جزئیات و بررسی تاخیر در عرضه بازی Metro Exodus PS4 کمپانی ۴A Games

جزئیات و بررسی تاخیر در عرضه بازی Metro Exodus PS4 کمپانی 4A Games

جزئیات و بررسی تاخیر در عرضه بازی Metro Exodus PS4 کمپانی ۴A Games

بازی Metro Exodus ‏ نسخه سوم از مجموعه بازی های مترو می باشد که چندی پیش در جریان رویداد E3 2017  معرفی شده بود و همچنین یک تریلر از آن در خلال The Game Awards 2017 در دسترس کاربران قرار گرفت. طبق پیش بینی هایی که انجام شده بود و به گفته ی سازندگان بازی قرار بود این بازی در سال ۲۰۱۸ در دسترس کاربران قرار بگیرد و برای پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و ویندوز قابل استفاده باشد. ولی طبق اخباری که هم اکنون از کمپانی سازنده این بازی شنیده می شود به نظر می رسد که در انتشار این بازی شاهد تاخیر خواهیم بود.
احتمالا در سه ماه اول سال ۲۰۱۹ شاهد به بازار آمدن این بازی خواهیم بود.
کمپانی سازنده این بازی برای این تاخیر هیچ دلیلی ارائه نکرده و هنوز مشخص نیست چرا باید شاهد همچین تاخیری باشیم. انتظار می‌ رود حداقل یک بیانیه منتشر کنند و علت تأخیر را اعلام کنند. این بازی در یک دنیای آخرالزمانی واقع شده و شخصیت اصلی که در این بازی شاهد هستیم همان شخصیتی می باشد که در دو نسخه قبلی بازی هم شاهد آن بوده ایم.

جزئیات و بررسی تاخیر در عرضه بازی Metro Exodus PS4 کمپانی 4A Games
جزئیات و بررسی تاخیر در عرضه بازی Metro Exodus PS4 کمپانی ۴A Games

نام این شخصیت آریتیوم می باشد. طبق وعده هایی که سازندگان بازی داده اند در این بازی شاهد یک تفاوت خواهیم بود و آن این است که بازیکنان می توانند بازی را به صورت غیر خطی هم دنبال کنند و در یک دنیای نسبتا باز به گشت و گذار بپردازند. برای آشنایی بیشتر با کمپانی سازنده این بازی و سبک و سیاقی که احتمالاً در این بازی شاهد خواهیم بود به نقد مختصری از یکی از نسخه های قبلی این بازی یعنی last light می پردازیم.
این بازی در حالی دنبال می شود که  شاهد هستیم مسکو نابود شده و به خرابه تبدیل شده است و بازیکنان باید در این اتمسفر بی نظیر به بازی و پیشبرد اهدافشان بپردازد. این بازی در زمان انتشار خود موفق شد یکی از بهترین عنوان های موجود لقب بگیرد. مسکو در این بازی به علت جنگ های هسته ای تبدیل به مخروبه باورنکردنی شده است. مردمی که باقی ماندند برای اینکه بتوانند با مشکلات موجود روبرو شوند با هم متحد شدند و این اتحاد در مترو های زیرزمینی اتفاق افتاده است چرا که در سطح زمین تشعشعات هسته‌ای زیادی وجود دارد. قهرمان داستان مانند نسخه قبلی بازی آرتیوم نام دارد.
 این بازی در واقع ادامه نسخه قبلی می باشد با این فرض که شما  در نسخه قبلی به پایانی که در آن  The Dark Ones ها نابود می شوند برسید وگرنه یک پایان دیگر نیز برای نسخه قبلی وجود داشت.در این نسخه اطلاعاتی به دست می‌ رسد که نشان می‌دهد یکی از این موجودات هنوز زنده مانده و وظیفه کاراکتر اصلی می باشد که برای پیدا کردن آن تلاش کند و سعی کنند آن را نابود کند. شخصیت اصلی در این نسخه عضو رسمی گروه رنجرها محسوب می شود.
شخصیت اصلی با این موجودات ارتباط پیچیده و منحصر به فردی دارد که باعث می‌شود درباره خرابی هایی که این موجودات ایجاد کردند احساس گناه کند. همین موضوع بازی را به یک بازی مبارزه ای پر احساس تبدیل می کند. شما در این بازی با چند گروه طرف هستید هر کدام از آنها دارای ویژگی ها و عقاید اختصاصی خود هستند. 
گروه هایی که شما در این نسخه آنها را خواهید دید Nazis, bandits و Red Line هستند.گروه Nazis ها در واقع اعتقاد دارد که باید هر کسی را که به هر نوعی تغییر شکل پیدا کرده است را بکشند. هدف نهایی آنها این است که با استفاده از روش‌های غیرمستقیم کل تونل‌های مترو را به تصرف خود در بیاورند.

جزئیات و بررسی تاخیر در عرضه بازی Metro Exodus PS4 کمپانی 4A Games
جزئیات و بررسی تاخیر در عرضه بازی Metro Exodus PS4 کمپانی ۴A Games

گروه The red line  مهم ترین دشمن بازیکنان در بازی محسوب می‌شود آنها از شرایطی که وجود دارد به نفع خود استفاده می کنند و می خواهند یک جنگ داخلی راه انداخته و مترو را به تصاحب خود در بیاورند. گروه bandits  بیشتر به دزدی و کشتن و غارت کردن بقیه می‌ پردازند و هدفشان بقای خود می باشد و در واقع فقط یک مشت اراذل و اوباش می باشند و نقش چندان مهمی هم در خط اصلی داستان به آنها اختصاص داده نشده هدف از طراحی آن ها جذاب تر و هیجان انگیز تر کردن دنیای بازی می باشد.
 به طور خلاصه اگر بخواهیم یک نظر کلی درباره این بازی به دهیم باید بگوییم یکی از متفاوت ترین و منحصر به فرد ترین بازی هایی بود که در دوران خود عرضه شد و یک اتمسفر بسیار بی‌نظیر را همراه خود داشت که تمام کاربران را غرق در بازی می کرد به نظر می رسد هیچ کس نباید برای خرید آن شکی به دل خود راه بدهد. بازی های اورجینال Playstation 4 را با مناسبترین قیمت ها خریداری کنید. 

مرکز خرید دات کام

 

کلیدواژه : بازی Metro Exodus PS4
  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =