جزئیات و بررسی بازی پلتفرمر Valfaris PS4 کمپانی Digital Uppercut

جزئیات و بررسی بازی پلتفرمر Valfaris PS4 کمپانی Digital Uppercut

جزئیات و بررسی بازی پلتفرمر Valfaris PS4 کمپانی Digital Uppercut

چندی است که استودیوی دیجیتال آپرکات (Digital Uppercut) اقدام به انتشار تصاویری از بازی پلتفرمر و دو بعدی محصول این استودیو یعنی Valfaris کرده است. بازی Valfaris یک بازی در سبک بازی های پلتفرمر است که با به کارگیری از موسیقی پر تلاطم هوی متال (Heavy Metal) سعی ساخت فضایی هیجان انگیز داشته است. در این بازی اوج هنر اندرو گیلمور (Andrew Gilmore) را در نوازندگی شاهد هستیم که توانسته با موسیقی خشن و ناهنجار هوی متال، بازیکن را در تجربه و درک هر چه بهتر فضای اکشن بازی Valfaris یاری کند. در واقع باید گفت که تاثیر گذاری بازی با این سبک از موسیقی یعنی هوی متال چند برابر خواهد شد.

جزئیات و بررسی بازی پلتفرمر Valfaris PS4 کمپانی Digital Uppercut
جزئیات و بررسی بازی پلتفرمر Valfaris PS4 کمپانی Digital Uppercut

در این نوشتار سعی داریم تا با این بازی هیجان انگیز و جذاب که با موسیقی هوی متال همراه شده است بیشتر آشنا شویم. پس با ما تا انتها همراه باشید. همان طور که گفتیم این بازی پلی استیشن در سبک پلتفرمر عرضه شده است اما این سبک که خود از زیرسبک های، سبک اکشن است می تواند با سبک های دیگر تلفیق شده و در نهایت منجر به سبکی ترکیبی شود. در توضیح بیش تر این سبک باید قائل شد که بازی های سبک پلتفرمر بازیکن را به فضایی می برند که گیمر باید برای کسب پیروزی به رد کردن موانع و پریدن از آنها بپردازد. از دیگر ویژگی های این سبک می توان به دویدن، بالا رفتن از پله ها و حتی بالا رفتن از نردبان، سر خوردن، استفاده از طناب، جای خالی دادن و چه و چه اشاره کرد. همان طور که در بالا هم اشاره کردیم بازی های این سبک ممکن است تلفیقی از سبک های دیگر باشند .
یعنی این امکان وجود دارد که بازی علاوه بر پرش از روی موانع و سایر ویژگی های ذکر شده برای سبک پلتفرمر در بالا، قابلیت هایی را نیز از سبک هایی چون تیراندازی و مبارزه ای و حتی اکتشاف را در خود جای داده باشد. اگر بخواهیم کمی نیز در تاریخ این بازی ها جست وجو کنیم خواهیم دید که اولین بازی در سبک پلتفورمر، بازی Space Panic نام داشت که در سال ۱۹۸۰ عرضه شد.
در واقع این بازی اولین بازی در سبک پلتفرمر بود که ویژگی ها و مکانیک های اصلی این سبک را دارا بود یعنی بازیکن باید از موانع می پرید تا بتواند در بازی به پیش برود. در ابتدا و تا همین چند سال اخیر بازی های این سبک به صورت دوبعدی ساخته و عرضه می شدند اما همانند حرکت رو به جلوی سایر بخش های دنیای گیم، این بازی ها نیز اکنون به شکل سه بعدی انتشار می یابند.
البته همان طور که گفتیم چون پرش از مانعی به مانعی دیگر از ویژگی های اساسی بازی های پلتفرمر است، در نسخه های سه بعدی تخمین زدن فاصله هر مانع از مانعی دیگر تا حدودی مشکل تر از نسخه های دو بعدی خواهد بود.
حال که آشنایی مختصری با ویژگی ها و تاریخچه بازی های سبک پلتفرمر پیدا کرده اید می خواهیم برویم سروقت خود بازی Valfaris. این بازی را می توان یک بازی پلتفرمر در نظر گرفت که سبکی Bio Horror دارد. دقت داشته باشید که این همان تلفیقی بودن سبک پلتفرمر است یعنی در عین این که با یک بازی پلتفرمر مواجه هستیم همزمان بازی شکلی زندگی نامه ای دارد و از زندگی قهرمان داستان روایت می کند در کنار این ها می توان آن را جزو سبک وحشت نیز به شمار آورد.
اسم از قهرمان داستان به میان آمد. در اینجا باید گفت که شخصیت اصلی بازی تریون (Therion) نام دارد. شخصیتی به شدت خشن با موهای آبی داستان بازی از جایی شروع می شود که سرزمین و سکونتگاه پیشین تریون و مردمش به شکل اسرار آمیزی ناپدید شده بود اما با این حال مدتی است که این سرزمین در مداری به دور خورشید در حال مرگ دوباره ظاهر شده است. در این میان نیروی تاریکی نیز در حال گسترش است و اگر موفق به تسلط بر سرزمین ناپدید شده تریون شود ممکن نیست که قهرمان داستان بتواند فقط یک بار دیگر پا به خانه اش بگذارد.
اینجاست که بازیکن باید کنترل شخصیت تریون را به دست بگیرد، به جنگ با نیروهای تاریکی برود و سرزمینش را رهایی بخشد.
سلاحی که تریون با آن به مبارزه با دشمنان سرزمین اش خواهد رفت یک شمشیر غول آسای آبی رنگ و پر انرژی است که شعله می کشد. در کنار این شمشیر جادویی تریون سلاح هایی رنگارنگ را نیز در گوشه و کنار بازی با در هم شکستن کوزه های انرژی سبز رنگی که در محیط بازی پراکنده هستند به دست خواهد آورد. در بازی هرچه که به پیش برویم مجموعه سلاح هایی که از کوزه های انرژی سبز رنگ به دست آورده ایم بیشتر خواهد شد.

جزئیات و بررسی بازی پلتفرمر Valfaris PS4 کمپانی Digital Uppercut
جزئیات و بررسی بازی پلتفرمر Valfaris PS4 کمپانی Digital Uppercut

از میان این اسلحه ها می توان به تپانچه ولفلایت (Wolflight Pistol) اشاره کرد که در صورت استفاده اهداف را منفجر کرده و به شکل ارواحی گرگ مانند تبدیل خواهد کرد که به سایر دشمنان حمله می کنند. سلاح دیگر شبح جهنمی (Hellwraith) نام دارد و یک نابودگر است که جمجمه های ذوب شده را به سمت هر هدفی که انتخاب کنید پرتاب می کند. بازی Valsifar تلاش می کند تا از هر طریقی حس وحشت را در بازیکن القا کند از این جمله می شود به غولی به نام سایداگ (Cydog) که برای مبارزه به پرتاب موشک از حفره های کمرش اقدام می کند.
گیاهان خزنده ای با چشم های از کاسه در آمده و گیاهان تحریک کننده اشاره کرد. و اگر بازی بخواهد کار را سخت تر نیز بکند تریون را در اتاقی حبس خواهد کرد تا به مبارزه با موج انبوهی از این دشمنان که حمله ور شده اند بپردازد.
در پایان باید خاطر نشان کرد که بازی پلتفرمر و دو بعدی Valfaris برای کنسول های پلـی استیشن ۴، ایکس باکس وان ، پی سی و نینتندو سوییچ منتشر شده است. بازی های PS4 اورجینال را از سایت ما بخواهید.

مرکزخرید دات کام

کلیدواژه : بازی Valfaris PS4
  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 9 =