اعضای کمپانی Telltale Games

جزئیات و بررسی اخراج ۲۵۰ نفر از اعضای کمپانی Telltale Games

جزئیات و بررسی اخراج ۲۵۰ نفر از اعضای کمپانی Telltale Games

بازی The Walking Dead توسط استودیوی تل تیل گیمز طراحی شده است. این استودیو در طراحی بازی های ماجراجویی بسیار محبوب است. از این بازی ها می توان به واکینگ دد و بتمن و بازی تاج و تخت اشاره نمود. چندی پیش در طی اخباری اعلام شد که این استودیوی محبوب با مشکلات مالی درگیر است و ۲۵۰ عضو این استودیو به همین دلیل اخراج شده اند. در حال حاضر این استودیو فقط ۲۵ کارمند دارد. این بار دومی است که این اتفاق می افتد. البته ماندن این ۲۵ نفر نیز به معنی ادامه پیدا کردن فعالیت استودیو نیست، خصوصا بعد از کنسل کردن روند طراحی بعضی از بازی ها. برای مثال ساخت فصل دوم بازی هایی همچون Wolf Among Us 2 و Stranger Things کنسل شده است.

جزئیات و بررسی اخراج ۲۵۰ نفر از اعضای کمپانی Telltale Games
جزئیات و بررسی اخراج ۲۵۰ نفر از اعضای کمپانی Telltale Games

آشنایی با بازی The Walking Dead
پس از نیمه تعطیل شدن استودیوی تل تیل گیمز ادامه ی بازی The Walking Dead توسط استودیوی اسکای باند طراحی شده است. این بازی در نسخه ی اخر با نام The Walking Dead: The Final Season ارائه می شود. بازی The Walking Dead همانند نسخه های پیشین خود شروعی پر از هیجان دارد. طراح در بازی از کاراکترهای جدیدی استفاده کرده است یکی از این کاراکترها ای جی است. شما در نقش مادر جوان ای جی می توانید با تصمیمات خود روی آینده ی او تأثیر بگذارید. بازی در تصمیمات شما جریان دارد، در جایی از این بازی در یک دوراهی تصمیم گیری می مانید و کاراکتر جیمز به یاری شما می شتابد. این نسخه از بازی بازتابی از تصمیمات گذشته ی مادر جوان است. در بازی نشانه هایی از ساخت فصل چهارم به چشم می خورد. کلمنتاین مادر جوانی ست که یک دل سنگ دارد.
دیالوگ ها و گفتگوهای رد و بدل شده بین کاراکترها می تواند بازی را جذاب تر نماید.
در بازی می توانید در مراحل گوناگون تکه هایی از سرنوشت کلمنتاین را مشاهده کنید. شاید بتوان گفت که مهم ترین مرحله ی بازی به ملاقات لی و کلمنتاین برگردد. بهترین نکته ی بازی داشتن آزادی عمل در مراحل اکشن است، یعنی این که می توانید هر طور که می خواهید مبارزه کنید، نه بر اساس یک برنامه ی از پیش تعیین شده!
ممکن در بعضی از مراحل کمی نقص فنی اعصاب شما را خرد کند. مثلا در یک مرحله باید پشت زامبی ها پنهان شوید تا به کشتی برای انجام ماموریت برسید. در این مرحله چندین بار دکمه ها دیر عمل می کنند و کاراکتر شما می میرد. گرافیک این بازی که برای تمامی پلتفرم ها از جمله ایکس باکس و نینتندو سوییچ و پلی استیشن عرضه شده، بسیار بی نقص و با کیفیت است و می توان خلاقیت طراح را در طراحی جزئیات بازی مشاهده کرد.
طرز قرارگیری دوربین به هیجان بازی می افزاید برای مثال در مراحل مبارزه با زامبی ها دوربین از دید کاراکتر اصلی بازی را نمایش می دهد و قدرت نفس کشیدن را از شما می گیرد.
بازی فقط در صحنه های اکشن خلاصه نمی شود. صحنه های پر از احساس در بازی وجود دارد که ممکن اشک شما را روان کند. بازی با نور و رنگ در بازی بسیار ماهرانه صورت گرفته است. خارج از این بحث ها موسیقی و صداگذاری که مهم ترین بخش هر بازی هستند، به بهترین شکل در بازی قرار گرفته اند که به شکلی جادویی با المان های بازی همسو و هماهنگ هستند.
جذاب ترین قسمت ای بازی ان قسمت هایی است که گذشته را مقابل دیدگان شما می آورد. خصوصا بخش هایی که اتفاقات امروز را به تصمیمات دیروز ربط می دهد. در پایان نسخه ی قبلی سوالاتی در ذهن بازی کننده ها ایجاد شده بود که تمامی این سوالات در این نسخه پاسخ داده شده است. مراحل نسخه ی جدید بازی به نسخه های پیشین خود شباهت دارد و طراحان تصمیم گرفتند تا به چالش های همان نسخه قانع بشوند. احساسی ترین بخش بازی بخش پایانی بازی یعنی وقتی است که کلمنتاین به مرگ نزدیک می شود، اگر این دقایق از بازی را از دست بدهید هیچ چیزی از بازی متوجه نمی شوید چرا که این بخش مهم ترین بخش های داستان را روایت می کند.

جزئیات و بررسی اخراج ۲۵۰ نفر از اعضای کمپانی Telltale Games
جزئیات و بررسی اخراج ۲۵۰ نفر از اعضای کمپانی Telltale Games

این بخش ها شخصیت ای جی یا همان آلوین جونیور و کلمنتاین را به تصویر می کشد. ما در این صحنه ها شاهد سختی ها و مشقت های این دو کاراکتر در گذشته هستیم و همین اتفاقات سخت این چنین شخصیت بی رحمی به کلمنتاین بخشیده است. استودیوی سازنده خبر از احتمال ساخت نسخه ی چهارم این بازی پلی استیشن ۴ را می دهد که ای جی جا پای کلمنتاین می گذارد. در انتها نیز این نسخه از بازی، یک نتیجه ی هیجان انگیز را به شما هدیه می کند. پیش تر گفتیم که مراحل کمی به هم شباهت دارند ولی با این وجود می توان در هر لحظه خلاقیت طراح را مشاهده کرد. اگر طرفدار بازی های داستان محور با محوریت درام هستید حتما این بازی را تجربه کنید.

مرکز خرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + شش =