بررسی اسپانسری سونی در رویداد TGS 2018

جزئیات و بررسی اسپانسری سونی در رویداد TGS 2018

در جدیدترین خبری که انجمن سرگرمی‌ های ژاپن منتشر کرد، سونی اعلام کرده است که در رویداد TGS 2018 برای سازندگانی که به صورت مستقل فعالیت می‌ کنند اسپانسر خواهد بود. انجمن سرگرمی‌ های ژاپن نشست خبری خود را در نمایشگاه توکیو گیم شو برگزار کرد و طی آن اعلام کرد که برای استودیوهایی که به صورت مستقل فعالیت دارند برنامه ‌ای دیگری در نظر گرفته‌ ایم. برای این توسعه دهندگان مستقل می‌ خواهیم رویداد Sense of Wonder Night را داشته باشیم تا این سازنده‌ ها در محل دیگر محصولات و بازی‌‌های پلی استیشن خود را عرضه کنند.

جزئیات و بررسی اسپانسری سونی در رویداد TGS 2018
جزئیات و بررسی اسپانسری سونی در رویداد TGS 2018

موضوع جدید نیست بلکه در مراسم سال گذشته نیز این رویداد برگزار شده است اما آنچه که مهم است حضور دوباره شرکت سونی و اسپانسر بودن این کمپانی برای رویداد Sense of Wonder Night است. اما حضور حمایت گر سونی در این رویداد و استقبال از توسعه دهندگان باعث تعجب منتقدین شده است چرا که علاوه بر رویداد Sense of Wonder Night، هزینه غرفه این سازندگان را نیز بر عهده گرفته است. از سال ۲۰۱۵ بود که سونی تصمیم گرفت در مراسم Tokyo Game Show 2018 حضور داشته باشد و اسپانسر توسعه دهندگان مستقل باشد.

البته این نکته باعث شادمانی اینگونه سازندگان نیز هست. از سال ۲۰۱۰ طراحی تصاویر هنری نمایشگاه TGS بر عهده ایپی گیوبو (Ippei Gyoubu) می‌ باشد رویداد سال ۲۰۱۸ نیز توسط او طراحی شد. گیوبو در مصاحبه‌ ای که داشته است راجع به طرحی که برای این مراسم در نظر گرفته است گفته: این طرح با استفاده از آرایه‌ های الکترونیک و ورزش بوده است و کمی تخیل، یکی دیگر از مواردی که در این نمایشگاه حضور دارد و باعث جلب توجه مخاطبان است رویداد e-Sports X است که قرار است.

در این مراسم با تغییراتی روبه رو باشد و نسبت به سال گذشته گسترده ‌تر باشد و به صورت بین‌المللی برگزار شود. نمایشگاه Tokyo Game Show 2018 از طریق پلتفرم‌ها توئیچ و NicoNico برای جذب مخاطبان و هواداران که علاقه زیادی به این نمایشگاه دارند به صورت زنده پخش خواهد شد. در سالن‌های ۱ الی ۸ تمام بخش‌ ها مانند: بازی Playstation برای افراد بزرگسال، خانواده، بازی برای موبایل، نمایشگاه‌های عمومی و موارد دیگر تقسیم می‌ شود. سالن‌ های ۹ الی ۱۱ نیز بخش‌ ها مربوط به بازی‌ های مستقل، واقعیت مجازی و eSports را دربر می‌ گیرد.

در این مراسم سازندگان مختلف باهم دیدار دارند و در مورد تکنیک‌ های خاصی که در بازی‌ های خود به کار برده ‌اند صحبت می‌ کنند و با کمپانی ‌های دیگر نیز آشنا می‌ شوند. شاید بتوان گفت این نمایشگاه یک تجارت یا یک کسب و کار نیز می‌ باشد. همچنین بر اساس آماری به دست آمده از انجمن حمایت از سرگرمی‌ های رایانه‌ ای ژاپن (Computer Entertainment Supplier’s Association)، امسال بیش از سال‌ های پیش شرکت‌ ها حضور یافته‌ اند و تعداد غرفه‌ های بیشتری به ثبت رسیده است. تقریبا ۲۲۰۰ غرفه برای این مراسم ثبت نام کرده‌ اند.

لازم به ذکر است که در این نمایشگاه از کشور‌های مختلف شرکت می‌ کنند (نزدیک به ۳۰ کشور). البته برای شرکت در این رویداد باید از قبل ثبت نام کنند و مقدمات حضور را فراهم یابند. سونی که یک شرکت ژاپنی و چند ملیتی می‌ باشد توسط آکیو موریتا و ماسارو ایبوکا دایر شد سپس رفته رفته رشد کرد. در زمان جنگ جهانی دوم بود که مردم نیاز داشتند در جریان اتفاقات و امور باشند اما رادیو‌هایی که در اختیار مردم بود بخاطر اوضاع نابسامان آن زمان خراب بود در نتیجه عملا غیر قابل استفاده شده بود.

در این زمان بود که شرکت سونی (که آن زمان هنوز به این نام شهرت پیدا نکرده بود و با نام شرکت ایبوکا شناخته شده بود) دست به‌ کار شد تا بتواند هم قدرت خود را نشان دهد و هم در آن شرایط کمکی به مردم باشد. این شرکت سعی کرد تمام رادیو‌های خراب را جمع آوری کند و به تعمیر کردن آن‌ها بپردازد همین امر موجب شد بیش از پیش بین مردم شناخته شود و محبوب واقع شود.

جزئیات و بررسی اسپانسری سونی در رویداد TGS 2018
جزئیات و بررسی اسپانسری سونی در رویداد TGS 2018

اوایل دهه پنجاه بود که سونی توانست رادیو‌‌هایی که از ترازینستوری خاص در آن استفاده شده است تولید کند و همین نیز عاملی برای موفقیت این شرکت شد. پس از آن بود که آرام آرام مردم با این کمپانی آشنا شدند و سونی نیز همواره در حال تلاش برای تولید و ارائه وسایل الکتریکی یا قابلیت‌ های خاص و ویژه بود. سونی با استفاده از مهندسان خبره توانست سنسوری بسیار کوچک به نام Exmor RS IMX230 در سال ۲۰۱۴ تولید کند.
و چون از تکنولوژی بالایی در ساخت آن استفاده شده بود باعث شد که تولید کنندگان موبایل از این ویژگی استفاده کنند و تلفن‌ های همراه نازکتری تولید کنند. همچنین در سال ۲۰۱۷ توانست در لیست فورچون از میان ۵۰۰ برند رتبه ۱۰۵ را بدست آورد مراسم TGS 2018 در کشور ژاپن و در شهر توکیوی برگزار می‌ شود. این مراسم در سالن Makuhari Messe و در تاریخ (۲۰ الی ۲۳ سپتامبر ۲۰۱۸) یا ۲۹ شهریور الی یک مهر ۱۳۹۷ و در روز پنجشنبه برگزار می‌ شود.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − دوازده =