بررسی برکناری مدیر شعبه استرالیایی کمپانی سونی

کمپانی سونی در جدیدترین خبر ها گفته است که مدیر شعبه استرالیایی کمپانی سونی برکنار شد. مایکل افریم مدیر عامل شعبه سونی در کشورهای استرالیا و نیوزیلند بوده که مدت فعالیت و همکاری او با کمپانی سونی ۲۵ سال بوده است که بعد از ۲۵ سال از سمتش برکنار گشته است.

خبرهای برکناری مایکل افریم مربوط به هفته گذشته بوده و فعلا معلوم نیست که نفر بعدی و جانشین او چه کسی می باشد اما به هر حال قرار است به زودی جانشین او مشخص و اعلام شود. فعالیت های مایکل افریم (مدیر سابق شعبه استرالیایی) به سال ۱۹۹۲ برمی گردد که با یک حساب سرانگشتی ۲۵ سال می شود. وی قبل همکاری با این کمپانی مدیر فروش Sega Ozisoftبوده و اکنون عضو هیئت تولید بازی و سرگرمی می باشد.

شروع به فعالیت کمپانی سونی

کمپانی سونی در سال ۱۹۴۶ در توکیو شهر ژاپن به وسیله ماسارو ایبوکا و آکیوموریتا شروع به فعالیت کرد. در مورد موسس این کمپانی باید گفت که موریتا از فیزیکدانان فارغ التحصیل دانشگاه اوساکا بود. ابتدا در ارتش مشغول به کار بود و در جنگ جهانی دوم در جنگ حضور داشت که با موسس کمپانی سونی ماسارو ایبوکا آشنا شد و کمپانی سونی تأسیس شد. در مورد ایبوکا که از دیگر موسسان این کمپانی است می توان گفت او از بنیان گذاران اصلی کمپانی سونی بود و طبیعتا مسن تر از دیگری بود.

او یک تاجر سرشناس بود که با سرمایه ای ۵۳۰ دلاری مغازه ای را کرایه و با ۸ نفر دیگر در تعمیرگاه رادیویی مشغول به کار شد. ابتدا نام کمپانی سونی (یعنی در زمان ۱۲ سال) توکیوتسوشین کوگیو بود که در سال ۱۹۵۸ نام سونی بر این کمپانی نهاده شد. این شرکت ابتدا یعنی در دهه ۵۰ میلادی با ارائه و بهبود رادیو های ترانزیستوری به دنیا معرفی شد که در سال ۱۹۶۰ اولین دفتر شرکت سونی در موریتا ایالات متحده به وجود آمد. این شرکت با اختراعات شان در جهان تکنولوژی علاقمندان زیادی را به دست آورد که هر چند در مسیر پیشرفت خود اشتباهاتی را هم داشته است.

مروری بر شاهکارهای کمپانی سونی از گذشته تا کنون

 • سال ۱۹۵۰
  نخستین ضبط صوت ژاپنی ساخته شده که Type Go نام داشت و در اختیار مراکز و نهادهای دولتی قرار داده شد.
 •  سال ۱۹۹۵
  نخستین رادیوی را که با ترانزیستور کار می کرد ساخت و نام آن TR-55می بوده است.
 •  سال ۱۹۶۶
  نخستین وسیله ضبط کننده صدا با استفاده از کاست ساخته شد که TC-100 نام داشت و به بازار عرضه گردید.
 •  سال ۱۹۶۸
  این شرکت با CBS یک فعالیت مشترک (برای Sony Records) داشت که فعالیت آن به صورت معرفی آثار ضبط شده برای مردم می بود. در ادامه یعنی دو سال بعد سونی سهام این شرکت را خریداری نمود و بخش جدید کمپانی سونی به Sony Music Enterainment معروف شد.
  در همین سال شرکت سونی نخستین تلویزیون های رنگی سری ترینترون را با نام KV-1310 وارد بازار کرد که کیفیت و روشنایی آن بیشتر از سایر محصولات این شرکت بود.
 •  سال ۱۹۷۱
  شرکت سونی این بار یک پخش کننده کاست ویدیویی رنگی را به نام VP-1100 ساخت که یک سال بعد مدل بالاتر آن که ضبط کننده برنامه های تلویزیونی بود عرضه شد.
 •  سال ۱۹۷۵
  ساختن یک ضبط کننده ویدیویی به نام Betameix که مدل آن SLبوده و بالاتر از سایر دستگاه های قبل بود.
 •  سال ۱۹۷۶
  در همین سال ایبوکا بازنشسته شد و موریتا مدیر عامل جدید این کمپانی شد.
 • سال ۱۹۷۹
  نخستین واکمن ها ساخته شد که به وسیله آن استفاده کنندگان می توانستند در همه جا به موسیقی گوش دهند و کد آن TPS-L2بود.
 • سال ۱۹۸۲
  نخستین پخش کننده CD مدل D-50 را به بازار فرستاد که باعث رشد بیشتر CD گردید.
 •  سال ۱۹۸۴
  شرکت اولین کنسول های PS4 در ژاپن فروخته شده که یک سال بعد در آمریکا و اروپا هم به فروش رسید و تا اواخر سال ۱۹۹۶ فروش آن به بیش از ۱۰ میلیون رسید که تا ۲ سال بعد میزان فروش این کنسول ها به ۵۰ میلیون رسید.
 • سال ۱۹۹۵
  یک دوربین برای ضبط ویدیویی به نام DCR-VX1000 را وارد بازار نمود.
 • سال ۱۹۹۹
  سمت مدیر عاملی این شرکت به دست Nobuyuki Idei رسید و از اختراعات شرکت در این سال سگ رباتیک را می توان نام برد.
 • سال ۲۰۱۲
  کازئو هیرای مدیر عامل جدید این شرکت شد که باعث به سود رسیدن بیشتر کنسول های PS شد و درآمد زیادی را از فروش آن ها شرکت کسب نمود.
 • سال ۲۰۱۳
  اولین Ps4 معرفی شد که مبلغ فروش آن به ۲۰ میلیون نسخه رسید.
 • سال ۲۰۱۴
  شرکت سونی به ساخت سنسورهای دوربینی مشغول شد که از تکنولوژی ویژه ای برای ساخت آن استفاده شد که کمک زیادی به ساخت موبایل ها به شکل ظریف تر نمود.
 • سال ۲۰۱۵
  شرکت سونی با سیستم استریم خود پلی استیشن ویو را به اشتراک گذاشت که زیاد مورد استقبال کاربران قرار نگرفت و فعالیت های دیگری که تا این سال ها ادامه داشته است که ما در این جا به این موارد بسنده کرده ایم.

کمپانی سونی

شرکت سونی یک شرکت ژاپنی و چند ملیتی بوده که فعالیت های در راستای تولید وسایل برقی، دنیای بازی های ویدیویی و وسایل سرگرم کننده، صنعت فیلم و صدا و سایر امور مالی داشته است. این شرکت هم اکنون در کنار سایر شرکت ها مانند سامسونگ، ال جی، پاناسونیک، هیتاچی و توشیبا به رقابت می پردازد و یکی از بزرگترین سازنده وسایل برقی در دنیا می باشد.
شرکت سونی توانسته در سال ۲۰۱۷ در لیست فوروچون جهانی ۵۰۰ در رده ۱۰۵ قرار بگیرد. این شرکت در حال حاضر در شهر میناتو توکیو واقع شده است که دارای زیرمجموعه های فرعی زیادی می باشد. از زیر مجموعه های این شرکت می توان به سونی ایتراکتیو انترتینمنت و سونی (پیکچرز، فاینستیال هولدینگز، موزیک)، موسیقی و ارتباطلات همراه سونی را نام برد.

اولین مدیران و موسسان شرکت سونی

همان طور که گفتیم ماساروایبوکا و آیکوموریتا اولین مدیران و موسین شرکت سونی بودند که برای نخستین بار در سال ۱۹۹۴ در کمیته بررسی جنگ همدیگر را دیدند و بعد از گفتگو های که بینشان صورت گرفت تصمیم به همکاری گرفتند و با سرمایه های خود دو سال بعد یعنی در سال ۱۹۴۶ شرکت سونی را به وجود آوردند. در سال های اول این دو نفر با همکاری خود محصولاتی را ساخته و وارد بازار می نمودند که بعدها این شرکت بزرگ و بزرگ تر شد و تعداد کارمندان آن به صد نفر رسید که با پیشرفت شرکت در هر شهر یک شعبه و مرکز فرعی زده شد.

جدیدترین خبر مربوط به شعبه استرالیایی کمپانی سونی

در جدیدترین خبر مربوط به مدیر شعبه استرالیایی کمپانی بازی های ویدیویی و سرگرم کننده سونی آمده است که از سمت خود برکنار شده است. علت برکناری و جایگزین بعدی مایکل افریم اعلام نشده است. هر چند که مدت فعالیت او در این کمپانی کم نیست و جزء اعضای برجسته هیئت سازنده بازی ها بوده و بهتر است برای جزئیات این خبر به اخبار مربوط به شعبه مراجعه کنید. هنوز خبری از جزئیات برکناری مایکل افریم مدیر شعبه استرالیایی شرکت سونی وجود ندارد و طبق خبرها قرار است در آینده نزدیک جایگزین او معرفی شود.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − یازده =