جزئیات و بررسی انتخاب جنسیت قهرمان بازی Assassin’s Creed Odyssey PS4

جزئیات و بررسی انتخاب جنسیت قهرمان بازی Assassin's Creed Odyssey PS4

جزئیات و بررسی انتخاب جنسیت قهرمان بازی Assassin’s Creed Odyssey PS4

افسانه های یونان باستان همیشه دستمایه کار هنرمندان مختلف بوده و هست. این داستان ها شما رو قرن ها در دل تاریخ به عقب می بره. بازی Assassin’s Creed Odyssey در سال ۲۰۱۸ بازی ساخته شد که دنیای افسانه یونان باستان رو به تصویر می کشید. نسخه جدید بازی Assassin’s Creed به نام Assassin’s Creed Odyssey که محصول استودیو Ubisoft هستش، با سبک اکشن، جهان باز و نقش آفرینی ،شما رو به سال ۴۳۱ قبل از میلاد می بره تا یه جنگ افسانه ای تو یونان باستان رو تجربه کنین. شما می تونین این بازی رو روی پلتفرم PC و کنسول های بازی Xbox ۱ و PS4 تجربه کنین.

جزئیات و بررسی انتخاب جنسیت قهرمان بازی Assassin's Creed Odyssey PS4
جزئیات و بررسی انتخاب جنسیت قهرمان بازی Assassin’s Creed Odyssey PS4

بازی Assassin’s Creed Odyssey بر مبنای انتخاب های شما پایه ریزی میشه. انتخاب این که تصمیم گرفتین خیلی زیرکانه و آروم به پایگاع دشمن حمله کنین یا دلتون می خواد با یه حمله سریع به دشمن حمله کنین. در سایه و مخفی مبارزه کنین یا با دشمن رو در رو بجنگین. تا جایی که روند گفت و گوهای درختی شما تو این بازی در ماموریت ها و سرانجام بازی تاثیر می ذاره و هر دفعه با انتخاب های متفاوت با پایان جدیدی روبرو میشین.
تو این بازی شما می تونین انتخاب کنین که کنترل گروه Delian به فرماندهی آتن یا گروه Peloponnesian به فرماندهی اسپارتا رو به دست بگیرین. یکی دیگه از انتخاب هایی که دارین تعیین جنسیتتون تو بازی هستش که به شما نقش شخصیت الکسیوس یا کاساندرا رو میده. شما هر کدوم از این شخصیت ها رو که انتخاب کنین، به عنوان فردی از نسل شاه اسپارتان شناخته میشین. شما شمشیر شکسته شاه که تبدیل به خنجر شده رو به ارث بردین. این خنجر افسانه ای توانایی هایی به شما میده که در حین بازی می تونین به این قابلیت های خنجر اضافه کنین.
این توانایی ها شامل سه بخشه: Hunter که توانایی شما در استفاده از تیر و کمان رو اضافه می کنه. Warrior که نیروهای شما رو تو جنگیدن افزایش میده و Assassin که روی کارهای مخفیانه شما اثر می ذاره. همینطور سیستم Gear تو این بازی مربوط به زره شما میشه و توانایی های هر بخش از زره شما میشه. حواستون باشه که این بازی از قوانین سخت گیرانه ای پیروی می کنه و اگه شما تو بازی مرتکب جرمی بشین، مثلا قتل یا دزدی، یه گروه نظامی شما رو تعقیب و دستگیر می کنه.

حق انتخاب جنسیت قهرمان در بازی 
پروتاگونیست، کلمه ای یونانی که شخصیت و قهرمان اصلی در آثار کلاسیک یونانه و با شخصیت مقابلش یعنی آنتاگونیست در تقابل و کشمکشه. Assassin’s Creed Odyssey برای اولین بار در سری های مختلف این بازی به شما این امکان رو میده که از همون اول بازی مشخص کنین که دلتون می خواد الکسیوس باشین یا کاساندرا. انتخاب الکسیوس شما رو به پروتاگونیست مرد و انتخاب کاساندرا شما رو تبدیل به پروتاگونیست زن بازی می کنه. البته در ادبیات نمایشی به قهرمان زن، Heroine گفته میشه.
اسکات فیلیپس، کارگردان بازی Assassin’s Creed Odyssey، در گفتگو با سایت GI.biz نظر خودشو درباره این انتخاب بیان کرده. او فکر می کنه که نباید برای بازیکن ها و طرفدارانشون محدویتی قائل بشن و با قرار دادن امکان انتخاب پروتاگونیست زن و مرد در بازی، طرفداران بیشتری رو جذب خودشون می کنن تا از هیجان های بازی لذت ببرن و مسیر تازه ای رو تجربه کنن.

جزئیات و بررسی انتخاب جنسیت قهرمان بازی Assassin's Creed Odyssey PS4
جزئیات و بررسی انتخاب جنسیت قهرمان بازی Assassin’s Creed Odyssey PS4

این نسخه جدید بازی Assassin’s Creed، حتی نسبت به نسخه قبل از خودش یعنی Assassin’s Creed Syndicate، امکانات بیشتری رو برای امکان انتخاب پروتاگونیست زن و مرد در اختیار بازی کن قرار داده. با اینکه در نسخه Assassin’s Creed Syndicate هم شما باید در حین بازی بین جیکوب و ایوی ، خواهر و برادر فراری بازی، یکی رو انتخاب می کردین؛ ولی در نسخه Assassin’s Creed Odyssey از همون اول بازی باید تکلیف قهرمان اصلی مشخص بشه.
البته شما هر کدوم از این دو قهرمان، الکسیس یا کاساندرا، رو انتخاب کنین؛ تو روند بازی تاثیری نمی ذاره ولی هر کدوم از این قهرمان ها مدل و صدا پیشه مخصوص به خودشون رو دارن. با همه توضیحاتی که دادم ، احتمالا نظرهای اسکات فیلبپس فقط در استودیو Ubisoft شهر کبک اعمال میشه . مراحل تولید هر کدوم از نسخه های بازی Assassin’s Creed، در یکی از استودیوهای Ubisoft به عنوان استودیو اصلی انجام میشه و بقیه استودیوها فقط نقش پشتیبانی از تیم اصلی رو دارن.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =