حالت اول شخص بازی The Evil Within 2 در آپدیت جدید

جزئیات و بررسی افزودن حالت اول شخص به بازی The Evil Within 2 PS4 در آپدیت جدید

طرفدارن بازی های رایانه ای شاید با بازی The Evil Within 2 آشنا باشند. این بازی که مدتی قبل در استودیوی تانگو گیم ورکس تولید شده و توسط شرکت بتسدا منتشر شده است، دارای سبکی اکشن و البته ترسناک است. این بازی در ابتدا به صورت سوم شخص طراحی شده بود. در به روزرسانی جدیدی که توسط بتسدا منتشر شده است امکان بازی در قالب اول شخص، FPS، نیز برای مخاطبان فراهم شده است.

جزئیات و بررسی افزودن حالت اول شخص به بازی The Evil Within 2 PS4 در آپدیت جدید
جزئیات و بررسی افزودن حالت اول شخص به بازی The Evil Within 2 PS4 در آپدیت جدید

البته دوستداران حرفه ای بازی نیازی به توضیح ندارند ولی برای آن دسته از مخاطبانی که تجربه کمی در بازی های رایانه ای دارند باید بگوییم که منظور از حالت اول شخص حالتی است که در آن تنها سلاح و دستان شخصیتی که کنترل آن را بر عهده دارید و محیط بازی را مشاهده می کنید! بنابراین شما از این پس می توانید به دنیای بازی قدم بگذارید و با حسی متفاوت این بازی را تجربه کنید.

در به روزرسانی جدید بازی امکان انتخاب حالت اول شخص در منوی بازی برای شما فراهم شده است. شما حتی این امکان را دارید که در طول بازی و در زمان دلخواه خود حالت اول شخص را به حالت سوم شخص تغییر دهید و این کار را برعکس نیز تکرار کنید. این نکته را نیز باید ذکر کنیم که حالت اول شخص به نسخه رایگان بازی که معمولا برای آزمایش قابلیت های بازی در دسترس مخاطبان قرار می گیرد نیز افزوده شده است.

همچنین کسانی که بازی را بر روی پی سی در اختیار دارند از مدتی قبل امکان دسترسی به حالت اول شخص را از طریق به روزرسانی داشته اند. تهیه کننده بازی The Evil Within 2، شینسانکو اوهارا، یکی از دلایل اضافه کردن حالت اول شخص به بازی را علاقه زیاد مخاطبان به تجربه بازی های ترسناک از دید خودشان و در واقع حالت اول شخص اعلام کرده است.

شما در حالت اول شخص این بازی می توانید از زاویه دید یکی از شخصیت های بازی به نام سباستین در بازی حضور یابید و همه ترس القایی در بازی را در حالت اول شخص نیز تجربه کنید که شاید تجربه مناسبی برای شما به عنوان یکی از علاقه مندان به بازی های ترسناک باشد. سباستین در واقع، قهرمان اصلی بازی است که برای نجات دختر خود وارد جهان یونیون می شود و داستان بازی و ماجراهای اکشن آن بیش تر بر سباستین، گذشته، اشتباهات و اهداف او متمرکز است.

بنابراین قرار گرفتن به جای سباستین و انجام بازی از دید او مسلما تجربه ای عمیق تر و هیجان انگیز تر از بازی کسب خواهید کرد. بر طبق نظر اوهارا در حالت اول شخص مقیاس بازی چندین مرتبه بزرگ تر از حالت سوم شخص به نظرتان خواهد آمد و شما خواهید توانست محیط بازی و دشمنان را در فواصل نزدیک تری به خود مشاهده کنید که این امر باعث می شود دقت فراوانی که سازندگان در طراحی بازی لحاظ کرده اند را بهتر از پیش درک کنید و مورد توجه قرار دهید. در بازی The Evil Within 2 محیط بازی و اکتشاف در آن بسیار پراهمیت است.

جزئیات و بررسی افزودن حالت اول شخص به بازی The Evil Within 2 PS4 در آپدیت جدید
جزئیات و بررسی افزودن حالت اول شخص به بازی The Evil Within 2 PS4 در آپدیت جدید

شما در The Evil Within 2 با محیطی وسیع تر نسبت به نسخه قبلی مواجه هستید و گاهی این امکان را دارید که برای رسیدن به مقصد خود از چندین مسیر مختلف استفاده کنید.  همچنین سرک کشیدن به گوشه و کنار محیط بازی علاوه بر بیرون آوردن بازی از یکنواختی و خطی شدن، مواقعی که بازی را با درجه سختی بالا دنبال می کنید، برای شما با ارزش خواهد بود چون باعث دستیابی به مهمات یا مواد اولیه را در محیط می شود. با این توضیحات شاید بتوان تاثیر اضافه شدن حالت اول شخص را بیش تر حس کرد و بنا بر گفته اوهارا به ارزش کار طراحان بازی بیشتر پی برد.

از نظر منتقدان بازی The Evil Within 2 با این که بازی در رده بازی های ترسناک قرار می گیرد اما عنصر ترس در آن چندان قالب نیست و اصولا نباید به چشم یک بازی ترسناک به آن نگریست. شاید اضافه کردن حالت اول شخص به بازی بتواند این نقیصه را جبران کند زیرا قطعا در حالت اول شخص با غرق شدن بیش تر در فضای بازی عنصر ترس نیز بیش تر به چشم مخاطب خواهد آمد. بنابراین اگر جنبه ترسناک بازی برایتان مهم است به روزرسانی و تجربه حالت اول شخص را اکیدا به شما توصیه می کنیم. به عنوان نکته پایانی لازم است به ذکر است که بازی The Evil Within 2 بر روی پلتفرم های پی سی، پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان به مخاطبان عرضه شده است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 1 =