کمپانی اسکوئر انیکس از نسل پیشین جدا شد

جزئیات و بررسی ترک کمپانی اسکوئر انیکس از نسل پیشین

به سختی می توان خاطره بازی های قدیمی را فراموش کرد. بازی های گذشته اگر چه از لحاظ کیفیت به گرد پای عناوین امروزی نمی رسند، اما زیبایی های خاص خودشان را دارند و می توانند گیمرها را به سفری در زمان ببرند. به همین دلیل است که هنوز هم استقبال از عناوین گذشته ادامه دارد. بازی های نسل هفتمی به نوبه خود خوب بودند و از کیفیت قابل قبولی هم برخوردار بودند. اما به نظر می رسد حالا که باید خودمان را برای بازی های نسل نهمی آماده کنیم، دیگر جای زیادی برای بازی های نسل هفتم وجود نداشته باشد.

کمپانی های بازی ساز به خوبی این موضوع را درک کرده اند و بسیاری از آنها تصمیم دارند به عناوین نسل هفتمی خود پایان دهند. هنوز هم کاربرانی وجود دارند که از کنسول های نسل هفتمی استفاده کنند. اما باید قبول کرد که عمر پلی استیشن ۳ و سایر کنسول های مشابه رو به پایان است. حالا زور تکنولوژی و پیشرفت به نسل هفتم بازی ها رسیده است و کاربران باید خودشان را برای تغییرات تازه تری آماده کنند. “کمپانی اسکوئر انیکس” جز آن مجموعه هایی است که تصمیم دارد تا پرونده بازی های نسل هفتمی خود را برای همیشه ببندد.

جزئیات و بررسی ترک کمپانی اسکوئر انیکس از نسل پیشین
جزئیات و بررسی ترک کمپانی اسکوئر انیکس از نسل پیشین

این موضوع پس از رویداد E3 به خوبی درک شد. زیرا این مجموعه در این نمایشگاه اعلام کرد که بازی Star Ocean 5 به زودی در کشور ژاپن در دسترس قرار می گیرد. این کمپانی در ادامه اعلام کرد که Star Ocean 5 در این کشور برای پلی استیشن ۴ و ۳ تدارک دیده شده است. اسکوئر انیکس در ادامه گفت که به زودی بازیکنان غربی هم از Star Ocean 5 استفاده خواهند کرد. البته نسخه غربی این بازی فقط برای پلی استیشن ۴ تدارک دیده شده است.

این موضوع نشان می دهد که خورشید بازی های نسل هفتمی در جهان و برای بسیاری از کمپانی های بازی ساز رو به افول است. این گفته های اسکوئر انیکس موجب ناراحتی علاقمندانی شد که به بازی Star Ocean 5 علاقه داشتند و از قضا یک کنسول نسل هفتمی سونی را در اختیار داشتند. به همین دلیل “شوییچی کوبایاشی” که تهیه کنندگی بازی Star Ocean 5 را برعهده دارد، صحبت هایی در مورد عدم انتشار نسخه نسل هفتمی این بازی در انگلستان کرده است.

او گفته: به نظر من موضوع ساده تر از آن چیزی است که بخواهیم در موردش صحبت کنیم. ما بازی Star Ocean 5 را برای پلی استیشن۳ در ژاپن تدارک دیدیم، زیرا در این کشور هنوز هم از کنسول های نسل هفتمی و بازی های آن استقبال می شود. اما در غرب و ایالت متحده همه چیز فرق می کند. حالا دیگر کاربران غربی ما علاقه چندانی به بازی های نسل هفتمی و کنسول هایش ندارند و به سمت پلی استیشن ۴ رفته اند. از آنجایی که پلی استیشن ۳ در غرب از بین رفته است، ما ارائه Star Ocean 5 را برای این کنسول ها در انگلستان کاری بیهوده می دانستیم.

همان طور که پیش تر هم گفتیم، اسکوئر انیکس تصمیم دارد تا به کار پلی استیشن ۳ و بازی های مربوط به آن پایان دهد. این را می توان از تصمیم گیری ها و سیاست گذاری های این مجموعه به خوبی متوجه شد. به تازگی اعلام شد که کمپانی اسکوئر انیکس بازی Dragon Quest Heroes را هم در آمریکا و اروپا فقط برای پلی استیشن ۴ روانه بازار خواهد کرد. در صورتی که همین بازی در ژاپن برای پلی استیشن ۳ و ۴ فراهم شده است. البته باید اعتراف کرد که اسکوئر انیکس رفتار ضد و نقیضی در این زمینه دارد.

از طرفی سعی دارد تا انتشار بازی های نسل هفتمی را به میزان قابل توجهی محدود کند و از طرفی دیگر به عرضه بازی های خاص برای ایکس باکس۳۶۰ فکر می کند. قرار بر این است که در ماه نوامبر بازی Rise of the Tomb Raider برای این کنسول ها منتشر شود. البته بسیاری از مخاطبان بر این باورند که اسکوئر انیکس تاکیدی به این کار نداشته است و مایکروسافت این کمپانی بازی ساز را وادار به عرضه بازی برای ایکس باکس ۳۶۰ کرده است.

به طور کلی همه کاربران باید دیر یا زود حقیقت را بپذیرند و قبول کنند که عمر بازی های نسل هفتمی به پایان رسیده است. کاربران باید بدانند که حالا ناشر ها و استودیوها به بازی های نسل هفت فکر نمی کنند. به طور کلی پیش بینی می شود که تا یک الی دو سال آینده هیچ خبری از پلی استیشن ۳ و ایکس باکس ۳۶۰ نباشد و کمپانی ها به طور کامل به سراغ بازی های نسل هشتم بروند.

جزئیات و بررسی ترک کمپانی اسکوئر انیکس از نسل پیشین
جزئیات و بررسی ترک کمپانی اسکوئر انیکس از نسل پیشین

تریلر های بازی Star Ocean 5

پیش از اینکه بازی Star Ocean 5 منتشر شود، دو تریلر از این بازی برای پلی استیشن ۳ و ۴ عرضه شد که مخاطبان می توانستند با مشاهده این دو تریلر به طور کلی در جریان اتفاقات این بازی قرار بگیرند. در تریلر اول بخش گرافیکی این بازی برای کنسول های نسل هفتمی و هشتمی مقایسه شده بود. چیزی که در نخستین نگاه دستگیر کاربران می شد، این بود که گرافیک Star Ocean 5 برای پلی استیشن ۴ یک سر و گردن بالاتر از گرافیک پلی استیشن ۳ قرار دارد. ضمن اینکه می توان با مشاهده این تریلر متوجه شد که جزئیات در نسخه نسل هشتمی این بازی تا چه اندازه بیشتر است.

در صورتی که این تریلر را مشاهده کنید، در می یابید که به شاخ و برگ ها و به طور کلی به جزئیات موجود در محیط پیرامون در نسخه نسل هشتمی بیشتر دقت شده است. در تریلر دوم هم گیم پلی و سیستم مبارزاتی Star Ocean 5 برای پلی استیشن ۳ و ۴ مقایسه شده بود. با مشاهده این تریلر در می یابید که سطح مهارت ها در بازی متفاوت است و کاربران می توانند در سیستم مبارزاتی بازی از پایین ترین سطح تا بالاترین سطح استفاده کنند.

لازم به ذکر است که در این دو تریلر از موسیقی متن اصلی بازی استفاده شده بود تا گیمرها در حین مشاهده این دو تریلر بهتر و بیشتر با فضای واقعی بازی Star Ocean 5 آشنا شوند. این بازی در تاریخ ۳۱ مارس در سال ۲۰۱۵ میلادی منتشر شد. البته این زمان برای انتشار Star Ocean 5 در کشور ژاپن و برای پلی استیشن ۳ و پلی استیشن۴ است. کاربران غربی که دارای پلی استیشن ۴ بودند، در تابستان سال ۲۰۱۶ میلادی به این عنوان دسترسی پیدا کردند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 9 =