جزئیات و بررسی به روزرسانی بازی Overcooked 2 PS4 به مناسبت سال نو چین

جزئیات و بررسی به روزرسانی بازی Overcooked 2 PS4 به مناسبت سال نو چین

جزئیات و بررسی به روزرسانی بازی Overcooked 2 PS4 به مناسبت سال نو چین

بیایید با یک آشپزخانه و عوامل آن، به کشور چین سنتی برویم و کمی حال و هوای آنجا را با جان و دل احساس کنیم. حتما جالب و شنیدنی خواهد بود. Overcood یک به روزرسانی رایگان به مناسبت کریسمس و سال نو میلادی داشت و حالا با سری دوم و برای سال نو چینی وارد میادین بازی های رایانه ای شده است. این بازی جالب و دوست داشتنی توسط شرکت Team 17 و استودیو Ghost Town Games در پنج فوریه ۲۰۱۸ وارد دنیای تکنولوژی شد تا علاقمندان به بازی های رایانه ای با تم آشپزی را که برای کنسول های خانگی و پلتفرم های ایکس باکس وان، کامپیوترهای خانگی، پلی استیشن ۴ و نینتندو سوییچ تعبیه شد مجذوب خود و سرگرم سازد.

جزئیات و بررسی به روزرسانی بازی Overcooked 2 PS4 به مناسبت سال نو چین
جزئیات و بررسی به روزرسانی بازی Overcooked 2 PS4 به مناسبت سال نو چین

بازی های زیادی با محوریت آشپزی، در چند سال اخیر برای پلتفرم های مختلف منتشر شده است که اکثریت آنها تنها با خرد کردن و پختن و سرو کردن سرکار داشتند، بنابراین زمانی که این بازی هم منتشر شد، بازیکن در برخورد اول به صورت گذرا قصد عبور از آن را خواهد داشت و در ذهن خود آن را مانند باقی بازی ها صرفا یک سرگرم کننده عادی تصورمی کند،اما برخورد با چالش های بامزه و جدید، ادامه بازی را مهیج و بازیکن را علاقمند تر می کند.
آشپزی کاریست که باید با صبر و حوصله و علاقه انجام شود، اما در این بازی شما چیزی متفاوت از آن را خواهید دید، شما در بازی سراسر استرس و عجله و ریسک و. . . را لمس خواهید کرد.همانطور که اکثریت قریب به اتفاق بازی های رایانه ای قبل از اینکه به صورت رسمی منتشر شوند، پیش نمایشی از آن به صورت تریلر یا فیلم کوتاه پخش می گردد، تریلر کوتاهی به مدت شانزده ثانیه برای کسب اطلاعات علاقه مندان به این بازی نیز پخش گردید.
در محتوای این تریلر، یک مکان جدید با چند سرآشپز، که سینی های میوه تزئین شده با فانوس های رنگی به دست داشتند به نمایش گذاشته شد، که خود نمایانگر قسمتی از رسوم سنتی ملت چین می باشد. دستورالعمل ها و حالات جدیدی در سری دوم بازی، همچون: یک سینی میوه و تزئین آن و طرز تهیه سوپی داغ، وجود چند سرآشپز و یک ماهیتابه نو به کار گرفته شده است.
جالب است بدانیم که ویژگی به نام Survival Mode هم به جمع موارد به روزرسانی اضافه شده است که در آن زمانی به سرآشپز داده خواهد شد و او طی آن مدت باید غذاهای مشخص شده را سرو کند و تحویل دهد، با هر پخت به موقع هر غذا، چند ثانیه به عنوان جایزه به وقت گیمر اضافه خواهد شد، همین امر بازی را جالب توجه و هیجان انگیزتر می کند.از طرفی چالش ها در کنار هم به طور همزمان آشپز آن را به درگیری ذهنی و جسمی وادار می کند.

جزئیات و بررسی به روزرسانی بازی Overcooked 2 PS4 به مناسبت سال نو چین
جزئیات و بررسی به روزرسانی بازی Overcooked 2 PS4 به مناسبت سال نو چین

در یک لحظه اتفاقاتی رخ می دهد، تابه همبرگری در حال جزغاله شدن است، درعین حال باید برای بشقاب سرو آماده تحویل سبزی خرد کرد، همان وقت است که دو نفر از آشپزان با هم به بحث و جدل پرداخته اند، از طرفی یکی داد می زند موش موش. وای به حال آشپزان، که همبرگر زغال شده به زبانه کشیدن آتش ختم می شود و اینجاست که گیمر باید همه اتفاقات را کنترل و با موفقیت به پیش ببرد.
حتما زمانی که شما بازی را با همکاری یک دوست به انتها برسانید صد در صد از لذت بیشتری برخوردارخواهید شد، هر چند در این میان هماهنگی بین بازیکن ها حرف اول را می زند، تا جایی که این همگونی نباشد هیچ موفقیتی نصیب بازیکنان نمی شود. برای کسب تجربه بهتر و شاداب تر نیاز به داشتن مدیریت قوی و یک تکنیک و استراتژی عالی است.
تیم سازنده برخلاف بسیاری از بازی های آشپزی، این بازی را آنقدر جذاب و غیر تکرار پیش برده اند که بازیکن هیچگاه از آن خسته نخواهد شد،بلکه هر چه که به جلو می رود، به حدی با چالش ها و نکات ریز و خاص روبه رو می شود که گیج و متحیر تنها به ادامه بازی و سرانجام آن فکر می کند. رنگارنگی و کارتونی بودن آشپزخانه ومحیط باعث جذب بیشتر مخاطبان می شود.
طراحی آشپزها و باقی شخصیت های بازی آنقدر زیبا و جالب است که حتی وقتی در حین حرکت با هم برخورد می کنند هم قشنگ و خنده دار است. تا آخر بازی بارها لبخند بر لبان بازیکنان می نشیند. شرکت سازنده روی موسیقی محتوا و سر و صداهای کاراکترها نیز به خوبی کار کرده، تا جایی که نوع موسیقایی بازی نیز دلیلی برای جذابیت آن است.بازی حاوی روایت و خط داستانی کلی نیست،اما تک داستان هایی که بیان می شود هم مجذوب کننده و خنده آور هستند.
در کل این بازی PlayStation می تواند یک تجربه دسته جمعی جالب با خانواده و دوستان باشد، جدا از اشکالاتی که سرتاسر بازی پیدا می شود، نکات مثبت بیشتری در بازی دیده خواهد شد. بازی Overcood 2 امتیازات نسبتا خوبی هم از نگاه مخاطبان و نظر منتقدان به خود اختصاص داده است. در برترین بازی های سال ۲۰۱۸ بازی Overcood 2 به عنوان نامزد در بخش بهترین بازی های مستقل معرفی گردیده است.

مرکز خرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + 17 =