آپدیت بازی Wipeout Omega Collection PS VR

جزئیات و بررسی انتشار رایگان آپدیت بازی Wipeout Omega Collection PS VR

کسانی که بازی Wipeout را دارند به زودی می توانند با یک آپدیت رایگان یک تجربه جدیدی از این بازی را به دست بیاورند. گفته می‌شود وقت آن رسیده است که کسانی که بازی Wipeout Omega Collection را برای پلی استیشن ۴ دارند با یک آپدیت رایگان بتوانند با استفاده از هدست واقعیت مجازی پلی استیشن وی آر بازی را در قالب واقعیت مجازی نیز انجام دهند.

این بازی در واقع آخرین نسخه از سری بازی های خود می باشد که در ژانرمسابقه ای دنبال می‌شود و در بین آن ها می‌ توانیم نسخه ریمستر بازی Wipeout HD را که در سال ۲۰۰۸ عرضه شده بود را نیز ببینیم، همچنین بسته الحاقی Fury و یک نسخه از بازی Wipeout 2048 نیز در این مجموعه قرار می گیرد. این آپدیت که از آن صحبت شد به بازیکنان این بازی این اجازه را می‌ دهد که از نسخه هایی که از آنها نام برده شد را در وی آر استفاده کنند.

جزئیات و بررسی انتشار رایگان آپدیت بازی Wipeout Omega Collection PS VR
جزئیات و بررسی انتشار رایگان آپدیت بازی Wipeout Omega Collection PS VR

از همه حالت های آن بهره ببرند، ماجرا به همین جا ختم نمی‌ شود چرا که با این آپدیت فضاپیماهای جدید به صورت انحصاری برای حالت واقعیت مجازی در بازی‌های Fury، HD و ۲۰۴۸ افزوده خواهد شد. سازندگان این بازی در کنار این خبر یک تریلر هم منتشر کردند که به حالتی جدید از واقعیت مجازی در بازی Wipeout VR می پردازد. گفته می‌ شود سازندگان برای اینکه تجربه واقعیت مجازی این بازی را بهتر کنند تصمیم گرفتند سیستم صوتی سه بعدی را به همراه یک بخش جدید که Shake it نام دارد به بازی اضافه کنند.

همچنین در ادامه باید گفت بازی وایپ اوت اومگا کالکشن هم که سال گذشته میلادی منتشر شده بود بهبود های گرافیکی را دریافت می کند که حالا به کاربران این دسترسی را می دهد که با رزولوشن ۱۰۸۰ از این بازی روی پلی استیشن ۴ بهره ببرند، همچنین امکان استفاده این بازی روی رزولوشن پویا ۴K روی پلی استیشن ۴ پرو نیز وجود دارد. اما صحبت از پلی استیشن وی آری شد که هنوز هم برخی به آن انتقاداتی دارند، در ادامه به بررسی مختصری از این انقادات می پردازیم.

کمپانی سونی اولین شرکتی بود که توانست هدست واقعیت مجازی را به دست کاربران برساند، اتفاقی که توانسته تجربه جذابی را برای کاربران به وجود بیاورد ولی کماکان برخی معتقدند که در مقابل رقبای خود نتوانست آن طور که باید و شاید ظاهر شود. یکی از دلایلی که باعث شده این هدست واقعیت مجازی نتواند در حد و اندازه های خود ظاهر شود این می باشد که قطعات سخت افزاری که در پلی استیشن وی آر استفاده شده است نسبت به رقیب های خود مانند HTC Vive و Oculus Rift ضعیف ظاهر شد.

این اتفاق با اختلاف اتفاق افتاده به صورتی که وضوح تصویر استفاده شده در دو هدست واقعیت مجازی که نام بردیم به مراتب از واقعیت مجازی پلی استیشن یعنی پلی استیشن vr بهترهستند. چرا که در پلی استیشن وی آر ما شاهد یک صفحه نمایش فول اچ دی هستیم در حالی که در هدست واقعیت مجازی vive ما شاهد وضوح تصویر ۲۵۶۰ در ۱۲۰۰ هستیم و همچنین در هدست واقعیت مجازی Rift وضوح تصویر ۲۱۶۰ در ۱۲۰۰ پیکسل دیده می شود. این تفاوت باعث می شود که در این د هدست کاربران بتواند از بازی لذت ببرند و کیفیت تصویر کاملا برای شما لذت بخش باشد و در عین حال در پلی استیشن وی آر بتوانید تمام پیکسل های صفحه نمایش را بشمارید!

اما موضوع فقط به وضوح تصویر خلاصه نمی شود چرا که در پلی استیشن وی آر شما از لحاظ میدان دید هم از رقیب های این هدست عقب هستید. ولی هدست سونی در همه زمینه ها از رقبای خود عقب نیست چرا که نرخ به روز رسانی تصویر در صفحه نمایش این هدست بیشتر از آنها است و با ۱۲۰ هرتز توانسته از هر دوی آنها بهتر است عمل کند.

جزئیات و بررسی انتشار رایگان آپدیت بازی Wipeout Omega Collection PS VR
جزئیات و بررسی انتشار رایگان آپدیت بازی Wipeout Omega Collection PS VR

از همه اینها که بگذریم باید گفت که مشکل اصلی در جای دیگر می باشد تا جایی که کنسول پلی استیشن نمی تواند به اندازه یک کامپیوتر کارایی داشته باشد و این گونه می توانیم نتیجه بگیریم که هر چقدر هم که بازی های واقعیت مجازی پلی استیشن ۴ خوب عمل کنند در نهایت به دلیل اینکه خود دستگاه کیفیت بالایی ندارد نمی توان از آن لذت برد و مشکل اصلی در واقع از هدست نمی باشد. همانطور که پیشتر گفتیم بزرگترین مشکلی که وجود دارد این است که موضوع تصویر و کیفیت آن در بازی های واقعیت مجازی پایین هستند و این کیفیت پایین همواره باعث می شود که بازی ها لذت بخش نباشند و رندر بازی بسیار کند می باشد و معمولا بیشتر از یک کیلومتر مقابلتان رندر نمی شود.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + 19 =