توسعه بازی های تک نفره توسط استودیو سازنده Deus Ex

جزئیات و بررسی توسعه بازی های تک نفره توسط استودیو سازنده Deus Ex

سری بازی های deus ex از آن دسته بازی های با سبک تیراندازی اول شخص و نقش آفرینی در ژانر مخفی کاری است که در سال ۲۰۱۶ توسط شرکت eidos montreal طراحی و ساخته شد و همچنین توسط شرکتهای اسکوئر انیکس و faral interactive برای پلتفرم های پلی استیشن ۴، مایکروسافت ویندوز، ایکس باکس وان و لینوکس منتشر شد. این بازی بصورت تک نفره انجام می شود و باتوجه به اینکه امروزه شاهد از بین رفتن بازی های ویدیویی تک نفره هستیم اما رئیس استودیو eidos montreal اعلام کرده است که عمر مجموعه بازی deus ex تمام نشده است.

جزئیات و بررسی توسعه بازی های تک نفره توسط استودیو سازنده Deus Ex
جزئیات و بررسی توسعه بازی های تک نفره توسط استودیو سازنده Deus Ex

این استودیو هنوز هم به کار خود ادامه میدهد و حتی قصد دارد که سری های جدیدی (deus ex 5) از این مجموعه را طراحی کند و بسازد زیرا بازی های تک نفره هنوز هم زیبایی ها و طرفداران خاص خود را دارند البته این را هم باید گفت که باتوجه به پروژه هایی که این استودیو در دست ساخت دارد نباید انتظار داشت که در مدتی کوتاه نسخه پنجم از سری بازیهای deus ex ساخته و منتشر شود. در حال حاضر جدیدترین عنوان این مجموعه mankind divided است که گیمرهای زیادی آن را از مدتی قبل پیش خرید کرده بودند و منتظر انتشار این بازی بسیار جذاب و محبوب مانده بودند.

چیزی که برای گیمر بسیار خوشحال کننده است این است که قیمت این سری و همچنین قیمت مجموعه بازی deus ex بسیار پایین است و برای هر قشری از جامعه قابل دسترس است. اخیرا استودیو eidos montreal کار خود را روی پروژه های آنلاین متمرکز کرده است و این نگرانی بوجود آمده است که این استودیو از کار بر روی بازی های تک نفره کناره گیری کرده است و مسیر خود را در ساخت بازی های ویدیویی عوض کرده است ولی طی بیانیه ای که مدیر عامل این استودیو منتشر کرده است. آنها قصد کناره گیری از ساخت بازی های تک نفره را ندارند و ساخت بازی های تک نفره در این استودیو هنوز هم ادامه دارد و آنها به فکر ساخت بازی های جدیدتری با این حالت هستند.

همانطور که از متن این بیانیه مشخص است هدف این استودیو ساخت بازی های خلاقانه و جدید است تا مخاطبین را به وجد بیاورد و برای آنها تازگی داشته باشد پس باید به همه جنبه های بازی ها دقت کرد از جمله این جنبه ها همان بخش آنلاین آنها است زیرا این بخش از بازی برای مخاطب جذاب و سرگرم کننده است. ولی عده ای از مخاطبین حس خوبی نسبت به این متن نشان ندادند و تمرکز این شرکت روی بخش آنلاین بازیها را پایانی برای بخش تک نفره بازیهای این شرکت دانستند و براساس همین واکنش ها بود که بار دیگر مدیر عامل شرکت eidos montreal در توییتر اعلام کرد که آنها قصد کنار گذاشتن بخش تک نفره بازی ها را ندارند و همچنین این شخص اعلام کرده است که ما هرگز راهی را که با آن به اینجا و این جایگاه رسیدیم را فراموش نمی کنیم و تمام این موفقیتها را مدیون بازیهای تک نفره هستیم.

و همچنین به مخاطبین اعلام کرده است که اگر خوهان این نوع بازی ها هستند منتظر بمانند زیرا که خبرهای خوبی برای آنها در راه است. البته این نگرانی های مخاطبین هم بی مورد نیست زیرا که چندی پیش این شرکت اعلام کرده بود که قصد دارد کار بر روی سری بازی های deus ex را متوقف کند چونکه آخرین سری از این بازی نتوانست محبوبیت زیادی بدست آورد و انتظارات مخاطبین و همچنین سازندگان بازی برآورده نشد ولی مدتی بعد از این خبر آن ها دوباره اعلام کردند که قصد ندارند بازی deus ex را کنار بگذارند و اینکه این بازی به پایان راه خود رسیده است را شایعه خواندند.

در مورد همین موضوع رئیس شرکت اسکوئر انیکس اعلام کرده است که این بازی قرار است مدتی استراحت کند تا کارهایی که اولویت بالاتری در شرکت دارند به پایان برسند و دوباره کار بازی deus ex ادامه پیدا کند. وی همچنین گفته است که ما چندین بازی بزرگ در دست ساخت داریم که تمام قدرت خود را روی آن ها متمرکز کرده ایم و فعلا نمیتوانیم بصورت همزمان هم روی پروژه deus ex کار کنیم و هم روی بقیه پروژه ها پس تصمیم گرفتیم که بخاطر کمبود منابع و بعضی از محدودیت ها بین آنها یکی را معلق نگه داریم تا کارها سروسامان پیدا کنند.

جزئیات و بررسی توسعه بازی های تک نفره توسط استودیو سازنده Deus Ex
جزئیات و بررسی توسعه بازی های تک نفره توسط استودیو سازنده Deus Ex

رئیس شرکت اسکوئر انیکس این را هم گفته است که مجموعه بازی deus ex برای آنها یک پروژه بسیار مهم و حیاتی محسوب میشود و آنها در حال تصمیم گیری برای آینده این مجموعه پرطرفدار هستند ولی از جزئیات کار هیچ اطلاعاتی نداده است. در حال حاضر باتوجه به همه این شایعات و نگرانیها در مورد مجموعه بازی های deus ex و بازی های تک نفره دیگر، شرکت eidos montreal قصد دارد که بیشتر روی بخش آنلاین بازی ها تمرکز کند و البته باتوجه به نیاز مخاطبین این تصمیم دور از ذهن هم نبوده است و در دنیای امروز مخاطبین بازی های آنلاین بیشتر از همیشه شده اند. ولی با همه اینها این شرکت اعلام کرده است که همچنان به ساخت بازی های تک نفره ادامه خواهد داد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + 7 =