جزئیات و بررسی بازیکنان بازی The Division PS4 و جریمه به علت سوء استفاده از Falcon Lost

جزئیات و بررسی بازیکنان بازی The Division PS4 و جریمه به علت سوء استفاده از Falcon Lost

جزئیات و بررسی بازیکنان بازی The Division PS4 و جریمه به علت سوء استفاده از Falcon Lost

The Division جز آن بازی هایی است که این روزها نامش بر سر زبان ها افتاده است و روز به روز هم محبوب تر از قبل می شود. اگرچه این بازی مورد اقبال مخاطبان قرار گرفته است، اما تصور نکنید که یک بازی بی نقص به حساب می آید. این بازی دارای مشکلات فنی زیادی است. همین موضوع موجب شده است تا بستری مناسب برای سو استفاده های کاربران فراهم شود. متاسفانه سوء استفاده کردن از The Division شدت گرفته است.
به همین دلیل کمپانی یوبی سافت به تازگی اعلام کرده است که کاربرانی که در اولین ماموریت این بازی پلی استیشن دست به سواستفاده زده اند، جریمه می شوند. این گفته یوبی سافت با واکنش های زیادی از سوی مخاطبان همراه شد. زیرا آنها معتقد بودند که کسی که باید به خاطر ضعف فنی بازی پاسخگو باشد، گیمرها نیستند و یوبی سافت باید تاوان این مشکل را پس دهد. این سوء استفاده برخی از گیمرها اصلا به مذاق یوبی سافت خوش نیامده است و در انجمن رسمی بازی در موردش صحبت شده است. “ناتچای استاپرز” به عنوان مدیر این انجمن اعلام کرده است:
“سوء استفاده کردن از نقص های فنی بازی به نوعی خیانت و پشت سر گذاشتن منشور اخلاقی بازی است. افرادی که به این کار دست زده اند، در واقع تقلب کرده اند و مرام نامه بازی را نادیده گرفته اند. ما تمام تلاش خودمان را به کار گرفته ایم تا این مشکل موجود را در اولین فرصت برطرف کنیم. اما تا زمانی که این مشکل برطرف شود، باید مخاطبان به منشور اخلاقی بازی پایبند باشند. البته این را هم بگویم که ما در حال فکر بر روی آن دسته از گیمرهای تخطی گر هستیم و تصمیم داریم تا جریمه ای را برایشان در نظر بگیریم.”

جزئیات و بررسی بازیکنان بازی The Division PS4 و جریمه به علت سوء استفاده از Falcon Lost
جزئیات و بررسی بازیکنان بازی The Division PS4 و جریمه به علت سوء استفاده از Falcon Lost

داستان ماموریت Falcon Lost از چه قرار است؟
ماموریتی که سر و صدا به پا کرده است و موجب جریمه شدن برخی از کاربران شده است، Falcon Lost نام دارد. این ماموریت که در ماه آوریل به گیمرها معرفی شد، به کاربران اجازه می دهد تا امتیازات سطح بالای خود را تکمیل کنند. حالا شاید از خودتان بپرسید که مشکل این ماموریت در چه چیزی بوده است که یوبی سافت تا این اندازه عصبانی شده است. ما پاسخ این سوال را می دانیم.
متاسفانه باگ موجود در این ماموریت اصلا کوچک نیست و به همین دلیل است که یوبی سافت تا این اندازه عصبانی شده است. ماجرا از این قرار است که سپر ضد شورش بازی تمام معادلات کمپانی یوبی سافت را بر هم زده است. گیمرها می توانند با استفاده از این سپر، از دیوار به طور مستقیم رد شوند و به این ترتیب ماموریت را به پایان برسانند! به این ترتیب زمان به پایان رساندن ماموریت بازی به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند و گیمرها می توانند در مدت زمانی بسیار اندک خودشان را به محل سقوط غنائم برسانند.

واکنش بازیکنان به جریمه شدن
پس از این که اعلام شد بازیکنان تخطی گر مورد جریمه قرار می گیرند، سر و صدای زیادی به پا شد. آنها این کار را منصفانه نمی دانستند و بر این باور بودند که یوبی سافت مستحق جریمه شدن است. زیرا اگر کارش را به خوبی انجام میداد، هیچ وقت بستری برای انجام این اقدام فراهم نمی شد. کاربران تخطی گر بر این باور بودند که اشتباهات تیم طراح و کدنویس بازی موجب شده است تا این اتفاق رخ دهد و حالا هم همان ها باید توبیخ شوند.
البته در این میان کاربران دیگری هم وجود داشتند که مشکل به وجود آمده را به گردن تیم کدنویسی و طراح یوبی سافت ننداخته بودند. اما می گفتند که ما مرام نامه و یا منشور اخلاقی بازی را ندیده ایم و در جریانش قرار نداریم. آنها می گفتند که این منشور در محل خوبی در منوی بازی قرار نگرفته است و به همین دلیل جریمه کردن گیمرها اصلا کار منطقی نیست. در ادامه صحبت های یکی از کاربران بازی را می خوانیم که حرف هایش را در انجمن رسمی بازی زده است:
“من جز آن دسته از کاربرانی هستم که ماموریت Falcon Lost را به دو روش به پایان رسانده ام. یعنی هم روش سخت را در پیش گرفته ام و هم به باگ بازی سر زده ام و به آسان ترین طریق ممکن آن را به اتمام رسانده ام. حالا هم تصمیم دارم از طرف فردی که تجربه کاملی از این ماموریت به دست آورده است، با یوبی سافت صحبت کنم. من به عنوان گیمر و یک فرد علاقمند به بازی The Division بر این باورم که جریمه کردن کاربران به خاطر استفاده از این باگ اصلا منطقی و کار درستی نیست.
راستش را بخواهید من به عنوان گیمری که به The Division علاقه دارم، تا کنون مرام نامه بازی را ندیده ام. حتی یوبی سافت هم تا پیش از این اتفاق به مرام نامه اشاره ای نکرده بود. این منشور در محل بدی قرار گرفته است و اصلا به چشم نمی آمد. به همین دلیل است که اکثر گیمرها آن را ندیده اند. به نظرم واقعا عجیب است که کمپانی یوبی سافت چنین اقدامی کرده باشد. این مجموعه به جای اینکه به حل مشکلات موجود فکر کند و سعی کند تا باگ برنامه نویسی بازی را هر چه زودتر برطرف کند، به فکر این است که مخاطبانش را جریمه کند؟

جزئیات و بررسی بازیکنان بازی The Division PS4 و جریمه به علت سوء استفاده از Falcon Lost
جزئیات و بررسی بازیکنان بازی The Division PS4 و جریمه به علت سوء استفاده از Falcon Lost

به نظر من اصلا کار درستی نیست که من به عنوان یک گیمر به خاطر ماسکی که مدام به بازی Playstation اضافه می شود و هیچ وقت هم از بین نمی رود، جریمه شوم! اگر چنین اتفاقی بیفتد و بازیکنان جریمه شوند، بی مسئولیتی تیم سازنده به طور کامل نادیده گرفته می شود و به نظر من اصلا این کار درستی نیست. البته می توان جور دیگری هم به این اقدام یوبی سافت نگاه کرد. شاید این مجموعه دوست دارد تا بازیکنان را به محیط های خلوت بازی بکشاند. در جایی که هیچ خبری از شلوغی و ازدحام جمعیت نیست و باید روال بازی در مسخره ترین حالت ممکن پیش برود.” بسیاری از مخاطبان بازی با نظر این کاربر موافق بوده اند. در ادامه صحبت های یکی دیگر از کاربران بازی The Division را می خوانیم که نظراتش را در وب سایت بازی اعلام کرده است:
“واقعا جای تعجب دارد! چطور ممکن است که یک تیم سازنده به جای اینکه مشکلات موجود در کدنویسی و طراحی بازی را بپذیرد، به دنبال راهی باشد تا تمام مشکلات را به گردن مخاطبان بیاندازد؟ یوبی سافت باید قبول کند که محصول نهایی که به بازار رسیده است، کیفیت مطلوب را نداشته است و همین مشکل کار دستش داده است. بهتر است که این مجموعه نقص کارش را بپذیرد و قبول کند که یک محصول بی کیفیت را به دست مخاطبان رسانده است. آن طرفی که باید عصبانی باشد، گیمرهایی هستند که برای تجربه این بازی مسخره پول داده اند.” خلاصه باید گفت که واکنش ها به این مشکل واقعا زیاد بوده است. به همین دلیل تا کنون کمپانی یوبی سافت تصمیم نهاییش را در مورد جریمه کردن و یا نکردن مخاطبان اعلام نکرده است.

مرکزخرید دات کام

کلیدواژه : بازی The Division PS4
  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =