بررسی ارائه تعداد زیادی از نسخه ی بازی Resident Evil 7

جزئیات و بررسی ارائه تعداد زیادی از نسخه ی بازی Resident Evil 7 PS4

بازی رزیدنت اویل ۷ تنها بعد از چند روز از عرضه آن موفق شد مورد استقبال بسیاری از بازیکنان ها و منتقدین قرار بگیرد. کمپانی سازنده این بازی یعنی کپکام قبلا اعلام کرده بود که پیش بینی می کند این بازی تا ۱۱ فروردین ماه مصادف با ۳۱ مارس بتواند به فروشی حدود چهار میلیون نسخه دست پیدا کند. طبق خبر هایی که بعد از این موضوع در دسترس قرار گرفت مشخص شد که این بازی توانست حدود نیم میلیون نسخه را به فروش برساند.

همچنین کمپانی سازنده این بازی در خبری دیگر گفته بود که نسخه دموی این بازی ۷.۱۵ میلیون بار دانلود شده و فروش کلی سری بازی های این مجموعه هم از ۷۵ میلیون نسخه گذشته است که رقم بسیار خوبی می باشد. بازی رزیدنت اویل ۷ جدیدترین نسخه از مجموعه پرچمدار استودیو ژاپنی کپکام می باشد این بازی را نمی توان فوق العاده و بدون عیب و ایراد دانست ولی به شدت سرگرم کننده و خوش ساخت می باشد. بازی آن طور که در تریلرهایش نشان می داد از نوآوری خیلی زیادی استفاده نکرده است ولی نمی توان گفت این مورد باعث شده که این بازی بد باشد.

جزئیات و بررسی ارائه تعداد زیادی از نسخه ی بازی Resident Evil 7 PS4
جزئیات و بررسی ارائه تعداد زیادی از نسخه ی بازی Resident Evil 7 PS4

در واقع این نسخه از بازی یک حرکت انقلابی حساب نمی شود و با رزیدنت اویل ۴ فرق دارد. این موضوع از واکنش های منفی این بازی محسوب نمی شود و شاید بتوان گفت بهترین ویژگی بازی هم همین است. درست است که بعضی از بازی ها انقدر تکرار شده اند که در آنها به یک نوآوری و انقلاب نیاز پیدا شده است ولی این مجموعه از بازی ها هنوز به تکرار نیفتاده اتفاقا مشکلی که این بازی داشت این بود که هویتش را گاها از دست داده است. نمی توان مشکل از دست رفتن هویت را با جعل و ساخت یک هویت قلابی جدید بهبود بخشید بلکه کاری که باید انجام داد این است که هویت فراموش شده را یاد آوری کرد و خاطرات گذشته را مرور کرد.

قسمت های پنجم و ششم این بازی شاهد رزیدنت اویل بودیم که در آن با انتخاب های اکشن بی سر و ته بازی به سمت اشتباهی رفته بود ولی در قسمت هفتم این بازی شاهد این هستیم که بازی به اصل خود برگشته است و حالا می توانیم به یاد بیاوریم که بازی در گذشته چه بوده و چه چیزی می تواند باشد. رزیدنت اویل ۷ شبیه کسی است که بعد از سال ها از کما خارج شده است در یک کلام می توان این بازی را به طرز دیوانه واری برای برگشتن به روز های اوج مجموعه ضروری دانست.

وقتی اولین تریلرها درباره این بازی پلی استیشن منتشر شد بسیاری از طرفداران قدیمی این مجموعه از اینکه زاویه دوربین از حالت سوم شخص به اول شخص تغییر کرده است رنجیدند و احساس کردند بازی محبوب شان از بین رفته. برخی دیگر از طرفداران این مجموعه بازی ها از این تغییرات خوشحال بودند و احساس می کردند تغییرات مثبتی در بازی رخ داده است در واقع باید بگوییم محصولی که ارائه شد باعث شد هر دو گروه به طور مثبتی نا امید شوند.

با اینکه زاویه دوربین در این بازی تغییر کرده است ولی این بازی به معنی واقعی کلمه به اصل خود برگشته است و همه ویژگی های خاص این مجموعه را در سبک وحشت و بقا در خود حفظ کرده است. کسانی که فکر می کردند با تغییر کردن زاویه دوربین تغییرات بسیار زیادی اتفاق افتاده است هم مشاهده خواهند کرد که اینگونه نیست. در این بازی شاهد این هستیم که داستان بازی از ادامه نسخه های قبلی پیگیری می شود.

اتمسفری که در این بازی دیده می شود انسان را یاد سیاه ترین آثار ساخته شده در بین سریال ها و فیلم های سینمایی می اندازد.
شخصیت اصلی بازی به دنبال همسرش می گردد که گویا گم شده است و به تازگی توانسته یک سری اطلاعات درباره اینکه کجا ممکن است باشد به دست آورد. هنگام شروع بازی شما شخصیت اصلی بازی را از نمای بالا خواهید دید که سوار ماشین شده و در جایی که بین باتلاق و مرداب ها قرار دارند رانندگی می کند. ایتن وارد ملک بزرگ خانواده بیکر می شود و حالا دنیای پشت سر او فراموش شده و شما شاهد خشونت بسیار زیادی در بازی هستید. خشونتی که با پیچ گوشتی قهوه ای شیطانی و صدای اره برقی همراه خواهد بود.

این به این معنی است که هرچه پیش از این دیدید را باید فراموش کنید و حالا یکی از قربانی های احتمالی این دیوانگان خواهید بود. این خانه از نمای بیرون شبیه به یک کلبه معمولی است ولی وقتی وارد آن می شوید به نظر می رسد که کم کم اندازه این خانه بزرگ تر شده و می توان گفت طراحی این خانه یکی از بهترین کارهایی است که در رزیدنت اویل ۷ انجام شده است. بیشتر داستان های ترسناک با کیفیت موجود در یک مکان محدود ساخته شدند.

خانه هایی که شیطان آن ها را به تسخیر درآورد یا هتلی که انسان ها را دیوانه می کند یا فضاپیماهای متروک و حتی قطاری در حرکت، به نظر می رسد باید بپذیریم که فضا های بسته به زیاد شدن وحشت کمک می کنند. فرار کردن در یک راهرو باریک باعث ترسناک تر شدن اوضاع می شود. می توان گفت در سه نسخه قبل رزیدنت اویل این موضوع را کنار گذاشته بودیم و حتی در کوچکترین محیط ها هم می توانستید شیرجه بزنید و جاخالی بدهید و بسیاری از نبرد ها در شهرها و خیابان ها انجام می شد.

درست است که چهار قسمت اول مجموعه بازی های رزیدنت اویل هم در خیابان ها بود ولی در آن ها شاهد خیابان ها و پس کوچه هایی بودیم که تاریک بودند و محدوده دید کاربر کم بود و همه دشمن ها بسیار چالش برانگیز می شدند. برای همین می توانستیم به خوبی حس قرار گرفتن در موقعیتی که نمی توان از آن فرار کرد را داشته باشیم. می توان گفت این نسخه از بازی یعنی نسخه ۷ از لحاظ لوکیشن فوق العاده کار کرده است داستانی که در آن به سر می بریم درباره یک بازمانده است که در یک عمارت بزرگ قرار دارد.

این بار قرار نیست به عنوان یک سرباز حرفه ای در کنار هم در مرزها با تروریست های مختلف کشورهای دیگر بجنگیم. بازی طوری پیش می رود که اگر می گفتند کمپانی کارگردان های فیلم اره و احضار را برای ساخت این بازی انتخاب کرده اصلا جای تعجب نبود شما در این بازی خشونت وحشیانه اره را در کنار جو دیوانه وار رزیدنت اویل می بینید که البته می توان گفت از این مورد آخر کمی کم شده است. رزیدنت اویل ای که شاهد هستیم آرام تر پیش می رود و دچار بحران هویتی که در یکی دو نسخه قبلی شاهد بودیم نمی شود، تغییر زاویه دوربین حس عجیبی به کاربر ها نمی دهد و می توانیم رزیدنت اویل ۷ را یک نسخه کلاسیک از این سری بازی ها بدانیم.

شما در این بازی باید از گیاهان شفابخش استفاده کنید و محتویات کوله پشتی خود را مدیریت کرده و منابع خود را کنترل کنید و برای باز کردن بعضی از درها شما مجبور خواهید بود برگردید و مسیرهای تکراری را دوباره تجربه کنید. البته اینگونه نیست که این بازی هیچ گاه دچار عیب و ایراد و افت نشود. اگر بخواهیم بازی را به دو قسمت تقسیم کنیم می توانیم بگوییم قسمت اول این بازی در خانه خانواده بیکر سپری می شود و قسمت دیگر در مکانی دیگر. می توانیم با قاطعیت بگوییم که تمام نقاط اوج بازی در خانه خانواده بیکر رخ می دهد.

کارگردان بازی در این قسمت از بازی تنش های خرد کننده و خون و خونریزی های فیلم های خشن را به شما یادآوری می کند. در ساعت های اولیه بازی اسلحه ها و مدیریت آیتم ها هنوز در دسترس شما نیست. از متفاوت ترین قسمت های بازی در کل سری محسوب می شود چرا که شما همیشه در نسخه های قبلی حداقل یک کلت معمولی را از ابتدای کار در اختیار داشتید ولی حالا با یک شخصیت بسیار آسیب پذیر طرف هستید که برای دفاع کردن از خود دست خالی است.

بازی جوری طراحی شده که همواره مجبور به گشت زنی در قسمت های مختلف خانه می شوید و همیشه استرس این را خواهید داشت که در پشت درها چه چیزی قرار دارد. این بازی PS4 موفق شد بر خلاف بسیاری از فیلم های سینما جامپ اسکرها به خوبی بهره ببرد و بازی موفق می شود تارهای عصبی بازیکنان را به دست آورد. کمی که از بازی می گذرد و بالاخره شما یک سلاح به دست می آورید. از وحشت بسیار و ترسناک بازی کاسته می شود ولی کماکان احساس نا آرامی خواهید کرد.

جزئیات و بررسی ارائه تعداد زیادی از نسخه ی بازی Resident Evil 7 PS4
جزئیات و بررسی ارائه تعداد زیادی از نسخه ی بازی Resident Evil 7 PS4

حالا مسئله بقا مطرح می شود، چرا که گلوله ها خیلی کمیاب می باشند و بعضی از دشمنان حتی با شلیک گلوله نیز نابود نمی شوند شما می توانید همیشه به دشمنان حمله کنید و همیشه هم گلوله های شما آنها را ضعیف می کند و حتی زمین می خورند و حتی این احتمال وجود دارد که وانمود به مردن کنند ولی به سرعت چیزی از آن ها باقی نمی ماند به جز یک لکه خون پس به نظر می رسد بهتر است منابع تان را درست مدیریت کنید و از این گونه درگیری ها دوری کنید.

بازی سر بزنگاه ها شما را گیر می اندازد و ممکن است شما گلوله های خیلی زیادی به دست آورده باشید و احساس کنید که می توانید از پس هر چالشی بر بیایید ولی ناگهان خود را در یک اتاق بسته با چهار دشمن می بینید و اضطرابی بر شما حاکم می شود که ممکن است نتوانید گلوله هایتان را آن طور که باید استفاده کنید و بعضی از آنها را هدر بدهید و اوج آدرنالین و هیجان را تجربه کنید. می توان گفت این خانه و محتویاتش یکی از بهترین جاهای موجود در تاریخ این مجموعه از بازی ها محسوب می شود و شاهد فضایی خواهیم بود که به شدت پوسیده است و حتی راه رفتن در این خانه هم مور مور کننده خواهد بود.

شما می توانید از پشت صفحه نمایش خود بوی گند غذاهای فاسد را احساس کنید و هوای پر از گرد و غبار خانه ممکن است شما را به سرفه بیاندازد. حشره های بزرگ و سوسک های زیاد موجود در این خانه می تواند اعصاب هرکسی را خرد کند سر و صدا های مختلفی که از اطراف این خانه می آید کاملاً اذیت کننده هستند صداگذاری در این بازی با دقت بسیار زیادی انجام شده است و همیشه یک صدا برای پرت کردن حواستان خواهد بود، که همین وجود صداهای خیلی زیاد در این خانه می تواند احساس جنون را در بازیکنان تداعی کند.

یکی از نکته های کاربردی درباره این صدا ها این است که می توانید صدای پای دشمن را که روی زمین چوبی در حال حرکت هستند بشنوید و با تغییر دادن مسیر تان از دست آن ها فرار کنید. این بازی را نمی توان یک شاهکار بدون عیب و ایراد دانست، ولی خیالتان می تواند از این بابت راحت باشد که این بازی حرکت درست و قوی در مسیر مجموعه بازی ها هست و مانند دو نسخه قبلی از دست بازی دور نشده است.

کلیدواژه : کمپانی Capcom
  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + بیست =