جزئیات و بررسی اطلاعاتی در مورد بازی جدید Valley PS4 کمپانی Blue Isle

جزئیات و بررسی اطلاعاتی در مورد بازی جدید Valley PS4 کمپانی Blue Isle

جزئیات و بررسی اطلاعاتی در مورد بازی جدید Valley PS4 کمپانی Blue Isle

سازنده بازی Slender: The Arrival یعنی استودیو بلو آیل (Blue Isle)، جدیدترین محصول خود را در سبک ماجراجویی قرار داده و نام این عنوان جدید را Valley گذاشته است و برای موفقیت بازی، عناصر برخی از بهترین بازی های ویدیویی را در آن قرار داده است. تاسیس استودیو بلو آیل به سال ۲۰۱۰ میلادی بر می گردد و محل تاسیس آن نیز کشور کاندا و شهر تورنتو می باشد.
این استودیو تا به امروز موفق به انتشار بازی های Subsistence و Slender: The Arrival شده است اما مدت زمانی بود که از این استودیو خبری نبود و از دنیای بازی های ویدیویی کنار رفته بود. اما بعد از گذشت سه سال، دوباره وارد میدان شد و بازی جدید خود و سومین بازی اش را با عنوان Valley معرفی کرد. ویژگی های متفاوتی در این بازی وجود دارد که می تواند مخاطب را جذب خود کند. از جمله این ویژگی ها می توان به تنوع محیطی بازی اشاره کرد که در عین متنوع بودن، از تفاوت های زیادی هم برخوردارند.
از جمله این محیط ها، جنگل های زیبا، ارتفاعات پوشیده از مه، تاسیساتی که متروکه شده اند، غارهایی تاریک و … می باشند که تمامی آن ها را می توان ترکیبی از واقعیت و خیال دانست. وجود چنین محیط هایی می تواند بسیار جذاب باشد و توجه کاربران را به خود معطوف کند. ویژگی مهم بعدی، وجود یک اکسوسوییت مکانیکی به نام L.E.A.F است که توسط استودیوی سازنده بازی در آن قرار داده شده است.

جزئیات و بررسی اطلاعاتی در مورد بازی جدید Valley PS4 کمپانی Blue Isle
جزئیات و بررسی اطلاعاتی در مورد بازی جدید Valley PS4 کمپانی Blue Isle

این ویژگی موجب خواهد شد تا شخصیت های اصلی بازی از سرعت و چابکی و در عین حال قدرت های مختلف بهره مند شوند. البته ناگفته نماند که اکسوسوییت این بازی، قابلیت ارتقا هم دارد و شما با پیشرفت در طول بازی خواهید توانست قدرت های بیشتری را کسب کنید. همان طور که در ابتدا هم اشاره شد، در بازی Valley از دیگر بازی های مهم استفاده شده و تاثیر آن ها در این بازی بسیار مشهود است.
از جمله این بازی ها می توان به BioShock، Crackdown و Slender: The Arrival اشاره کرد. تاثیراتی که آن ها بر روی Valley گذاشته اند را می توان در محیط بازی و طراحی آن، عناصر ترسناک بازی و هم چنین گیم پلی آن مشاهده کرد اما سازندگان صرفاً در پی یک تقلید نبوده اند بلکه با الهام از این ویژگی ها و تمکیل آن ها، موفق به بهبود این ویژگی ها شده اند.
قرار گرفته شدن ویژگی های چند بازی در کنار هم و تکمیل آن ها، موجب شده است تا بازی Valley ویژگی خاص خود را داشته باشد و اتمسفری مخصوص به خود را دارا باشد.
نمایش هایی که از این بازی تاکنون ارائه شده است گویای این امر است که فضای ترسناک موجود در بازی از دیگر بازی های این سبک به مراتب بهتر و ترسناک تر بوده است و به این دلیل این حس به شما منتقل می شود که هم استودیو بلو آیل با این سبک آشنایی کامل دارد و هم چنین ویدیوهای منتشر شده در مورد این بازی، سراسر ترس و نگرانی می باشد و به خوبی این حس را به کاربر منتقل می کنند.
پتار مارکوویچ که طراحی بازی PlayStation Valley را بر عهده دارد، طی مصاحبه ای که با سایت گیم اسپات داشته ، این گونه بیان کرده است که:
“هدف ما این بود که هویت استودیو به عنوان یکی از استودیوهای بازی سازی به اثبات برسد. ما به دنبال پیروی از اصول به کار رفته در بازی Slender بودیم اما در ساخت بازی جدید خود یعنی Valley، سعی در اضافه کردن جنبش و حرکت رو به جلو هم بودیم. به نظر می رسد این بازی بتواند ابعاد کاری ما را وسعت ببخشد.”
در ادامه صحبت های پتار مارکوویچ، مدیر عامل استودیو بلو آیل، الکس تینتور هم بیان کرد که:“پس از این که شاهد موفقیت های بازی Slender: The Arrival بودیم، تصمیم ما بر این شد که یک بازی متفاوت ارائه دهیم و از این طریق، آزادی زیادی را به کاربران بدهیم و نتیجه تصمیم ما، ساخت بازی Valley شد. این بازی برای ما از اهیمت زیادی برخوردار است و برای آن به شدت هیجان زده ایم.

جزئیات و بررسی اطلاعاتی در مورد بازی جدید Valley PS4 کمپانی Blue Isle
جزئیات و بررسی اطلاعاتی در مورد بازی جدید Valley PS4 کمپانی Blue Isle

این پروژه یکی از متفاوت ترین تجربه هایی است که تاکنون داشته ایم و بسیار امیدواریم که بتواند برای کاربران لذت بخش باشد. “آمیخته شدن عناصر رئالیسم، سوررئالیسم و میلیتاریسم در بازی Valley موجب شده است تا این بازی با هیچ بازی دیگری شباهت نداشته باشد. یکی از متفاوت ترین و در عین حال جذاب ترین مکانیزم های بازی را پس از یافتن یک جسم به نام “امریتا” مشاهده خواهید کرد که از آن با عنوان امکان تغییر حیات و مرگ نام برده می شود.
شما خواهید توانست هر وقت که بخواهید، موجود زنده ای را هدف قرار دهید و حیات آن را به ذخیره امریتا بیفزایید. هم چنین شما قادر خواهید بود تا با کمک این حیات ذخیره شده، به زنده کردن دوباره حیوانات اقدام کنید، راه عبور جدیدی برای خود ایجاد کنید و یا به درختی که حیات او از بین رفته، جان دوباره ای ببخشید. پتار مارکوویچ در خصوص این ویژگی اعلام کرده است که از آن در حل پازل های بازی کمک فراوانی خواهید گرفت.
تاثیرگذاری زندگی و مرگ شما به گونه ای است که حتی مرگ شما در بازی، پایان کار نخواهد بود و جذب انرژی و حیات محیط اطراف توسط اکسوسوییت موجب خواهد شد تا کاراکتر اصلی دوباره زنده شود و جان دوباره ای بگیرد.
این ویژگی در نسخه اول بازی Bioshock هم وجود داشت اما در بازی Valley تفاوت های آشکاری وجود دارد. علل عمده تفاوت آن این است که اتکای زیاد شما بر محیط اطراف موجب خواهد شد تا به مرور محیط از بین رفته و بازی خاتمه پیدا کند و برای ادامه بازی مجبور به شروع دوباره آن خواهید بود. مارکوویچ این دلیل را این گونه توجیه می کند که:
“هدف ما برقراری نوعی ارتباط با محیط بازی و کاراکتر و اهمیت محیط اطراف است. این ویژگی از اهمیت زیادی در روایت بازی و هم چنین نوع برخورد شما با محیط برخوردار خواهد بود.”
گیم پلی بازی به صورت مختصر به نمایش درآمده است و در آن سیستم مبارزه و کارکردهای امریتا مشخص شده است. از طریق این نمایش کوتاه مشخص شد که هدف تمامی موجوداتی که در بازی وجود دارند کشتن کاراکتر اصلی نیست. اما دشمنان بازی به گروه های مختلفی تقسیم شده اند و با پرتاب گلوله های آتشین و … سعی در کشتن شما دارند. هم چنین برخورد شما با دود سبز رنگ به جا مانده از دشمنان موجب کاهش سطح سلامتی تان خواهد شد.
برای عبور از مسیرهای سخت باید از قلاب استفاده کنید که ترکیب این ویژگی با قابلیت های موجود در امریتا موجب خلق نوآوری در آن شده است. موسیقی به کار رفته در آن نیز از ترکیب آهنگ های زیبا بوده و به جذابیت بازی کمک فراوانی کرده است. صداگذاری ها نیز به زیبایی هر چه تمام تر شدن بازی کمک فراوانی کرده است. محیط بازی و تاثیر پذیری آن از رفتار کاربر و مواجه شدن کاربر با نتیجه اعمال خود است که موجب تمایز این بازی با دیگر بازی های ماجراجویی اول شخص شده است.
سازندگان بازی اعلام کرده اند که در تابستان سال آینده این بازی را برای پلتفرم های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه خواهند کرد. دارندگان سیستم عامل ویندوز ۷ یا بالاتر با پردازنده دو هسته‌ای بیشتر از ۳ گیگاهرتز، حافظه رم ۸ گیگابایت، کارت گرافیک ای‌تی‌آی رادئون HD 7770 یا انویدیا جی‌فورس GTX 650، دایرکت ایکس نسخه ۱۰ و فضای خالی ۵ گیگابایت قادر به تجربه این بازی خواهند بود.
اما برای تجربه بازی Valley با کیفیت بالاتر، بهتر است آن را با سیستم عامل ویندوز ۷ یا بالاتر با پردازنده مرکزی چهار هسته ای بیشتر از ۳ گیگاهرتز، حافظه رم ۱۶ گیگابایت، کارت گرافیک ای‌تی‌آی رادئون HD 7870 یا انویدیا جی‌فورس GTX 660، دایرکت‌ایکس نسخه ۱۱ و فضای خالی ۵ گیگابایت تجربه کنید.

مرکز خرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 19 =