جزئیات و بررسی بازی Ride3 PS4

جزئیات و بررسی بازی Ride3 PS4

جزئیات و بررسی بازی Ride3 PS4

افراد زیادی عاشق موتورسواری و سرعت آن هستند که شاید شرایط آن را نداشته باشند و نمی توانند به طور اصولی از این ورزش مهیج بهره و لذت ببرند. بازی های رایانه ای موتورسواری شاید کمی از نیاز ذهنی طرفداران را برآورده کند. سری بازی های Ride در رده همین نوع بازی هاست. سالهای ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ سری اول و سری دوم بازی منتشر و عرضه شد و حال شاهد انتشار سری سوم این بازی ها هستیم،هرچند نباید انتظار بازی بسیار عالی و همه چیز تمام را از آن داشته باشیم.
بازی مورد نظر از طرف استودیو مایل استون به طورعلنی معرفی شد و در۸ نوامبر ۲۰۱۸ برای پلتفرم های ایکس باکس وان و رایانه های خانگی و پلی استیشن ۴ منتشر شد. قبل از انتشار همگانی بازی در کنسول های نسل هشتمی،ویدیویی کوتاهی از بازی برای آشنایی طرفداران پخش شد.بر اساس تجربه و اطلاعات از بازی های مختلف این گونه به نظر می رسد که بازی Ride 3 باید از سری های قبلی خود از درجه بهتری برخوردار بوده و اشکالات آنها نیز برطرف شده باشد.
بعد از دو سری بازی نخست قرار شد در سری Ride 3 از حالات جدید برای پیشرفت کار استفاده شود. تغییرهای عمده ای که صورت گرفته عبارت اند از: موتورها و پیست جدید،مسیرهای جاده ای و شهری چون شهرهای بریتانیا، فنلاند، فرانسه و ایرلند و مسیرهای مسابقه ای چون سوپرموتو وگرندپریکس،گرافیکی که دنیای واقعی را برای گیمر القا می کند،حدود پانصد قطعه در اختیار بازیکن قرار می گیرد تا از آن ها استفاده کند و موتور خود را شخصی سازی کند.

جزئیات و بررسی بازی Ride3 PS4
جزئیات و بررسی بازی Ride3 PS4

درست است که در سری Ride 2 این اتفاق افتاده ولی در سری سوم به طور گسترده تر این موضوع را خواهیم دید و برنامه های دیگری که دستخوش تغییر شدند تا محبوبیت بیشتری نسبت به سری های قبلی خود به دست آورد. در این بازی دویست و سی موتور در حدود سی پیست متفاوت مسابقه را اجرا می کنند. دانستنی است هر موتور برای هدف خاصی تعبیه شده و ایده های مختلفی به صورت متن در چشم اندازهای بازی ارائه می شود که بازیکن برای جلو راندن موتور خود در مسابقه و چالش ها می تواند به اختیار از آنها استفاده کند.
شاید در نوع خود بسیار جذاب و هیجان انگیز و متنوع باشد ولی حتما شرکت سازنده با کار بیشتر روی آن، می تواند چیزی فراتر از رده خوب از این بازی بسازد. در این بازی یک حالت داستانی حکمرانی می کند. داستان به شش مرحله طبقه بندی شده که هر مرحله شامل ده مسابقه است،قوانین،حالات،نوع ارتقا، کلاس و بسیاری از جزئیات با شباهتی محسوس به مجلات و نشریات موتور سیکلت و موتورسواری برنامه ریزی شده است.
موضوع حائز اهمیتی که سبب بهتر کردن جلوه های بصری و گرافیک محیط و جو بازی شده است، استفاده موتور Unreal Engaine 4 می باشد.جالب است بدانیم Ride 3 اولین سری بازی موتور سواری است که از این ویژگی بهره برده است.مطلب دیگری که مورد توجه مخاطبان و علاقمندان به بازی های رایانه ای آن هم از نوع موتورسواری قرار می گیرد،به کاربردن هوش مصنوعی در بازی است.

جزئیات و بررسی بازی Ride3 PS4
جزئیات و بررسی بازی Ride3 PS4

سخنگوی تیم سازنده بازی در مصاحبه ای اذعان داشت: اجرای هوش مصنوعی یعنی همان واقع گرایی برای بهبود این امتیاز بازی.مانند به چالش کشیدن موتورسواران، مسیریابی، ترمز و شتاب خودکار و قدرت انتخاب سطح در بازی بر اساس مهارت بازیکن و. . . . یکی از مواردی که سبب جذابیت این نوع مسابقات می شود، صداگذاری آن است و متأسفانه عیب بزرگی که این بازی دارد و باعث می شود برخی از علاقمندان از ادامه بازی صرف نظر کنند ضعف صداگذاری در آن است.
حتی در مقایسه Ride 3 با Ride 2 می توان گفت ضعف بیشتری را در این زمینه شاهد هستیم. با این که موسیقی هایی روی پیش گفتار و گاها متن بازی قرار دارد،اما به طور چشمگیری موسیقی گوش نوازی در حین پخش بازی نخواهیم شنید و صدای موتورها آنقدر جالب نیست که بازیکن را به هیجان آورد. قطعا از بازی Ride 3 با کنسول خانگی PlayStation 4 لذت زیادی خواهید برد.
با اینکه تیم سازنده اعلام کردند که چیزهایی برای شگفت زده کردن علاقمندان به بازی با کنسول پلی استیشن ۴ دارند و قصد ندارند در حال حاضر در باب آن صحبت کنند، لیکن در اطلاعات به دست آمده مشخص شد که به صورت Full HD و با نرخ فریم سی بر ثانیه اجرا خواهد شد. حال باید ببینیم که سری سوم از موتورسواری تا چه اندازه توجه علاقمندان را به خود جلب کرده است و چه اندازه سود مالی برای شرکت مایل استون خواهد داشت و از طرفی تا چه حد از خواسته های طرفداران را برآورده خواهد کرد. تجربه زیبای این بازی را می توان به علاقمندان به بازی های موتورسواری پیشنهاد داد.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 5 =