جزئیات و بررسی بازی بتل رویال The Culling

جزئیات و بررسی بازی بتل رویال The Culling

جزئیات و بررسی بازی بتل رویال The Culling

بازی هایی چند نفره با سبک بتل رویال در دوران اوج خود به سر می برند. یکی از این بازی ها The Culling است که از شانزده نفر بازیکن تشکیل شده که در جزیره دور افتاده ولی رویایی و زیبا با سلاح هایی که خود ساخته اند به جنگ با یکدیگر حتی تن به تن می پردازند. در این بازی سرعت و داشتن سبک خاص جنگی حرف اول را می زند و قرار است تنها یک نفر از این بازی زندگی سر بلند بیرون بیاید.
بازی مذکور در سال ۲۰۱۶ توسط استودیو زاویانت رسما معرفی شد.در ماه های اول این بازی استقبال چشمگیری داشت ولی کم کم با معرفی بازی های دیگری از سبک رویال همچون FORTNITE و PUBG از علاقه  بازیکنان به این بازی کم شد.بازی The Culling جز اولین بازی های سبک بتل رویال برای کنسول های خانگی مانند کنسول ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ تعبیه شده بود. وسعت و گسترش یافتن این بازی، مدت بسیار زیادی به طول انجامید. استودیو زاویانت تا مدتی از بازی حمایت می نمود و مدام به روز رسانی بازی را انجام و برای طرفداران ارائه می کرد ولی ناگهان این آپدیت ها از طرف شرکت سازنده متوقف گردید و همین امر باعث خشم و ناراحتی علاقمندان به این بازی شد.

جزئیات و بررسی بازی بتل رویال The Culling
جزئیات و بررسی بازی بتل رویال The Culling

بعد از اندکی گذشت زمان، تیم سازنده بازی های بتل رویال به طور کاملا ناگهانی در ۱۰ ژوییه ۲۰۱۸ از انتشار بازی The Culling 2 خبر داد که به طور علنی از آن بازی بتل رویال اصیل نام می برد ولی متاسفانه از همان روزهای نخست مشخص بود که قرار نیست پیروزی ای که نصیب نسخه اول بازی شده بود این بار هم به این بازی و گروه سازنده آن برسد.
با این که در زمان انتشار بازی دوم استودیو زاویانت اعلام کرد که در بازی The Culling 2 بسیاری از کمبودهای نسخه اول جبران شده، تعداد بازیکنانی از شانزده نفر به پنجاه نفر ارتقا داده شد.کیفیت بصری بازی پیشرفت قابل توجهی داشته،خشونت بیشتری در آن اعمال و قابلیت کراس پلی هم به آن اضافه شده است.اما شواهد حاکی از آن است که طرفداران بازی The Culling همچنان دلخور از عدم حمایت گروه سازنده از نسخه نخست بازی هستند چرا که در روزهای اول انتشار بازی The Culling حدود دوازده هزار نفر به طور آنلاین در حال بازی بودند.
اما در روزهای نخست انتشار بازی دوم تنها حدود دویست نفر مشغول این بازی بودند که حتی کم کم به روزی تنها یک آنلاین هم رسید و این امر نشان دهنده ضرر بزرگی برای شرکت زاویانت بود.هم از نظر مالی و هم جذاب نبودن بازی برای علاقه مندان. در صورتی که همزمان بازی های دیگری در سبک بتل رویال به شدت مورد پیگیری علاقمندان به بازی های رایانه ای بود.بازی The Culling 2 توسط شرکت زاویانت گیمز به طور سراسری جمع آوری شد و حتی اعلام شد که پول کسانی که نسخه این بازی را خریده اند به آنها باز می گردد.
با این اتفاق های پی در پی عنوان بازی های The Culling از سبک بتل رویال با شکست مواجه شد.مدتی بعد برای جبران شکست سنگینی که این بازی داشت شرکت سازنده اعلام کرد در حال ساخت بازی جذاب دیگری بر اساس نسخه اول بازی های The Culling می باشد و درس های زیادی از نشر بازی دوم گرفته اند و نسخه اولیه بازی به صورت رایگان در اختیار علاقمندان قرار گرفت.
در زمانی که طرفداران این بازی PS4 برای دومین بار در حال کسب تجربه این بازی بودند شرکت زاویانت گیمز مشغول به روز رسانی نسخه اول البته با اعمال نظرات طرفداران هستند.بعد از ماجراهای زیادی که در طول چند سال با بازی های The Culling برای شرکت بزرگ زاویانت گیمز رخ داد آنها در سپتامبر ۲۰۱۸ خبر از انتشار The Culling:Origines آن هم به صورت رایگان دادند.

جزئیات و بررسی بازی بتل رویال The Culling
جزئیات و بررسی بازی بتل رویال The Culling

بازی جدید با تغییرات عمده و به روز رسانی گسترده به صورت تمام قد از نسخه اول با همان سبک پیروی می کرد،منتها با کیفیت های متفاوت و بهتر از قبل و اتفاقا شروع خوبی هم داشت و طرفداران زیادی را مجذوب خود نمود اما چندی نگذشت که با بیان مشکلات و مسائل درون برنامه ای از سوی مخاطبین خود روبه رو شد و پس از این بازخوردها شرکت سازنده بیان کرد که ساخت و نشر آن بیشتر نوعی تجارت و کسب درآمد بوده است.همان طور که امروزه اکثریت قریب به اتفاق برنامه ها و بازی های رایانه ای تنها برای سود حاصل از خریدهای درون برنامه ای آن ها ایجاد می شوند، بنابراین با وجود درآمد خیلی پایین هنگام شروع به کار بازی مذکور، تیم سازنده محدود شده است.
به همین علت فعالیت استودیو کمتر و در نتیجه کیفیت بازی هم رکود چشمگیری داشت تا جایی که قرار است به زودی این عنوان از بازی بتل رویال هم از سرورها حذف شود هرچند که بازی های The Culling تنها از حالت آنلاین در می آیند و همچنان می توان آن ها را به صورت آفلاین و تک نفره بازی کرد اما همگی می دانیم که بازی چند نفره آنلاین بهترین و لذت بخش ترین قسمت بازی ها و دلیل جذب مخاطبان می باشد.

مرکز خرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =