بررسی اهداف سازندگان در ویدیوی بازی Spider-Man

جزئیات و بررسی اهداف سازندگان در ویدیوی بازی Spider-Man PS4

طی رویداد PlayStation Experience 2017 و پنل Sony، شاهد یک تریلر از بازی اسپایدرمن با محوریت دیدگاه سازندگان به کاراکتر مرد عنکبوتی بودیم که در ادامه توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد. بازی اسپایدرمن مدت هاست با نمایش های جذابی که از خود نشان داده، انتظارات زیادی را برای کاربران PlayStation 4 به وجود آورده و آن ها برای عرضه ی بازی بر روی این کنسول لحظه شماری می کنند.

اکنون با توجه به اخبار های مرتبط به بازی و شرکت سرگرمی های تعاملی سونی، تریلری از بازی اسپایدرمن در جریان PlayStation Experience 2017 منتشر شده که در طی آن می توانیم صحبت ها و دیدگاه های سازندگان را نسبت به کاراکتر مرد عنکبوتی بشنویم. در این تریلر شاهد هستیم که نویسنده ی مرد عنکبوتی Dan Slott به همراه Christos Gage به تیم سازنده ی بازی اسپایدر من یعنی Insomniac Games می پیوندند تا به کمک همدیگر روایتی متفاوت و فوق العاده را برای نسخه ی جدید این بازی خلق کنند.

جزئیات و بررسی اهداف سازندگان در ویدیوی بازی Spider-Man PS4
جزئیات و بررسی اهداف سازندگان در ویدیوی بازی Spider-Man PS4

باید توجه داشت کاراکتر مرد عنکبوتی بیش از ۵۰ سال است که در دنیای سینما و سرگرمی ها نقش پر رنگی داشته و بارها در سبک ها و مدیوم های مختلف از انیمیشن و فیلم سینمایی گرفته تا بازی های ویدیویی و کارت ها و… در زندگی تمام افراد با سنین مختلف حضور برجسته ای داشته و اکنون نوبت به آن رسیده که با کوله باری از تجربه به جدیدترین کنسول Sony راه پیدا کند. روایت این بازی با حضور شخصیت پیتر پارکر( که در فیلم های سینمایی اسپایدر من نیز معروف می باشد) در شهر نیویورک آغاز می شود.

در این نسخه از بازی سازندگان کوشیده اند از مقدمه چینی های اولیه که همگی با آن آشنایی دارند عبور کرده و پیتر را از جایی نشان دهند که سال ها است به عنوان یک مرد عنکبوتی زندگی می کند. پیتر هر روزه با پوشیدن لباس قهرمانانه ی خود در سطح شهر می چرخد تا با خلافکاران مبارزه کند و از طرفی زندگی مستقل خود را با وجود مشکلات مالی و اختلافاتی که اخیرا با معشوقه اش مری جین داشته می گذراند.

در همین زمان مرد عنکبوتی با گروهی خلافکار رو به رو می شود که قصد ایجاد آشوب در شهر و ترور شخصیت هایی همچون شهردار را دارند و پیتر به کمک برخی از دوستانی که در مسیر پیدا می کند به مبارزه با آن ها می پردازد. داستان اسپایدر من در این نسخه توانسته با داشتن دو نویسنده ی قدرتمند در پشت خود (Dan Slott و Christos Gage) به بهترین و با کیفیت بازی ساخته شده از شخصیت مرد عنکبوتی تبدیل شود.

این بازی توانسته اعتدالی مناسب را در کاراکتر ها و هویت دقیق قهرمانان به وجود بیاورد. توازن در روایت داستان و مراحل بازی به خوبی صورت گرفته به گونه ای که می توان گفت اسپایدرمن توانسته در عمل از سایر بازی های مشابه ابرقهرمان پیشی بگیرد اما از طرفی مشکلات و نقص هایی هنوز درون خود دارد که نمی توان آن ها را نادیده گرفت. برای مثال در بعضی قسمت ها بازی به قدری پیش پا افتاده و ساده پیش می رود که حتی اگر از قبل هم با روایت داستان آشنایی نداشته باشید به راحتی می توانی مراحل را حدس بزنید.
همچنین از مشکلات دیگر بازی پلی استیشن ۴ این است که در بعضی قسمت ها بسیار کند و بدون چالش پیش می رود به طوری که در همان ابتدا ممکن است باعث خستگی و کسل شدن بازیکن بشود و تا زمانی که بازی می خواهد به مراحل پیچیده و جذاب آن برسد زمان زیادی طول می کشد. از سوی دیگر ما شخصیت های فرعی زیادی را در بازی می بینیم همچون مری جین و مایلز که به شخصیت آن ها بسیار زیبا و کامل پرداخته شده و شاید جذاب در نگاه اول جذاب به نظر برسند اما اجبار بر گذراندن برخی مراحل با این کاراکترها شاید گاهی زیاد برای بازیکنان رضایت بخش نبوده باشد.

جزئیات و بررسی اهداف سازندگان در ویدیوی بازی Spider-Man PS4
جزئیات و بررسی اهداف سازندگان در ویدیوی بازی Spider-Man PS4

از این موارد که بگذریم شاهد اتفاقات زیبایی نیز در طول بازی هستیم که از جمله می توان به مکالمه های جذاب با صدا پیشگی حرفه ای آن ها اشاره کرد. این موضوع به خوبی در روند بازی و شخصیت سازی کاراکتر ها تاثیر مثبتی داشته است. موسیقی نیز در این نسخه کنار صداگذاری خوب کاراکتر ها، به زیبایی در صحنه های مختلف بازی جا گرفته و با اوج گرفتن یا آرام شدن روایت، صوت موسیقی نیز بالا و پایین می شود.
فضای شهری گسترده و داشتن دشمنان متعدد در گوشه و کنار خیابان ها، هیجان را در بازی اسپایدرمن افزایش داده است. مبارزات در این بازی به صورت تن به تن می باشد و شما از تمام ویژگی های ذاتی مرد عنکبوتی همچون پرتاب اجسام به وسیله ی تار و بالا رفتن از دیوارها و معلق بودن بین زمین و آسمان و… می توانید استفاده کنید. یکی از زیبا ترین قسمت های بازی که به خوبی شبیه سازی و پردازش شده و قطعا لذت بخش ترین بخش بازی هم به شمار می رود همین تار زدن و تاب خوردن مرد عنکبوتی است که بازیکن می تواند نمای شهر را ازهر جایی که بخواهد تماشا کند و تاب خوردن را احساس کند.

کلیدواژه : بازی Spider Man PS4
  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + دو =