بررسی افزودن نقشه های کلاسیک GTA به بازی GTA Online

استودیوی راک استار سازنده ی بازی GTA V از افزودن نقشه های قدیمی به نسخه ی به روز شده ی بازی پی اس ۴ خبر می دهد. این نقشه قرار است به بخش GTA Online افزوده شود. GTA Online همان طور که از نام آن پیداست نام بخش آنلاین GTA V است. بر اساس این خبر تا سال ۲۰۲۰ این نقشه ها به بازی اضافه خواهند شد البته این خبر تا به حال از سوی استودیو رد یا تأیید نشده است. اگر این خبر حقیقت داشته باشد GTA V به راستی جز بازی های سرآمد در سبک MMO خواهد شد.
خبر منتشر شده از جانب همان شخصی منتشر شده بود که در رویداد هالووین اسرار بسته های مخصوص این رویداد برای GTA V را رو کرده بود. در این خبر نام نقشه های North yankton and Liberty city و san Fierro and Las Venturas به چشم می خورد. این نقشه ها به ترتیب در سپتامبر ۲۰۱۷ و اکتبر ۲۰۱۸ به بازی افزوده شدند و این امر خبر آن شخص را تصدیق کرد. این بسته های الحاقی رایگان نبودند و برای خرید آن ها می بایست پول خرید یک بازی کامل را بپردازید. علاقه مندان GTA V در جریان هستند که نقشه ی san Fierro and Las Venturas به دلیل محدودیت های کنسول نسل هفتمی در بازی ارائه نشد.

آشنایی با بازی GTA V

GTA V مخفف کلمه ی Grand Theft Auto V است. GTA V نیز یکی از زیر مجموعه های بازی GTA به شمار می رود. داستان این نسخه نیز بی ربط با نسخه های پیشین خود نیست. داستان بازی خوبی ها و سختی های یک زندگی را به تصویر می کشد. علاوه بر این کاراکتر هایی را شاهد هستیم که با شخصیت پردازی منحصر به فرد خود ما را در بازی غرق می کنند. سه کاراکتر اصلی در بازی قرار دارد. طراح سعی کرده تا کمی طنز به شخصیت کاراکترها بیفزاید.

شخصیت مایکل

مایکل فرد شماره ی یک با کاراکتر شماره ی دو یعنی ترور با یک باند دست به یک سرقت مسلحانه از بانک می زنند و تنها در این بین مایکل است که می تواند از دست مردان قانون فرار کنند. عده ی زیادی فکر می کنند که مایکل در آن سرقت کشته شده است. پس از گذشت نه سال زندگی های این کاراکتر ها تغییر می کند. حال مایکل دزدی را کنار گذاشته و در کنار همسرش و فرزندانش زندگی می کند اما این زندگی جهنم است. همسر مایکل از او بیزار است و مایکل در این بین سرش را با فرزندانش گرم می کند او سعی می کند تا فرزندان خود را درک کند و به درستی با آن ها رفتار کند.

پیش تر از دو کاراکتر نام بردیم و پیش تر از آن گفتیم که سه کاراکتر در بازی حضور دارد. کاراکتر سوم یک جوان باهوش و توانا است که فرانکلین نام دارد. هیچکس به او فرصت نداده است تا توانایی و مهارت های منحصر به فردش را نشان دهد. طی حوادثی که در بازی رخ می دهد مایکل و فرانکلین با هم آشنا می شوند. فرانکلین به دلیل جوان بودن سازگاری بیشتری با فرزندان مایکل داشت. به همین خاطر مایکل تصمیم می گیرد تا از او حمایت کند. کمی که در بازی جلو تر می رویم یک اتفاق بزرگ در زندگی مایکل شاهد خواهیم بود.

همسر مایکل به او خیانت می کند و مایکل و فرانکلین در یک عمل احمقانه خانه ی آن مرد را خراب می کنند. داستان بازی تازه از اینجا شروع می شود. این فرد خانه خراب یک قاچاقچی بزرگ مکزیکی بود و برای انتقام گرفتن از مایکل و فرانکلین از آن ها پول می خواهد از آنجایی که این دو پول بازسازی ان کاخ را ندارند مجبور می شوند تا به کار خلاف روی بیاورند تا بتوانند بدهی این مرد مکزیکی را بدهند. در گیر و دار این اتفاقات مایکل دوست خود یعنی ترور را مشاهده می کند که بسیار تغییر کرده است. او بسیار خشن و بی رحم و باهوش است.

مایکل و فرانکلین مجبور به دزدی از یک طلا فروشی می شوند بدون اینکه ردی از خود بر جای بگذارند و از همین جا بود که ترور متوجه حضور دوست قدیمی خود در بازار سرقت می شود. شخصیت پردازی این سه کاراکتر اصلی بسیار عمیق و عالی انجام شده است. این شخصیت پردازی عالی باعث شده تا هر کدام از آن ها یک ویژگی اخلاقی خاص داشته باشند. از بحث داستان و شخصیت پردازی که بگذریم به طراحی محیط بازی می رسیم. داستان در شهری به نام لس سانتوس جریان دارد.

گیم پلی بازی GTA Online

طراحی عالی و پر چزئیات بازی باعث شده است تا یک شهر واقعی را در بازی شاهد باشیم. علاوه بر جزئیات و طراحی فوق العاده در بازی ماجراجویی ها و اتفاقات هیجان انگیز دیگری نیز در بازی قرار داده شده است. به جز این امر تغییرات شب و روز به خوبی در بازی طراحی شده است این امر در طلوع و غروب زیبای آفتاب قابل مشاهده است. جزئیات را می توان در تک تک مردم شهر و خیابان ها و مغازه ها و حتی کوچه پس کوچه ها مشاهده کرد. می توانید مراحلی را مشاهده کنید که صبح است و مردم با سنین مختلفی در ایستگاه اتوبوس منتظر آمدن اتوبوس هستند.

به جز جنبه ی بصری افکت های صوتی قرار داده شده در کنار این همه زیبایی حال و هوای شهر را بیشتر به دنیای حقیقی شبیه می کند. روی دیوارهای شهر می توانید پوسترهای تبلیغاتی و توریستی را مشاهده کنید. همه چیز در این مراحل بر اساس واقعیت طراحی شده است بدون هیچ کم و کاستی. به جز زیبایی های شهر می توان به زیبایی ساحل و شن ها ی ساحلی و موج های دریا اشاره کنیم. در این بین می توانید از طریق یک دکمه نمای شهر را از بالا تماشا کنید علاوه بر این محل قرار گیری کاراکترها را بیابید.

مهارت های کارکتر ها

همان طور که با این بازی آشنا هستید هر کاراکتر یک مهارت خاص دارد. این مهارت در هر سه متفاوت است. گذشته از بحث مهارت جهان بازی بسیار گسترده است و در این جهان گسترده رخدادهای گوناگونی انتظار شما را می کشند. این امر نشان دهنده ی مأموریت های فرعی است که در کنار مأموریت های اصلی جا خوش کرده است. شاید بتوان گفت که نیمی از هیجان بازی در همین مأموریت های فرعی نهفته است. در این مراحل به انجام کار هایی همچون تنیس بازی، چتر بازی، شکار و … می پردازید.

این مأموریت ها علاوه بر سرگرم کردن برای شما جوایز و امتیازاتی بر عهده دارد. این مأوریت ها تنوع زیادی دارند و همین امر باعث تزریق هیجان به GTA V شده است. ناگفته نماند که برخی از مأموریت ها به صورت علامت سؤال در شهر ظاهر می شود. در این نوع از مأموریت ها باید کارهایی خاص انجام دهید مثلا یک فرد یا شیء را پیدا کنید. برخی از این مأموریت ها طولانی است برای مثال ممکن است برای پیدا کردن یک فرد همانند یک کارآگاه عمل کنید و پس از دنبال کردن نشانه هایی او را بیابید.

اما پیش تر از ترکیب طنز با شخصیت های سخن گفتیم در این نسخه بر خلاف نسخه های پیشین خشونت با ظنز ترکیب شده است و حال و هوای غصه را از بازی دور کرده است. پس از آن مأموریت های اصلی بزرگ ترین نقطه ی عطف GTA V هستند. این مراحل در این نسخه تنوع بیشتری پیدا کرده اند. در این نسخه هوش مصنوعی قرار داده شده برای کاراکترها در سطح بهتری قرار دارد. این را می توان حتی در رفتار مردم شهر نیز مشاهده نمود.

اما مهم ترین بخش بازی یعنی رانندگی که نسبت به نسخه ی پیشین بیشتر به واقعیت نزدیک شده است. همچنین انتخابات شما در این نسخه بیشتر از نسخه های پیشین در نظر گرفته می شود. افکت های تصویری در بازی Playstation نیز کیفیت قابل توجهی دارد. این امر در انفجار های بازی به خوبی نمایان است. حرکات کاراکترها نیز بسیار روان و طبیعی طراحی شده است. در یک کلام می توان GTA V را بهترین اثر راک استار بدانیم.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − هشت =