جزئیات و بررسی تیزر بازی Shadow of War PS4 با محوریت Terror Tribe

جزئیات و بررسی تیزر بازی Shadow of War PS4 با محوریت Terror Tribe

جزئیات و بررسی تیزر بازی Shadow of War PS4 با محوریت Terror Tribe

تریلر جدیدی که اخیرا از بازی پرطرفدار shadow of war در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی منتشر شده، سر و صدای زیادی در اینترنت به راه انداخته است. طبق جدید ترین اخباری که از منابع معتبر در مورد این بازی شنیده شده، کمپانی بزرگ برادران وارنر و استودیو مونولیث پروداکشنز که از قبل سازندگان و ناشر این بازی گرافیکی بزرگ بودند، در روزهای گذشته تریلری (تیزر) جدید در مورد انتشار نسخه جدید از این بازی را در کل فضای مجازی منتشر کردند.
با توجه به اینکه همه تریلرها و تیزرها طبق استاندارد اینستاگرام و فیسبوک محدودیت ۱ دقیقه ای دارند این ویدیو نیز یک دقیقه ای بوده است. در این تریلر ما شاهد معرفی و اشاره به “terror tribe” هستیم. Terror tribe بدین معنا است که در این بازی ما شاهد کشتار و ترور قبیله ای و یا گروهی خواهیم بود. این جلوه باعث ترسناک تر به نظر رسیدن ماجرای بازی می شود.

جزئیات و بررسی تیزر بازی Shadow of War PS4 با محوریت Terror Tribe
جزئیات و بررسی تیزر بازی Shadow of War PS4 با محوریت Terror Tribe

در این بخش بینندگان و بازیکنان شاهد این هستند که گروهی از اورک ها تصمیم دارند مردم را به ترس و وحشت وادار کنند و در ذهن خود ترسناک بودن و خشونت را پرورش می دهند تا بتوانند بی رحمانه خشم خود را به مردم بی گناه اعمال کنند. زمانی که شما ویدیو را مشاهده می کنید متوجه این می شوید که اورک ها به صورت کاملا وحشیانه و بی رحمانه افراد قبیله را شکنجه می دهند و مورد این افراد بی گناه ومعصوم را مورد آزار خود قرار می دهند.
با توجه به این که در نسخه قبل این بازی PS4 شاهد مقدار کمی از اورک ها بودیم، حال این نسخه جدید منتشر شده نسبت به نسخه قبل پیشرفت چشم گیری داشته است. در نسخه جدید این مجموعه سیستم و ترکیب اورک ها بسیار فراوان و پیچیده تر از نسخه قبل است هم چنین قبیله های بسیاری به این نسخه اضافه شده است که سبب شده است هیجان بازی نسبت به قبل دو چندان شود.
در این نسخه ما شاهد اضافه شدن ویژگی یا آپشن جدیدی به این بازی هستیم، به طوری که بازیکنان و کاربران به راحتی می توانند تمام قبیله ها را تحت کنترل خود قرار دهند و با ارباب هر قلعه ارتباط داشته باشید. با وجود این که چند روزی بیشتر ازانتشار این تریلر نگذشته است اما با استقبال به شدت فراوانی از آن شده که نشان دهنده پرمخاطب بودن این بازی گرافیکی است.
در گذشته نیز خبری مبنی بر پایان یافتن این بازی Middle-earth: Shadow of War منتشر شد که در واقع این بازی با پایان یافتن سه گانه پرمخاطب ارباب حلقه ها مرتبط است. اما هنوز اخبار دقیقی از درست یا غلط بودن این خبر مشخص نشده است و این موضوع سبب شده است حواشی زیادی در این رابطه ساخته شده است. این بازی ادامه همین سه گانه ارباب حلقه ها خواهد بود.
هفت قبیله در بازی وجود دارد که ساختار بازی را پیچیده می کند و فردی که به تماشای این بازی می نشیند، اوج هیجان را در خود حس کند و در حین انجام بازی نقشه های استراتژی را در ذهن خود مرور کند و بتواند با سرعت خیلی بالاتر بازی را به پایان برساند. تریلر بر روی قبیله ای با نام قبیله وحشت، یکی از هفت قبیله ای که در سرزمین موردور ساکن هستند تمرکز دارد، وقتی هر فرد اسم قبیله را می شنود کنجکاو می شود که در مورد اینکه چرا این قبیله به این اسم نامگذاری شده و چرا از همه قبیله ها مهتر است بیشتر بداند و همین یکی از عوامل هیجانات بازی می باشد.
معمولا در این بازی نام هر قبیله ای بستگی به خصوصیات آن دارد و به خصوصیات آنان مرتبط است و این موضوع جالب توجه است. پس اگر خوب فکر کنید می فهمید که قبیله وحشت قبیله ای است که وحشتناک و ترسناک بودن را رواج می دهد. قصد این قبیله این است که دشمنان خود را با انجام دادن کارهای وحشی گرانه مانند به نیزه کشیدن جنازه بعضی از افراد دشمن و سوزاندن جنازه آنها، آنها را از خود بترسانند و دلیل نام گذاری این قبیله به قبیله وحشت به این معنا است.
دلیل مهم بودن این قبلیه نیز این بوده است که این بازی وحشتناک با قبیله وحشت آغاز می گردد. در ابتدای بازی قبیله وحشت کنترل منطقه بزرگ cirith ungol را بر عهده دارند. یکی از قانون و رسم های آن ها این است که قلعه های خود را تزئین می کنند. شاید برای شما سوال پیش بیاید که چگونه قلعه خود را تزئین می کنند؟ خوب… آنها همه‌ قلعه های خود را اینگونه تزئین می کنند که تمام جنازه هایی که تا کنون شکنجه داده اند و سوزانده اند و یا بر نیزه انداخته اند را در دور قلعه می اندازد و با آن پوششی برای قلعه خود می سازند که این موضوع بسیار جالب وهمچنین عجیب است !!
هم چنین آنها هر قبیله ای را که نابود می کنند و یا تصرف می کنند قلعه های آن را نیز به شکل قلعه های خود در می آورند. از شخصیت های مثبت این بازی می توان به تالیون و کلبریمبور اشاره کرد. این دو نفر این بار در نسخه جدید بازی حلقه جدیدی از قدرت به دست آورده اند و سعی و تلاش آنها دراین بابت است که دوباره در این سری از بازی به سرزمین نفرین شده موردور لشکرکشی و حمله کنند. آنها سعی دارند با قبیله وحشت مبارزه و مقابله کنند. قبیله وحشت متشکل از گروهی از اورک ها است که برای سائرون که رئیس آنها است کار می کنند.
سائرون دارای افرادی وحشتناک و بسیار قدرتمند است که معروف هستند به ملازمان مرگبار. تالیون، کلبریمبور و افراد گروهشان نیز از همین ملازمان ترس و وحشت دارند. تالیون و گروهش هدف بزرگی از این جنگ دارند و آن این است که سرزمین میانه را از خطر تاریکی نجات دهند. سرانجام آنها ارتشی را برای مقابله با اورک ها تشکیل می دهند و خود را برای حمله به آنها آماده می کنند. این بازی ویژگی های بسیار خوبی در زمینه گرافیک، داستان بازی، شخصیت و… دارد که نشان می دهد که این بازی به زودی از افتخارات بزرگی بهره مند خواهد شد و در مسیر خود موفق خواهد شد.

نسخه xbox 1
هم زمان با عرضه شدن نسخه Xbox ۱ x نسخه آپدیت شده از بازی shadow of war نیز برای این کنسول پرطرفدار عرضه شد. زمان اجرای این بازی روی این کنسول، بازی دو امکان را به شما می دهد تا بتوانید کیفیت و سازگاری بازی را با دستگاه خود تنظیم کنید.

 1.  Favor Quality یکی از امکانات این بازی است که شما با فعال کردن آن بازی را اینگونه خواهید دید که تمرکر بازی بیشتر بر روی اجسام و اشیاء دورتر خواهد بود. سایه ها و نور ها بهتر و با کیفیت بیشتری نمایش داده می شوند و همچنین تعداد چند ضلعی ها آنقدر زیاد است که رو وضوح تصویر تاثیر ندارد و همچنان تصویر با کیفیت ۴k نمایش داده خواهد شد
 2.  Favor Resolution یکی دیگر از این گزینه ها می باشد که از آخرین و بهترین رزولوشن بهره می گیرد و سعی دارد بهترین کیفیت را از بازی نمایش دهد و کیفیت آن همچنان k 4 خواهد بود.
 3.  همانطور که بسیاری از بازی ها نکات منفی دارند این بازی نیز دارای نکات منفی هست با اینکه یکی از بهترین ها در سطح گیم در جهان است.
  از نکات منفی بازی به موارد زیر می توان اشاره نمود :
 4. موسیقی این بازی در بیشتر مواقع یک نواخت است و از تنوع بسیار کمی برخوردار است که سبب کاهش جذابیت این بازی برای بازیکنان و کاربران می شود.
 5.  باید اشاره کنم که بیشتر بازیکنان و بازی بازان به دنبال بازی هایی با سطح سخت و طاقت فرسا هستند و معمولا این بازی ها برای بازیکن بسیار جذاب تر است در نسخه قبلی سطح بازی خیلی دشوار و هیجان انگیزتر بود اما در این نسخه سطح بازی بسیار آسان و راحت شده است که این موضوع سبب شده است از کیفیت بازی کاسته شود.
 6. از تغیراتی که این بازی داشته تالیون و کلبریمبور هستند که در نسخه قبل با هم بودند و یک مسیر را می رفتند و همیشه با هم اتحاد داشتند و هیچ وقت بر علیه هم نبودند در حالی که در نسخه جدید در بعضی مواقع با هم سر ناسازگاری دارند و حتی با هم مبارزه می کنند و به جدال می پردازند. این ویژگی سبب شده است تا به هیجان بازی اضافه شود.
 7. و نکته آخر اینکه سیستم نمسیس در بازی بسیار پیشرفت کرده و دست مخاطب را در تغییر دادن اطلاعات و ویژگی های جنگجویان، اسلحه ها، تجهیزات و…. بازتر گذاشته است و دیگر نمی توان از این موضوع گذر کرد.
  نکته قابل اهمیتی که در هنگام شروع بازی به چشم می خورد و قابل توجه است اینجاست که با وجود گسترده‎ تر شدن و همچنین پیچیده تر شدن داستان، “مونولیت” که یکی از سازندگان موثر این بازی بود در دامی که بسیاری از سازندگان ابن بازی قبل تر به مشکل خوردند خود را گرفتار نمی‎ سازد.
جزئیات و بررسی تیزر بازی Shadow of War PS4 با محوریت Terror Tribe
جزئیات و بررسی تیزر بازی Shadow of War PS4 با محوریت Terror Tribe

با هوشمندی کامل و قابل تحسینی تمرکز خود را به جای آن که درانتقال تمام مفاهیم کتاب‎ قرار دهد، در خلق جهان بازی از نوآوری‎های خود استفاده می‎ کند، بدین صورت که با خلق شخصیت‎های جدیدی هم چون “شلوب” ملکه عنکبوت‎ها در تمامی افراد درگیر در “میناس ایتیل” ما بیش تر آن که در “سایه جنگ” با یک روایت “تالکینی” مواجه باشیم، با روایت ساخته و پرداخته شده‎ ای از ذهن خلاقه نویسندگان “مونولیت” در این جهان مواجه ایم، که اتفاقا بسیار هم پرداخت شده و جذاب است.
خوشبختانه رویکرد “مونولیت” در ساختن جهان خود به صرف ورود قهرمانان جدید خلاصه نشده، بلکه عالمی از موقعیت‎های شگرف و بدیل داستانی آن را به یک اثر کامل و چند شاخه و پیچیده مبدل ساخته، که برخلاف نسخه تقریبا تک وجهی “سایه موردور” ما را به جای درگیر کردن در یک موقعیت انسانی ساده “انتقام” به مانند آثار خود “تالکین” درگیر صدها تم و موضوع می‎ کنند، که هر کدام خوشبختانه زمان مناسبی برای پرداخت و اعطلا در اختیار دارند.
پس شاید به راحتی بتوان گفت که با وجود فاصله گرفتن از “تالکین”، “مونولیت” با “سایه جنگ” تالکینی‎ترین اثر صنعت گیم را تا به امروز به وجود آورده. سوال خیلی از مخاطبان این بازی بعد از دیدن تریلر آن این بود که بازی کی منتشر خواهد شد در پاسخ باید عرض کنم که در تاریخ ۱۰ اکتبر یا ۱۸ مهر این بازی در دسترس کاربران و بازیکنان قرار خواهد گرفت. بازی Middle-earth: Shadow of War برای پلتفرم های کنسول های کامپیوتر، پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان منتشر خواهد شد.

مرکز خرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =