بررسی استودیو فرام سافتور ژاپن و بازی King’s Field

جزئیات و بررسی استودیو فرام سافتور ژاپن و بازی King’s Field

قرار است استودیو فرام سافتور رویدادی در ژاپن و در ۲۲ مهر ماه برای بازیهای Armored Core و Sekiro: Shadows Die Twice برگزار کند. در خبرهای جدید استودیو فرام سافتور (FromSoftware) که سازنده بازی Sekiro: Shadows Die Twice است اعلام کرده رویداد FromSoftware Game Event Fall 2018 در تاریخ (۱۴ اکتبر) یا ۲۲ مهر ماه برگزار می شود. در این رویداد مخاطبان امکان استفاده از بازی های Dark Souls: Remastered، Sekiro: Shadows Die Twice ،Metal Wold ،Deracine را دارند. مجموعه Armored Core به مناسبت بیست ساله شدن تصمیم دارد برنامه ای به این مناسبت در رویداد برگزار کند.

در این برنامه، فهرستی از ترک های مختلف بازی پلی استیشن ۴ تهیه شده است که به نمایش درمی آید و ترکی که بیش از همه محبوب باشد و رای بیشتری بیاورد پخش خواهد شد. استودیوی فرام سافتور (From Software) همیشه مخاطبان خود را به چالش دعوت می کند. با اینکه گاهی این چالش ها این مبارزات بازیها با بیرحمی تمام است اما بازیکن را به خود جذب می کند و مخاطبان از بازی های این استودیو همیشه استقبال می کنند چون می دانند تمام چالش های این استودیو جالب و مهیج است. با وجود اینکه این استودیو از خلاقترین مجموعه ها محسوب می شود اما بوده اند مخاطبانی که با تیپ کار این مجموعه اخت نگرفته اند.

جزئیات و بررسی استودیو فرام سافتور ژاپن و بازی King’s Field
جزئیات و بررسی استودیو فرام سافتور ژاپن و بازی King’s Field

اما مهم است دانستن اینکه این استودیو تمام تلاش خود را برای قصه گویی یا داستان زیبا، گیم پلی با چالش هایی سخت و طراحی و گرافیک شخصیت ها گذاشته است در نتیجه این امر بازیکن پس از رد کردن مراحل سخت می خواهد باری دیگر این مراحل را برای یادآوری آن خاطرات بازی کند. پس با این تفاسیر متوجه می شویم که این استودیو در زمینه ساختن بازی بسیار ماهر است که اینگونه مخاطب را با خود همراه می کند.

این استودیو توسط هیدتاکا میازاکی (Hidetaka Miyazaki) مدیریت می شود. او می گوید که تقریبا ده سال است روش خود را در دست گرفته ایم و به سمت جلو حرکت می کنیم. اما اینکه چگونه فرام سافتور این روش را حفظ کرده است و دچار تزلزل نمی شود و سعی کرده همیشه بر آن کیفیت باقی بماند خود نیاز به تامل دارد. این استودیو در سال ۱۹۸۶ میلادی کار خود را در زمینه تولید نرم افزارهای اداری آغاز کرد. چندین سال بدین گونه گذشت تا اینکه در سال ۱۹۹۴ که آغاز عرضه کنسول پلی استیشن ها و CD به جای کارتریج ها بود، شرایط تغییر کرد.

این موضوع توجه بسیاری از شرکتهای تولید نرم افزار و بازی های ویدئویی را به خود جذب کرد. فرام سافتور نیز در این زمان تصمیم گرفت شرایط خود را تغییر دهد پس در نتیجه با بازی King’s Field را برای این کنسول ها تولید کرد و پا در این عرصه گذاشت و این در شرایطی بود که فقط چند هفته از انتشار کنسول های پلی استیشن گذشته بود. درواقع بیشتر ویژگی هایی که در این بازی Playstation 4 مشاهده می کنید دقیقا تمام مواردی است که بر اساس آن می گوییم این استودیو خط خود را حفظ کرده است.

در این بازی، مخاطب در فضایی قدم می گذاشت که دشمنان آن رحمی نداشتند و در محیط بازی گاهی احساس که دشمنان از شما نخواهند گذشت و از این شرایط هرگز بیرون نخواهید آمد. این بازی هیچگاه در آمریکای شمالی عرضه نشد و سری دوم آن در آنجا انتشار پیدا کرد. پس از انتشار پلی استیشن ۲، این استودیو نیز وارد مرحله ی جدیدی شد و باری دیگر با بازی Eternal Ring که بسیار شبیه به King’s Field بود وارد میدان شد. اما این استودیو در هر بازی که تولید می کرد نقطه قوتی در نظر می گرفت که باعث تمایز آن با بازیهای گذشته شود.

جزئیات و بررسی استودیو فرام سافتور ژاپن و بازی King’s Field
جزئیات و بررسی استودیو فرام سافتور ژاپن و بازی King’s Field

و همچنین تنوعی برای بازیکنان اما در همان دوران پلی استیشن ۲، این شرکت بازی به نام Evergrace که تیپ اکشن داشت تولید کرد که در آن زمان میان کاربران و منتقدین سر و صدا به پا کرد. در واقع همان تکنیک بازی The Legend of Zelda: Ocarina of Time که از دوربین سوم شخص استفاده کرد بود را به کار برده بود. علاوه بر این موضوع داستان بازی بسیار مهیج و سرگرم کننده نیز بود.

فرام سافتور در سال ۱۹۹۷ بازی Armored Core منتشر کرد. که در آن بازی رباتهای مکانیکی حضور داشتند که البته اولین بازی بدین شکل نبود اما به دلیل آنکه تم داستانی جالبی داشت و تمام موارد بسیار خوب در کنار هم به کار رفته بودند باعث جذب مخاطب شدند. این استودیو در زمان گذشته در رابطه با توسعه یک نسخه از مجموعه Armored Core اطلاع رسانی کرده بود در نتیجه منتقدین منتظرند که تاریخ ۲۲ مهر ماه اطلاعات بیشتری بدست بیاورند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 1 =